بیوگرافی آمیتاب باچان و ازدواجش با بازیگر رادا در فیلم شعله!

در این مطلب بیوگرافی کامل آمیتاب باچان، بازیگر، تهیه کننده، مجری و اطلاعاتی از زندگی شخصی این هنرمنئ هند را میخوانید.

در این مطلب بیوگرافی آمیتاب باچان، فرمانروای بالیوود و ماجرای ازدواجش با بازیگر نقش رادا (عروشس پلیس) در فیلم شعله را با شما به اشتراک می گذاریم. آمیتاب باچان، ستاره سرزمین هندوستان، بازیگری محبوب، کارگردانی توانا، تولید کننده ای خوش ذوق، مجری تلویزیونی سخنور، خواننده ای دوست داشتنی و سیاستمدارای مردم دوست است. آمیتا از دهه 70 بر صنعت بالییود پادشاهی می کند و واضح است که با این همه سال حضور درخشان تجربه و شهرت بی نظیری هم داشته باشد.

 ارزش دارایی های او آنقدر زیاد است که هر کسی بشنود دهانش از تعجب باز می ماند. شاید باورش برای شما کمی سخت باشد؛ اما تخمین زده شده که آمیتا باچان 400 میلیون دلار آمریکا سرمایه دارد. این بازیگر 70 ساله آنقدر توانمند است که در طول این سالها نه تنها قدیمی نشده بلکه خودش را با صنعت به روز فیلم سازی وفق داده و خلاقیت اش را هم بالا برده است. آمیتا باچان به معنای واقعی کلمه ثابت کرده است که از خودگذشتگی و اعتماد به نفس در دنیای کار بیشتر از اعداد و ارقام ارزش دارد.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی شاهرخ خان

بیوگرافی آمیتاب باچان و خانواده اش

آمیتا باچان (Amitabh Bachchan) در تاریخ 14 اکتبر سال 1942 در مومبای، محله ای به نام الله آباد، استان اوتار پاردش و در خانواده ای هندو به دنیا آمد. نام کامل این بازیگر آمیتا هاریوانش رای شریوواستاوا بوده و به لقب های مونا، بیگ بی، مرد جوان خشمگین، آمیث و شاهنشاه بالییود معروف است.

نام پدرش هاریوانش رای باچان است. پدر این ستاره در آن زمان شاعر بوده است. نام مادرش هم تجی باچان است. مادر این ستاره هم در آن زمان فعال اجتماعی بوده است.

آمیتا مادر ناتنی به نام شیاملا هم دارد. آمیتا فرزند ارشد خانواده بود و برادری کوچک تر به نام آجیتا باچان دارد. برادر او تاجری قدرتمند است.

امیتا و جایا دو فرزند دارند؛ پسری به نام آبیشک باچان و دختری به نام شوتا باچان ناندا! عروس این خانواده، آیشواریا رای یکی از زیباترین و موفق ترین چهره های سینمای هند است. آمیتا نوه دختری به نام آرادهیا باچان هم دارد.

امیتا و جایا دو فرزند دارند؛ پسری به نام آبیشک باچان و دختری به نام شوتا باچان ناندا! عروس این خانواده، آیشواریا رای یکی از زیباترین و موفق ترین چهره های سینمای هند است. آمیتا نوه دختری به نام آرادهیا باچان هم دارد.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی آیشواریا رای

آمیتاب باچان و همسرش

قبل از ازدواج با جایا باچان، آمیتا با یکی از مشهورترین بازیگران زن هند به نام پروین بابی در ارتباط بود اما این رابطه خیلی طول نکشید، به پایان رسید. این دو هنرمند در فیلم سینمایی «دیوار» ایفای نقش کردند.

پروین بابی و امیتا باچان

پس از این آمیتا با یکی دیگر از بازیگران معروف هندی به نام رخا/رکا وارد رابطه شد. در نهایت آمیتا در سال 1971 و در فیلم «گودی» به عنوان هنر پیشه ای مهمان نقش آفرینی می کرد که جایا را دید. همین جا بود که رابطه عاشقانه این دو شروع شده و این زوج عاشق نهایتا در تاریخ 3 ژوئن سال 1973 با هم ازدواج کردند.

نام همسر آمیتا باچان، جایا باچان است. این زوج دو سال با هم روابط عاشقانه داشتند و سپس ازدواج کردند. جالب است که بدانید جایا باچان نقش رادا، عروس سانجیو کومار در فیلم سینمایی «شعله» را بازی کرده است. آمیتا و جایا دو فرزند دارند؛ پسری به نام آبیشک باچان و دختری به نام شوتا باچان ناندا! عروس این خانواده، آیشواریا رای یکی از زیباترین و موفق ترین چهره های سینمای هند است. آمیتا نوه دختری به نام آرادهیا باچان هم دارد.

