بیوگرافی بیتا سحرخیز بازیگری که قرار بود معلم شود

در این نوشته به بررسی زندگی نامه بازیگر جوان سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بیتا سحرخیز می پردازیم و مختصری از شرح حال و بیوگرافی او را به شما تقدیم می کنیم که شامل خانواده، تحصیلات و ازدواج بیتا سحرخیز می باشد. همچنین آثار سینمایی و تلویزیونی بیتا سحرخیز را بررسی می کنیم. همچنین تعدادی از جدیدترین عکس های بیتا سحرخیز را در این پست مشاهده خواهید نمود.

شرح حال زندگی بیتا سحرخیز

سن بیتا سحرخیز

بیتا سحر خیز در حال حاضر 36 ساله است و متولد 21 شهریور سال 1361 در تهران می باشد.

خانواده بیتا سحرخیز 

بیوگرافی بیتا سحرخیز: خانواده بیتا سحرخیز
بیتا سحرخیز در کنار پدر ومادر

بیتا سحر خیز دارای یک خواهر است. پدر و مادر بیتا سحر خیز با بازیگر شدن او مخالف بودند و هیچ کدام سابقه فعالیت هنری ندارند.

مخالفت خانواده بیتا سحرخیز با زیگر شدنش

بیتا سحر خیز در مصاحبه ای درباره ی خانواده اش گفته:

“من از بچگی عاشق بازیگری بودم ولی چون خانواده من اهل هنر نبودند و موافقتی هم وجود نداشت که من این حرفه رو انجام بدم، حتی در دوره دبیرستان برای هنرستان هنر اقدام کردم شرط این بود که یکی از اعضای درجه یک خانواده اهل هنر باشد و برای من اینطور نبود و من به درسم ادامه دادم تا زمانی که بین کاردانی و کارشناسی ام یکسال فاصله افتاد و آن زمان با اصرار فراوان به خانوده که به شدت مخالف بازیگر شدن من بودند در کلاسهای بازیگری آقای تارخ شرکت کردم و بعد از این دوره، همزمان کارشناسی رو خوندم و بازی هم می کردم، شاید انگیزه قوی که به من داده شد برای ادامه این حرفه که بدونم من می تونم تو این حرفه دوام بیارم، کلاسهای آزاد بازیگری و خود آقای تارخ بود.”

شرح حال زندگی بیتا سحرخیزتحصیلات دانشگاهی بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز در رشته کارشناسی دبیری تحصیل کرده و از دانشگاه تاکستان فارغ التحصیل شده.

اولین فیلم سینمایی بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز اولین بار در سال 1385 با بازی در فیلم سینمایی نسکافه داغ وارد دنیای سینما شد. قبل از آن در یک فیلم سینمایی با نام فقط چشمهایت را ببند در سال 1385 بازی کرد که توقیف شد و اکران نشد.

بیوگرافی بیتا سحرخیز: سریال های تلویزیونی بیتا سحرخیزمعروف شدن بیتا سحرخیز در تلویزیون

بازی بیتا سحرخیز در سریال های تلویزیونی مانند راه بی‌پایان، ترانه مادری و نون ریحون باعث معروفیت و شناخته شدن بیشتر او شد. بیتا سحرخیز اولین بار با معرفی امین تارخ به تلویزیون راه پیدا کرد و در سریال راه بی پایان سال 1386 در نقش مینا بازی کرد، این سریال سکوی پرتاب وی بود، سپس حضور در سریال پرطرفدار ترانه مادری در سال 87 شهرت وی را به اوج رسانید.

ازدواج بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

علاقه بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز علاقه زیادی به عکاسی دارد و به گفته خودش اگر بازیگر نمی شد دوست داشت عکاس شود.

نقش امین تارخ در بازیگر شدن بیتا سحرخیز

به گفته بیتا سحرخیز آقای امین تارخ یکی از مشوق های او برای شروع بازیگری بوده و بیتا سحرخیز اولین بار در کلاس های بازیگری امین تارخ ثبت نام کرده و بازیگری را از او آموخته.

بیتا سحرخیز و بازی در تئاتر

بیتا سحرخیز با وجود علاقه ای که به تئاتر دارد تا کنون بازی در تئاتر را تجربه نکرده است.

تأثیر نقش ملکا روی بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز بازیگری است که بسیار در نقش فرو می رود و به گفته خودش بازی در فیلم ماه و پلنگ باعث شده بود که نوع صحبت کردنش مانند شخصیت ملکا شود و حتی در خانه به من می‌ گفتند چرا اینقدر با کلاس حرف می‌ زنی!

