بهترین منابع آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان ۲۰۲۲ + دانلود

برای آشنایی و دانلود بهترین منابع آیلتس 2022 همراه ما باشید. معروفترین و مهم ترین منابع خودخوان آزمون آیلتس بدون نیاز به استاد را معرفی کرده و لینک دانلود آن ها را قرار داده ایم.

اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) را دارید و وقت رفتن به کلاس های پرهزینه آن را ندارید و به دنبال بهترین منابع آزمون آیلتس هستید که بدون نیاز به استاد بتوانید در این آزمون بین المللی شرکت کنید درست آمده اید. ما به شما بهترین منابع آزمون آیلتس خودخوان را معرفی می کنیم که با خواندن آن ها می توانید در آزمون آیلتس نمره ی حداقل بالای 7 بگیرید. برای دانلود رایگان منابع آزمون آیلتس همراه مینویسم باشید.

آزمون آیلتس دارای 4 بخش خواندن (reading)، شنیدن (listening)، صحبت کردن (speaking) و نوشتن (Writing) است. برای اینکه موفقیت خوبی در امتحان آیلتس بدست بیاورید لازم است در این 4 رشته زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. در ادامه ی این مطلب فهرستی از بهترین منابع برای آزمون آیلتس خودخوان را به شما معرفی می کنیم و لینک دانلود آن ها را هم قرار می دهیم تا بتوانید به راحتی آن ها را دریافت و مطالعه کنید.

آشنایی با بهترین منابع آیلتس خود آموز

برخی از بهترین منابع آمادگی آزمون آیلتس را معرفی می کنیم که می توانید آن ها را خودتان و بدون شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس بخوانید و نمره ی خوبی در آزمون آیلتس کسب کنید. هر کدام از این کتاب ها ویژگی های خاصی دارند که سلیقه های مختلف آن ها را براساس نیاز خود انتخاب می کنند.

1. Mindset For IELTS برای کسب نمره مشخص در آزمون آیلتس

فهرست بهترین کتاب های آزمون آیلتس (IELTS) خودآموز: Mindset For IELTS

مجموعه کتاب‌های Mindset توسط طراح آزمون آیلتس نگارش شده اند. این سرس کتاب ها برای آمادگی سطوح مختلف از ابتدایی تا پیشرفته نوشته شده است. این کتاب دارای ۴ سطح از مقدماتی تا پیشرفته ( foundation level, level 1, level 2, level 3) می باشد و داوطلبان آزمون آیلتس را برای هر چهار مهارت به طور کامل آماده می‌کند.

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب (Mindset For IELTS (foundation level

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب (Mindset For IELTS (level 1

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب (Mindset For IELTS (level 2

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب (Mindset For IELTS (level 3

این کتاب توسط انتشارات کمبریج چاپ و منتشر شده است. این کتاب ها شامل درس های موضوعی است که مطالعه ی آن ها مهارت شما در زبان انگلیسی را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.


 2. The Official Cambridge Guide to IELTS کتابی برای آزمون آیلتس

بهترین منابع برای مطالعه آزمون آیلتس: The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS شامل ۶ آزمون آکادمیک و ۲ آزمون جنرال و همچنین فصل هایی برای معرفی نکات و استراتژی های تست زنی است. با مطالعه این کتاب و انجام تست های استاندارد و معتبر آن به خوبی می توانید برای آزمون آیلتس آماده شوید. این کتاب نیز توسط انتشارات کمبریج چاپ و منتشر شده است.

این منبع مفید آزمون آیلتس که یکی از بهترین منابع مطالعه آزمون آیلتس می باشد شامل چهار سری آزمون آیلتس کامل به همراه نمونه‌های Reading Writing listening برای داوطلبین آزمون آیلتس جنرال می‌باشد.

این کتاب یکی از مفیدترین منابع آیلتس است که برای آمادگی در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مناسب می باشد.

