بهترین روغن برای ماساژ رحم و تخمدان + روش استفاده

بهترین روغن هایی که برای ماساژ رحم و تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد و سبب از بین رفتن مشکلات زنان می شود مانند روغن سیاهدانه و روغن کرچک در این مطلب آورده شده است.

روغن درمانی یک از روش های سنتی و گیاهی است که برای انواع بیماری ها میتواند مورد استفاده قرار گیرد. قبل از اینکه روغن های مناسب ماساژ رحم و تخمدان برای گرم کردن آن ها را به شما معرفی کنیم بهتر است بدانید که ممکن است در صورت استفاده اشتباه از یک روغن و یا محصول سیستم بدنی شما تحت تاثیر قرار گیرد. بنابراین قبل از شروع به استفاده از روغن درمانی برای گرم کردن رحم و تخمدان با یک پزشک و یا متخصص مشورت کنید. حال با مینویسم همراه شوید تا با روغن های ضروری که میتواند به مشکلات باروری و رحم زنان کمک کند آشنا شوید.

چه روغن هایی برای گرم کردن رحم مفید است؟

در روزهای اخیر باروری یک مشکل رایج در بین زنان است. تعداد زیادی از زنان به دلیل سبک زندگی غلط، رژیم غذایی نامناسب و استرس با مشکل عدم بارداری و مشکلات مربوط به رحم و تخمدان مواجه هستند. در واقع مصرف قرص های ضد بارداری این مشکل را بیشتر میکند. این مشکلات به دلایل مختلفی در بدن به وجود می آید. بعضی از این مشکلات را می توان با تغییرات سالم در رژیم غذایی، روغن درمانی و سبک زندگی درست درمان کرد. در بعضی از مواقع کاهش وزن نیز به این مشکلات بسیار کمک میکند.

از آنجایی که بسیاری از مشکلات مربوط به رحم و تخمدان مانند کیست، تنبلی تخمدان و غیره در خانم ها مربوط به سردی رحم و تخمدان است، گرم کردن رحم می تواند در از بین بردن این مشکلات کمک کند. یکی از روش های گرم کردن رحم و تخمدان روغن ماساژ رحم با روغن های گرم کننده است. چند مورد از روغن های گرم برای ماساژ رحم و تخمدان مورد استفاده قرار می گیرند در ادامه مطلب برایتان آورده ایم.

روغن بابونه برای ماساژ رحم و تخمدان

برای کاهش فیبروم و کیست در زنان روغن بابونه بسیار مفید است. این روغن همچنین برای کاهش استرس بسیار موثر است. این روغن خاصیت گرم کنندگی دارد و باعث میشود رحم و تخمدان رو به گرمی بروند زیرا منشا بسیاری از بیماری ها به دلیل سردی زیاد در بدن است.

روش استفاده به این صورت است که باید مقداری از روغن بابونه را با روغن نارگیل ترکیب کنید و به آرامی زیر شکم خود بمالید.

روغن سیاه دانه برای ماساژ رحم و تخمدان

حتما شنیده اید که بهترین روغن برای گرم کردن رحم روغن سیاه دانه است. دلیل آن این است که روغن سیاه دانه طبعی گرم دارد و زمانی که شکم را با روغن سیاه دانه ماساژ دهید سبب گرمی رحم و تخمدان میشود. ماساژ روغن سیاه دانه برای رحم سبب از بین رفتن کیست، عفونت و قاعدگی های نامنظم میشود. همچنین برای سرطان رحم از نوع خوش خیم آن بسیار مناسب است. مالش روغن سیاه دانه سبب از بین رفت رادیکال های اکسیژن در بدن میشود که همین موضوع برای مبارزه با نازایی بسیار موثر است وسبب بارداری در خانم ها میشود.

ماساژ رحم با روغن زیتون

ماساژ دادن شکم و رحم با روغن زیتون سبب کاهش دردهای مربوط به رحم و تخمدان می شود و بیماری های عفونی در رحم را از بین میبرد. در مصرف این روغن نباید زیاده روی شود زیرا ممکن است سبب بسته شدن منافذ پوست شود. روغن زیتون به دلیل طبع گرمی که دارد سبب رفع مشکلات نازایی در بعضی از بانوان میشود.

