انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق که آنها را لاغر تر نشان دهد!

بسیاری از افراد که دچار مشکل چاقی و اضافه وزن هستند برای لاغر شدن به دنبال راه حل های سریع میگردند.مخصوصا زمانی که افراد برای شرکت در جشن یا مراسم وقت کافی برای کاهش وزن و لاغری ندارند به دنبال راه حلی سریع هستند که بتوانند در نگاه اول لاغر تر از خود واقعیشان به نظر برسند.در واقع کاهش وزن امری نیست که بتوان خیلی راحت و در زمان کوتاهی به آن دست پیدا کنند و زمان بر است.اما ما در این مطلب ترفند هایی را برای لاغر تر نشان دادن خود با انتخاب لباس مناسب گردآوری کرده ایم پس با مینویسم همراه باشید.

انتخاب لباس مناسب زنانه برای افراد چاق

انتخاب لباس مجلسی مناسب که متناسب با شرایط شما و همینطور حالت اندامتان باشد بسیار مهم است و پارامتر های زیادی در آن تاثیر میگذارند که در این قسمت به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

جنس پارچه :

افراد چاق در انتخاب جنس لباس باید دقت داشته باشند. جنس پارچه باید ظریف و لطیف باشد مانند پارچه ی حریر.خانم های چاق هرگز پارچه هایی را که تار و پود برجسته و بافت درشت دارند را انتخاب نکنند.همچنین سعی کنید پارچه های آهار دار و سنگین را از انتخاب های خود کنار بگذارید.

طرح پارچه :

بهترین انتخاب برای خانم های چاق پارچه هایی با طرح های ساده و با خطوط عمودی ظریف هستند.برای انتخاب پارچه های طرح دار دقت کنید.بهتر است از انتخاب لباس های گل دار یا با خط های افقی بپرهیزید زیرا باعث خطای دید شده و شما را عریض نشان میدهد.

انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق

یقه لباس :

بهتر است یقه های قایقی یا یقه دلبری را کنار گذاشته و به سمت یقه هفت سوق پیدا کنید.این لباس ها گردن را کشیده تر نشان می دهد.درضمن به علت خطای دید اندام بالاتنه شما ظریف تر به نظر می رسد.

فرم لباس :

سعی کنید هنگام انتخاب لباس ، فرم های یک سره و راسته را فاکتور بگیرید .بهترین انتخاب شما لباس هایی هستند که قوس و شکن های اندام شما را نشان دهند.لباس هایی که فرمی شبیه به ساعت شنی دارند و در قسمت کمر تنگ می شوند، کمر را باریک تر از سایر اندام ها نشان می دهند.اگر لباسی با فرم ساعت شنی ندارید می توانید از یه کمربند استفاده کنید.

همچنین بخوانید : ریسک های چاقی که باید از آن مطلع باشیم !

سایز لباس :

سایز لباس شما باید دقیقا سایز خودتان باشید.لباس های تنگ تر معایب اندام شما را بیشتر نشان میدهند و لباس های گشاد باعث میشوند درشت تر از آنچه هستید به نظر برسید.

رنگ لباس :

بهتر است رنگ های تیره مانند مشکی و سرمه ای و خاکستری و یشمی و … را انتخاب کنید زیرا رنگ های روشن مناسب شما نخواهند بود و هرچه لباس شما تیره تر باشد جمع تر به نظر می آیید.

همچنین بهتر است که بالا تنه و پایین تنه شما تفاوت رنگ چندانی نداشته باشند تا بلند قامت تر و کشیده تر دیده شوید.

انتخاب لباس مناسب زنانه برای افراد چاق

انتخاب شلوار :

جنس شلوار شما باید محکم با بافتی منسجم و انعطاف پذیر باشد.چون سبب تخت نشان دادن شکم و یک دست و صاف نشان دادن ران ها می شود.شلوار باید راسته و کاملا بلند و تا روی کفش ها باشد.شلوار بهتر است خط اتو داشته باشد و هنگام پوشیدن دقت کنید که قسمت بالای شلوار در ناحیه کمر نگه داشته شود.

فاق بلند و خوش دوخت بودن شلوار تاثیر چشمگیری بر بلند تر دیده شدن شما دارد . اما اگر ساق پای شما خوش تراش و لاغر تر از دیگر قسمت های اندامتان است میتوانید از شلوار های کوتاه تر استفاده کنید.

انتخاب دامن :

هنگام انتخاب دامن دقت کنید چون برای اینکه لاغرتر بنظر برسید باید دامن هایی را که به شکل حرف A هستند را انتخاب کنید.اگر ساق و مچ پای چاقی دارید بلندی دامن شما باید تا پایین پا و زیر قوزک پای شما باشد.قد دامن شما باید بلند باشد.توجه داشته باشید که دامن های کلوش و مدل های که یک برش دارند را انتخاب نکنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : بهترین روش برای لاغری پاها

انتخاب کفش :

اگر در کنار اضافه وزن قد بلندی هم ندارید میتوانید از کفش هایی با پاشنه 5 سانت یا بلند تر استفاده کنید اما اگر قد شما بلند تر 170 است کفش های پاشنه بلند را فراموش کنید زیرا نه تنها باعث لاغر تر نشان دادن شما نمیشوند بلکه درشت تر به نظر میرسید.

در کنار این به بند کفش خود دقت کنید.کفش های مجلسی که دور مچ پا بند دارند مناسب شما نیستند زیرا مچ پای شما را قطور تر نشان میدهند.

انتخاب اکسسوری :

اگر گردن کوتاهی دارید بهتر است که از گوشواره های بلند و آویز ظریف استفاده کنید و اگر غبغب دارید استفاده از گردنبند های پهن را فراموش کنید.بهتر است به جای روسری ، شال را انتخاب کنید و بیشتر از دو یا سه اکسسوری در استایل خود استفاده نکنید.

انتخاب لباس مناسب مردانه برای افراد چاق

انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق در خانم ها و آقایان دارای تفاوت های بسیاری است اگرچه شباهت هایی نیز دارند.پس در این قسمت این تفاوت ها و شباهت ها را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب لباس مناسب مردانه

  • آقایان دچار اضافه وزن مانند خانم ها باید از کفش های پاشنه دار استفاده کنند اما سعی کنید که پاشنه کفش شما مخفی باشد و همچنین باید رنگ جوراب و کفش شما با هم یکی باشد.
  • بر خلاف خانم ها مردان چاق میتوانند از کت های اپل دار استفاده کنند زیرا اندام v شکل یکی از بهترین فرم اندام ها برای آقایان است و آنها را خوش پوش تر و خوش اندام تر نشان میدهد.
  • استفاده از کمربند و شلوار فاق بلند برای آقایان نیز ضروری است.
  • همانطور که در قسمت انتخاب لباس مناسب زنانه گفته شد بهترین انتخاب برای افراد چاق ، لباس هایی با طرح های کشیده و عمودی است.آقایان دارای اضافه وزن میتوانند از کت هایی با خطوط عمودی استفاده کنند اما بهتر است دکمه کت خود را ببندید تا شکم شما کمتر جلوه کند.
  • پیراهن های تک رنگ بهترین انتخاب برای شما هستند پس بهتر است از پوشیدن پیراهن های هاوایی و طرح دار اجتناب کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.