 • دانلود کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

همچنین ببینید: نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید

3. Complete IELTS بروزترین منبع آزمون آیلتس

لیست مفیدترین منابع آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان: Complete IELTS

یکی دیگر از بهترین  وکاملترین منابع آزمون آیلتس سری کتاب‌های Complete Ielts است که 3 جلد با عناوین زیر دارد:

 • دانلود کتاب Complete Ielts Bands 4-5 (مناسب برای کسب نمره 4 تا 5 در آزمون آیلتس)

 • دانلود کتاب Complete Ielts Bands 5-6.5 (مناسب برای کسب نمره 5 تا 6.5 در آزمون آیلتس)

 • دانلود کتاب Complete Ielts Bands 6.5-7.5 مناسب برای کسب نمره 6.5 تا 7.5 در آزمون آیلتس

با توجه به سطح توقعتان و نمره ای که می خواهید در آزمون آیلتس کسب کنید می توانید این کتاب ها را تهیه و مطالعه بفرمایید همچنین لینک دانلود آن ها را قرار می دهیم تا بتوانید به صورت پی دی اف آن ها را مطالعه کنید.

این کتاب ها یکی از به روزترین منابع رسمی آزمون آیلتس هستند که 4 مهارت آزمون آیلتس را می توانید بوسیله ی آن ها تقویت کنید:

بخش Writingو Speaking این کتاب مهارت‌های نوشتاری و صحبت کردن مورد نیاز برای این بخش از آزمون آیلتس را تقویت می کند. این کتاب دارای بخشی برای آموزش نکات گرامری و لغات به همراه مثال می باشد. در انتهای کتاب نیز یک نمونه جامع از آزمون آیلتس قرار دارد.


4. Action Plan for IELTS سریعترین منبع آمادگی آیلتس

برترین منابع آیلتس (IELTS) خودخوان: Action Plan for IELTS

یکی از بهترین منابع برای آزمون آیلتس برای افرادی که سطح زبان آن ها خوب است و می خواهند به سرعت برای امتحان آیلتس آماده شوند کتاب Action Plan for IELTS است. این کتاب هر چهار Skill آزمون آیلتس را شامل می شود.

در این کتاب داوطلبان با اینکه چه نوع سوالاتی در آزمون آیلتس مطرح می شود، معیارهای نمره دهی در آزمون آیلتس به چه صورتی هستند و … آشنا می شوند. مطالب این کتاب برای فهم بهتر به همراه مثال های متنوع می باشد.

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب Action Plan for IELTS

5. Focus on Vocabulary کتابی برای آمادگی لغات آزمون آیلتس

فهرست بهترین منابع آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان:

یکی از مفیدترین منابع برای آمادگی آزمون آیلتس در بخش واژگان سری کتاب های Focus on Vocabulary 1 و Focus on Vocabulary 2 می باشند.

کتاب Focus on Vocabulary 1 کتابی است که 504 لغت را به همراه هم خانواده های آن آموزش می دهد و این شیوه سبب می شود یادگیری لغات آسان تر شود و در حافظه ثبت شود.

 • لینک دانلود فایل پی دی اف کتاب Focus on Vocabulary 1

کتاب Focus on Vocabulary 2 نیز در زمینه آموزش لغات به وسیله لغات هم خانواده نگارش شده است با این تفاوت که کلمات رایج آکادمیک و دانشگاهی را آموزش می دهد و می تواند برای داوطلبان آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل یک منبع مفید باشد.

 • لینک دانلود فایل پی دی اف کتاب Focus on Vocabulary 2

6. Essential Grammar in Use برای یادگیری گرامر آزمون آیلتس

بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان: Essential Grammar in Use

یکی از منابع مفید برای آزمون آیلتس کتاب این کتاب Essential Grammar in Use است که برای افرادی که گرامر ضعیفی دارند بهترین منبع مطالعه آیلتس است. این کتاب ۱۱۵ ساختار و گرامر ضروری و پایه در زبان انگلیسی را آموزش می دهد و به هر ساختار گرامری دو صفحه اختصاص داده که یک صفحه آن گرامر را به شکل ساده توضیح می دهد و صفحه دیگر شامل تمرینات کاربردی گرامر است.

این مجموعه که توسط ریموند مورفی از انتشارات آکسفورد منتشر شده است انگلیسی بریتانیایی را آموزش می دهند و در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه شده اند.