سریال های تلویزیونی بیتا سحرخیز

عنوان سال در نقش کارگردان
راه بی‌پایان ۱۳۸۶ مینا همایون اسعدیان
عید امسال ۱۳۸۸ الهام سعید آقاخانی
ترانه مادری ۱۳۸۷ نغمه ادیب حسین سهیلی زاده
بی کسی ۱۳۸۸ آرش قادری
بهار، قبل و بعد ۱۳۸۸ شاهد احمدلو
نون و ریحون ۱۳۸۹ فرزاد مؤتمن
گام‌های معلق ۱۳۸۹ شاهرخ دولکو
مهمانان ویژه ۱۳۹۰ سید جواد رضویان
تله‌فیلم یاور ۱۳۹۲ سارا علی شاه حاتمی
ماه و پلنگ ۱۳۹۵ ملکا احمد امینی
شکوه یک زندگی ۱۳۹۶ نارگل رضا بهشتی
عکس بیتا سحرخیز در فیلم شکوه یک زندگی
بیتا سحرخیز در فیلم شکوه یک زندگی

آثار سینمایی بیتا سحرخیز

ردیف عنوان سال کارگردان
نسکافه داغ داغ ۱۳۸۵ علی قوی تن
فقط چشم‌هاتو ببند ۱۳۸۵ علیرضا امینی
هم‌خانه ۱۳۸۶ مهرداد فرید
انعکاس ۱۳۸۶ رضا کریمی
نیش زنبور ۱۳۸۸ حمیدرضا صلاحمند
خبر خاصی نیست ۱۳۹۳ مصطفی شایسته
من یک کارگرم ۱۳۹۵ حسین رضازاده

آلبوم عکس های بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز و سریال ماه و پلنگ

بیتا سحرخیز در فیلم ماه و پلنگبیتا سحرخیز بعد از 4 سال دوری از بازیگری بازی در فیلم ماه و پلنگ به کارگردانی احمد امینی را پذیرفت. او در این فیلم نقش یک وکیل جوانرا بازی می کرد و نقش مقابل او شاهرخ استخری بود.
بیتا سحر خیز در مصاحبه ای درباره فیلم ماه و پلنگ چنین گفته:
“دلیل پذیرفتن بازی در فیلم ماه و پلنگ، در ابتدا وجود آقای امینی در کسوت کارگردان بود. نویسنده فیلمنامه ماه و پلنگ هم سعید مطلبی است که بسیار متن زیبایی نوشته بودند. علاوه بر آن در دفتر آقای زرین کوب همیشه کارهای خوب ساخته می شود، به همین دلیل خیلی دوست داشتم بعد از مدت ها یک نقش خوب بازی کنم که ملکا چنین ویژگی هایی را داشت.”

بیتا سحرخیز و سریال راه بی پایان

اولین فیلم سینمایی که بیتا سحرخیز در آن بازی کرد فقط چشمهایت را ببند بود که اکران نشد بنابراین اولین فیلم اکران شده از بیتا سحرخیز مجموعه راه بی پایان است که شروع بازیگری بیتا سحرخیز با آن اتفاق افتاد.
بیتا سحرخیز در رباطه با بازی در راه بی پایان چنین می گوید:

“من از طریق آقای تارخ به همایون اسعدیان معرفی شدم و ایشون در ابتدا در انتخاب من تردید داشتند ولی وقتی آقای امینی فیلم فقط چشمهایت را ببند را برایشان گذاشتند ایشان به یقین رسیدند که من از پس نقش برمی آیم، البته باید بگم که خودشون خیلی به من کمک کردن چون به هر حال من یک بازیگر تازه کار بودم و یکسری خامیها وجود داشت. ایشون با تمریناتی که می کردند سعی می کردن روی اونها رو بپوشونند و خیلی کمک بزرگی بود.”

بیتا سحرخیز و سریال شکوه یک زندگی

بیتا سحرخیز در فیلم شکوه یک زندگی در نقش نارگلآخرین سریالی که از بیتا سحرخیز پخش شد سریال شکوه یک زندگی است که در سال 96 از شبکه دوم سیما پخش شد و بیتا سحرخیز در این سریال نقش نارگل را بازی می کرد.

شکوه یک زندگی به کارگردانی رضا بهشتی و تهیه‌کنندگی امیرعباس کنی در فضای سالهای ۱۳۴۶ تا ۱۳۶۲ در سه مقطع زمانی آغاز شده و پیگیری خواهد شد .

داستان فیلم «شکوه یک زندگی»:

نارگل زنی بیست و پنج ساله و باردار به همراه سه فرزند در انتظار بازگشت همسرش (یحیی) از جبهه های جنگ است …

در این نوشته بیوگرافی و داستان زندگی خانوادگی و هنری بیتا سحرخیز را ملاحظه کردید. این بازیگر جوان با وجود اینکه تعداد کارهای زیادی در کارنامه اش ندارد اما در بین مردم به خوبی شناخته شده و توانسته جایگاه حرفه ای خود را به خوبی حفظ کند. بیشترین سهم در معروفیت بیتا سحرخیز را سریال های تلویزیونی که در آن ها به ایفای نقش پرداخته مانند ترانه مادری، مینای راه بی پایان، مهسای هم خانه و البته بیش از همه نغمه ادیب.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.