ماساژ رحم و تخمدان با روغن رازیانه

روغن رازیانه خواص زیادی دارد و برای سلامت رحم و تخمدان بانوان بسیار مفید می باشد. این روغن دردهای قاعدگی را کاهش میدهد همچنین برای خانم هایی که باردار هستند و یا کودک شیر می دهند نیز میتوان برای ماساژ رحم و تخمدانشان مورد استفاده قرار داد. روغن رازیانه هورمون های زنانه در بدن را فعال میکند و همین موضوع باعث می شود مشکلاتی از قبیل سردی رحم و یا تنبلی تخمدان در بانوان با استفاده از این روغن از بین میرود.

ماساژ رحم و تخمدان با روغن گل سرخ یا همان روغن رز

این روغن کارکرد رحم را تنظیم میکند و به تقویت عضلات آن نیز کمک میکند تا از احتمال سقط جنین جلوگیری کند. همچنین به رقیق شدن مخاط واژن کمک میکند.

روش استفاده:

دو قطره روغن رز و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یا روغن بادام را مخلوط کنید. این مخلوط را روزی یکبار به ناحیه شکم خود بمالید.

ماساژ رحم و تخمدان با روغن زنجبیل

به دلیل خواص زنجبیل برای تنبلی تخمدان، خوردن دمنوش زنجبیل برای رحم مفید است. زنجبیل به دلیل خاصیت گرم کنندگی گردش خون را در اندام های تناسلی زنان مخصوصا رحم و تخمدان تقویت میکند. همچنین در پاکسازی کیست هایی که لوله های فالوپ را مسدود کرده اند و در تنظیم چرخه قاعدگی بسیار قدرتمند عمل میکند.

می میتوانید هر شب شکم را با دو قطره از روغن زنجبیل ماساژ بدهید و یا دم کرده زنجبیل را روزی دوبار میل کنید.

ماساژ رحم و تخمدان با روغن کرچک

ماساژ روغن کرچک روی رحم و تخمدان بانوان سبب میشود که گردش خون در اندام های تناسلی خانم ها مخصوصا در رحم و تخمدان افزایش پیدا کند و مشکلات مربوط به سردی و خشکی رحم را در بانوان از بین میبرد. مقداری از این روغن را در زیر شکم خود بمالید بهتر است هر دوسه شب یکبار این کار را انجام دهید.

ماساژ رحم وتخمدان با روغن اسطوخودوس

از این روغن میتوانید برای ماساژ دادن رحم استفاده کنید زیرا سبب کاهش دردهای قاعدگی میشود. همچنین خانم هایی که دچار بیماری اندومتریوز هستند ماساژ درمانی با این روغن روند این بیماری را کند میکند. همچنین ترکیب این روغن با مریم گلی و مرزنجوش بسیار معجزه میکند. گروهی از افراد طی مطالعه ای این مخلوط را در پایین شکم خود مالیدند و در طی دوران قاعدگی خود درد و ناراحتی کمتری را احساس کردند.

همچنین بخوانید: تفاوت تنبلی تخمدان و آندومتریوز

ماساژ رحم و تخمدان با مخلوط روغن دارچین، میخک، اسطوخودوس و رز

در یک مطالعه بالینی در سال 2013 ترکیبی از این روغن ها بر روی رحم ماساژ دادند و بعد از آن شاهد کاهش درد های قاعدگی و منظم تر شدن خونریزی شدند. همچنین متخصصین پیشنهاد میکنند این مخلوط با روغن بادام برای درمان اندومتریوز (به حالتی گفته میشود که آسترهای رحم در بیرون از رحم رشد کنند) بسیار مناسب است.

آموزش ماساژ رحم و تخمدان با روغن

یکی از روغن های مفید برای ماساژ رحم و تخمدان که در بالا معرفی شد را هفته ای 5 بار روی ناحیه زیر شکم به مدت 7 الی 8 دقیقه ماساژ دهید. سپس حوله ای را گرم کرده و روی شکم خود قرار دهید تا تاثیر روغن بیشتر شود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.