 • دانلود فایل پی دی اف کتاب Essential Grammar in Use ویرایش چهارم

7. Essential Words for the IELTS

مهم ترین منابع آزمون آیلتس (IELTS) بدون استاد: Essential Words for the IELTS

اگر به دنبال یک منبع خوب برای آزمون آیلتس و به خصوص بخش واژگان هستید این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم. این کتاب برای یادگیری واژگان (vocabulary) آیلتس بسیار مفید می باشد. در این کتاب بیش از 600 کلمه پرتکرار در آزمون های آیلتس وجود دارد که دسته بندی موضوعی شده اند.

موضوعات لغات به کار رفته در این کتاب شامل: طبیعت و محیط زیست، فعالیت‌های تفریحی و اوقات فراغت، هنر و فرهنگ، حمل و نقل، سلامت، گردشگری، تجارت، تکنولوژی، مسائل اجتماعی و تحصیلات می باشد.

دانلود فایل پی دی اف کتاب Essential Words for the IELTS 


8. Oxford Word Skills کتابی برای یادگیری لغات آزمون آیلتس

معروفترین منابع آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان: Oxford Word Skills

کتاب‌های Oxford Word Skills بسیار پرطرفدار هستند و یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس برای آمادگی در بخش لغات می باشند.

این سری کتاب ها به زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته کمک می‌ کند تا با لغات مفید زبان انگلیسی آشنا شوند، آن ها را به خاطر بسپارند و چگونگی استفاده لغات در گفتار و نوشتار را یاد بگیرند. این کتاب حاوی یک CD است که تلفظ صحیح لغات را با لهجه British انجام داده است.

 • دانلود کتاب (Oxford Word Skills (Basic

 • دانلود کتاب (Oxford Word Skills (Intermediate

 • دانلود کتاب (Oxford Word Skills (Advanced

9. Get Ready for IELTS Speaking کتاب کاملی برای آیلتس

معتبرترین منابع امتحان آیلتس (IELTS) خودآموز: Get Ready for IELTS Speaking

Collins Get Ready for IELTS نام سری کتاب های آمادگی برای آزمون آیلتس از انتشارات کالینز است که یکی از منابع مفید برای آزمون آیلتس است و مناسب افراد مبتدی می باشد. این کتاب ها سطح پایینی دارند و شامل کتاب هایی در 4 حوزه Speaking ،Writing ،Reading و Listening می باشد. در هر درس از این کتاب ها، بخش هايي بنام Exam Information نيز ارائه شده که به معرفي نکات پرکاربرد در آزمون آيلتس مي پردازد. این کتاب ها با نام های:

 • Get Ready for IELTS Speaking:  برای کسب مهارت اسپیکینگ در آزمون آیلتس

 • Get ready for IELTS Listening: برای کسب مهارت لیسنینگ در آزمون آیلتس

 • Get ready for IELTS Writing: برای کسب مهارت رایتینگ در آزمون آیلتس

 • Get ready for IELTS Reading: برای کسب مهارت ریدینگ در آزمون آیلتس

این کتاب ها یکی از منابع مفید آیلتس برای مبتدی ها می باشند.


10. Kaplan IELTS Premier with 8 practice test کتابی مفید برای تست زنی آیلتس

منابع رسمی آزمون آیلتس (IELTS) خودخوان: Kaplan IELTS Premier with 8 practice test

اگر به دنبال یک کتاب کامل و مفید برای تست زنی امتحان آیلتس هستید که با مطالعه آن نیاز به کتاب دیگری نداشته باشید کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test می تواند گزینه خوبی باشد. این کتاب شامل ۷ بخش است.

 • بخش اول: معرفی ساختار آزمون آیلتس
 • بخش دوم: لیسنینگ
 • بخش سوم:ریدینگ
 • بخش چهارم:رایتینگ
 • بخش پنجم:اسپیکینگ
 • بخش ششم: نمونه سوالات
 • بخش هفتم: متن لیسنینگ ها

این کتاب شامل هشت سری نمونه سؤال تمرینی برای هر ۴ بخش آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال است.

این کتاب با ارائه تمرین ها و نمونه سوالات مشابه آزمون آیلتس به توضیح دقیق نکته ها و راهکارهای تست زنی آزمون آیلتس می پردازد.

 • دانلود کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 practice test

11. مجموعه کتاب های Improve your skills

این مجموعه کتاب ها برای تقویت مهارت های speaking ،listening ،writing و reading در نظر گرفته شده اند. این کتاب ها شامل نمونه های رایتینگ برای نمرات مختلف و نمونه‌ سوال با پاسخنامه‌ی تشریحی و نکات نحوه‌یمربوط به نحوه پاسخ دهی به سوالات می باشد.


12. Ace the IELTS کتابی برای متقاضیان آزمون جنرال آیلتس 

کتابی کم حجم که به شما کمک می کند برای آزمون آیلتس و نحوه پاسخ دهی به سوالات آشنا شوید. این کتاب توسط یکی از اساتید بزرگ آیلتس نگارش شده است.


بهترین کتاب های آماده سازی آزمون آیلتس در سال 2022

1- کتاب آیلتس بارونز Barron’s IELTS Superpack

کتاب آیلتس بارونز از نظر فنی تنها یک کتاب نیست بلکه سه کتاب را شامل می شود: آیلتس بارونز، آزمون های عملی آیلتس بارونز و واژگان ضروری آیلتس بارونز. این سه کتاب آمادگی آزمون آیلتس یکجا در یک مجموعه به فروش می رسند. آیلتس بارونز یک راهنمای کامل با توصیه ها و آموزش هایی برای هر بخش از آیلتس و همچنین، چهار آزمون عملی آکادمیک و دو آزمون آموزش عمومی است. کتاب واژگان ضروری با تاکید بر واژگان ریدینگ آیلتس، واژگان آیلتس را آموزش می دهد. 

در مجموع، این سه کتاب عالی هستند، سرشار از نکته، ترفند و تمرین که به شما کمک می کند تا خود را برای روز آزمون آماده کنید. با این وجود، سه کتاب مجموعه Superpack دارای مشکلاتی هم هستند: گاهی اوقات، توصیه هایی می کند که واقعاً درست نیستند. به عنوان مثال، این کتاب ها به شما می گویند که سوالات بله/خیر یا درست/غلط سخت ترین سوالات آزمون هستند اما این تصور برای اکثر دانش آموزان درست نیست. یک مثال دیگر این است که به شما گفته می شود تا جزئیات شخصی و تجربیات خود را تا حد امکان به مقاله Task 2 اضافه کنید، اما این کار برای گرفتن نمره بالا اصلاً نیاز نیست. و مطالب تمرینی در حالی که نسبتاً شبیه به آیلتس هستند، تفاوت هایی هم دارند: بخش صوتی بیشتر بر لهجه آمریکایی تمرکز دارد تا آیلتس واقعی و متون و سوالات ساده تر از آزمون اصلی هستند. 

با این وجود، شکایت هایی هم از این کتاب وجود دارند. در بیشتر موارد، کتاب آیلتس بارونز فوق العاده است و سه کتاب Superpack همگی سرمایه گذاری خوبی برای آمادگی آیلتس محسوب می شوند. 

2- کتاب هدف گروه 7: ماژول آکادمیک آیلتس Target Band 7: IELTS Academic Module

کتاب هدف گروه 7: ماژول آکادمیک آیلتس یکی از کمتر شناخته شده ترین کتاب های آمادگی آیلتس محسوب می شود اما با این وجود، عالی است! این کتاب بر استراتژی تست تمرکز دارد و شامل نکات مفید بسیار متنوعی است. بخش نوشتاری (رایتینگ) با استراتژی های قوی، سوالات نمونه و پاسخ های نمونه، قوی ترین فصل از کتاب است. با این وجود، این کتاب آیلتس به عنوان کتاب مطالعه اولیه چندان مفید نیست چراکه شامل تمرینات همراه با بازخورد نمی باشد. علاوه بر این، در اکثر بخش ها، استراتژی ها و نکات فاقد نمونه هایی برای نشان دادن نحوه استفاده از توصیه هاست. 

3- آفیشال آیلتس پرکتیس متریا جلد 1 و 2 (Official IELTS Practice)

این نکته بسیار مهمی است که پیش از روز آزمون، در چندین آزمون تمرینی کامل شرکت کنید. استفاده از مطالب کتاب آفیشال آیلتس به نفع شما خواهد بود. آفیشال آیلتس پرکتیس متریا جلد 1 و 2 قطعاً ارزش سرمایه گذاری را دارد. هر جلد از این کتاب شامل آزمون آکادمیک، یک GT 1 و پاسخ های نمونه در سطوح مختلف بخش نوشتاری است. جلد 2 شامل یک DVD با ویدیوهای بسیار مفید برای بخش گفتاری (اسپیکینگ) آزمون است. اطمینان حاصل نمایید که از تمام مطالب رسمی ارائه شده توسط آیلتس استفاده کنید. شما باید علاوه بر این آزمون های کامل، زمانی را صرف مطالعه نمونه سوالات رایگان در وبسایت آیلتس بکنید. 

4- آیلتس 15 (آموزش عمومی و آکادمیک) (IELTS 15)

آیلتس 15 شاید بهترین کتاب تمرین آزمون آیلتس باشد. در اغلب موارد، منابع آمادگی آیلتس نمی توانند به طور برابر هم آموزش عمومی آیلتس و هم آکادمیک آیلتس را پوشش دهند. اما این امر در مورد کتاب آیلتس 15 صدق نمی کند، دو کتاب آمادگی رسمی آزمون آیلتس از کمبریج. هم نسخه آکادمیک و هم نسخه آموزش عمومی آیلتس 15 به یک اندازه مفید هستند؛ هر کتاب دارای چهار تست تمرینی همراه با رونوشت های صوتی و راهنمای پاسخ است که مقالات مدل با تفسیر امتیازدهنده را شامل می شود. 

5- آیلتس ترینر

برای اکثر آزمون های کامل و رسمی آیلتس، آیلتس ترینر بهترین گزینه است. این کتاب شامل شش آزمون تمرینی است اما محتوایی فراتر از آن دارد. دو آزمون اول در بخش «آموزش و تمرین آزمون» این کتاب شامل نکات بسیار زیادی در مورد نحوه پاسخ دادن به سوالات است. و خود سوالات آزمون به دقت در اولین تست ها تنظیم شده اند تا به شما در تمرکز کردن بر مهارت های ضروری مختلف کمک کنند. زمانی که به این سطح از آمادگی دست پیدا کردید، چهار تست باقیمانده در کتاب ها، آزمون های تمرینی کامل و معتبری هستند. 

6- کتاب واژگان آیلتس کمبریج IELTS Vocabulary Up to Band 6

کتاب واژگان آیلتس کمبریج یکی دیگر از کتاب های کتابخانه بزرگ آیلتس است. با این وجود، برخلاف کتاب های دیگر، این کتاب شامل آزمون های تمرینی نیست. ویژگی منحصر به فرد این کتاب، وجود تعداد زیادی فعالیت های تمرینی برای بهبود مهارت های واژگان آزمون آیلتس است. کلمات به خوبی انتخاب شده اند و همگی آن ها در آزمون واقعی ظاهر می شوند. و این فعالیت ها به شما کمک می کند واژگان خود را به جالب ترین شکل ممکن تقویت کنید. این کتاب بیشتر بر بخش ریدینگ آیلتس تمرکز دارد چراکه بخش ریدینگ بیشترین واژگان آزمون را به خود اختصاص می دهد. در نتیجه، این کتاب یکی از بهترین کتاب های ریدینگ آیلتس به شمار می رود. 

7- کتاب گرامر آیلتس کمبریج (IELTS Grammar For Bands 6.5 and Above)

کتاب گرامر آیلتس مانند کتاب واژگان بیشتر از آن که بر سوالات تست تمرکز داشته باشد، بر مهارت سازی متمرکز است. با این وجود، گرامر برای آیلتس همچنین شامل متون رسمی آیلتس، مجموعه سوالات و تمرین هاست. نحوه استفاده و بکار بردن درست قواعد در بخش های مختلف آزمون را یاد بگیرید. 

8- کتاب آزمون The Road to IELTS

با انتخاب آزمون های تمرینی کامل و ماژول های آموزشی بسیار متنوع، کتاب The Road to IELTS یک منبع رسمی بسیار عالی به شمار می رود. در حالی که کتاب The Road to IELTS از نظر فنی یک کتاب نیست اما این بزرگ ترین نقطه قوت کتاب محسوب می شود. به عنوان یک دوره رسمی آنلاین از سوی برگزارکنندگان آزمون، The Road to IELTS حاوی مطالب بیشتری در مقایسه به منابع چاپی است. 

در حالی که من واقعاً از این دوره آنلاین لذت می برم، معایبی هم دارد. در برخی از موارد، مطالب مهارت سازی آن به نظر بیش از اندازه گسترده می رسد. به عنوان مثال، بسیاری از تمرینات بخش نوشتاری آیلتس شامل فعالیت هایی است که بیشتر بر بخش شنیداری و خواندن تمرکز دارند. در مجموع، ادغام تمام مهارت ها در تمرینات برای هر چهار بخش آزمون را مشاهده خواهید کرد. این امر برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید است اما می تواند حواس دانش آموزان را از هر بار تمرکز کردن بر یک بخش پرت کند. 

9- بهترین کتاب های آمادگی آیلتس: منابع آنلاین

علاوه بر دوره آنلاینی که در بخش قبل بدان اشاره شد، منابع آزمون آیلتس مبتنی بر وب دیگری نیز وجود دارند. بسیاری از این منابع رایگان هستند و باقی نیز مقرون به صرفه می باشند. 

کسب آمادگی از چهار وبسایت رسمی آیلتس

در حالی که بسیاری از آزمون های استاندارد دارای یک وبسایت رسمی هستند، آیلتس تعداد زیادی سایت رسمی دارد. چهار سایت اصلی آن دارای مجموعه سوالات و آزمون های رایگان هستند و می توانید چندین وبینار، دروس ویدیویی، کتاب های الکترونیکی و غیره را به صورت رایگان یا با قیمت بسیار پایین پیدا کنید.

جمع بندی

نام بردن از بهترین منابع آزمون آیلتس کار ساده ای نیست کتابی که برای یک فرد مفید است، شاید برای دیگری هیچ کارایی نداشته باشد. با این وجود، متخصصان ما برخی از مواد آماده سازی برای آزمون آیلتس ازقبیل بهترین کتاب های آیلتس و منابع رایگان آیلتس را انتخاب کرده اند و آن ها را بر اساس نقاط قوتشان طبقه بندی نموده اند.

IELTS یا آیلتس مخفف (International English Language Testing System) (نظام بین المللی ارزشیابی زبان انگلیسی) یکی از معتبرتین آزمون های انگلیسی در جهان است که توسط چند موسسه؛ دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آزمون آیلتس استرالیا IDP برگزار می شود. لهجه اصلی در آزمون آیلتس بریتیش است. برای اینکه بدون کمک استاد در این آزمون شرکت کنید لازم است با مطالعه منابع معتبر آزمون آیلتس 2022 آمادگی لازم برای این آزمون را کسب کنید. بهترین کتاب های آماده سازی آزمون آیلتس و بهترین منابع رایگان آزمون آیلتس در ایران به همراه لینک دانلود در این نوشته تقدیم شما شد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید واقعا خیلی مفید بود، لطفا اگه میشه فایل بخش listening کتاب midset for IELTS رو هم به بخش دانلود اضافه کنید اگه امکانش هست به جمیلم بفرستید ممنون

  1. علی چگینی می گوید

   خواهش میکنم اگه امکانش بود چشم اضافه میکنیم

 2. محمد می گوید

  سلام
  من دانلود کردم رمز می خواد لطفا اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید سپاس

  1. علی چگینی می گوید

   با سلام رمز فایل روی نام فایل قرار دارد”[X]” فقط کافی است با حروف کوچک تایپ شود.