آمیتا باچان و همسرش

آیشواریا رای پیش از اینکه عروس خانواده باچان شود، با سلمان خان در ارتباط بود.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی سلمان خان

قد و وزن آمیتا باچان

قد آمیتا باچان 188 سانتی متر و وزنش هم 70 کیلوگرم است. رنگ چشم او قهوه ای تیره و رنگ موهایش سفید و مشکی است. دور سینه این بازیگر 5/97 و دور کمرش هم 70 سانتی متر است. این بازیگر اصالتا هندی بوده و دینش هم هندو است. سمبل ماه تولدش هم لیبرا است. آمیتا باچان گیاهخوار نیست.

ارزش دارایی های آمیتاب باچان

آمیتا با چان یکی از بزرگ ترین و قابل احترام ترین بازیگران در تاریخ سینمای هند است. دولت هند به او لقب های افتخاری مانند «پادما شری» و «پادما بوشان» داده است. چهارمین جایزه سیویلین اواردز هم به این ستاره هندی اهدا شده است. آمیتا نه تنها در هند بلکه در سراسر دنیا طرفدار دارد. البته که در بازیگری و اکتینگ خیلی تواناست؛ در فیلم های زیادی هم بازی کرده اما تمام این فیلم ها موفق نبوده اند. برای مثال«تقدیر، 1973» شکستی اقتصادی بود اما درست آن روی سکه، «شعله، 1975»، به طرز باور نکردنی موفق بود. آمیتا برای بازی در این فیلم نزدیک به 35 کرور، یعنی 1 لک دستمزد دریافت کرد.

تخمین زده شده که ارزش دارایی های این بازیگر 400 میلیون دلار آمریکا است. او برای بازی در هر فیلم به طور متوسط 19 تا 20 کرور روپیه دستمزد می گیرد. حقوق ماهیانه این ستاره 5 کرور و درآمد سالیانه اش 60 کرور است. بیشتر این درآمد هم از قراردادهایی است که با برند ها می بندد؛ یعنی مبلغی در حدود 5 کرور!

لیست بهترین فیلم های آمیتاب باچان

آمیتا و همسرش جایا باچان

از بهترین فیلم های امیتاب باچان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سعادت ۱۹۷۱ Anand
 • دزدکی دزدکی ۱۹۷۵ Chupke Chupke
 • صورتی ۲۰۱۶ Pink
 • سیاه ۲۰۰۵ Black
 • شعله ۱۹۷۵ Sholay (امیتا باچان، و جایا همسر واقعیش در این فیلم ایفای نقش کردند. جایا در نقش رادا، عروس سانجیو کومار)
 • دیوار ۱۹۷۵ Deewar
 • بادلا ۲۰۱۹ Badla
 • غرور ۱۹۷۳ Abhimaan
 • دون ۱۹۷۸ Don
 • نیزه سه‌شاخه ۱۹۷۸ Trishul
 • مسیر آتش ۱۹۹۰ Agneepath
 • پیکو ۲۰۱۵ Piku
 • سرکار ۲۰۰۵ Sarkar

فیلم «گاهی خوشی، گاهی غم» با بازی آمیتا باچان آنقدر محبوبیت پیدا کرد و آنقدر در دل مردم تاثیر گذار بود که پا به بازار های جهانی فیلم گذاشت. باورش سخت است اما این فیلم موفق شد به فروشی 55/65 کرور روپیه ای در سراسر دنیا برسد. این فیلم رکورد باکس آفیس را شکست و تبدیل به پرفروش ترین فیلم در سال 2001 سینمای بالییود شد.

باید اعتراف کرد که استعداد بی نظیر آمیتا در بازیگری و سخنوری بی مانندش بوده که کمک کرده این فیلم تا این حد موفق باشد. آمیتا خانه ای بسیار باشکوه به نام «جالسا» در مومبای دارد. ناگفته نماند که ماشین های خیلی گران و لوکسی هم دارد.

«بی نام و نشان» یکی دیگر از فیلم های موفق چهره معروف هندی، آمیتا باچان است. این فیلم موفق شد 10 کرور روپیه در سراسر دنیا فروش داشته باشد. «خار» را هم نباید جا انداخت. این فیلم به فروش موفق 30 کرور روپیه ای دست پیدا کرد.

مطالب مرتبط: بهترین فیلم های شاهرخ خان

تحصیلات آمیتاب باچان

تحصیلات آمیتا باچان

او دوران اولیه تحصیلاتش را در دبیرستان جانا پرامودینی گذراند. سپس به کالجی به نام شروود رفت. اما سال های آخر فارغ التحصیلی اش را در کالجی دولتی در سکتور 11 گاندیگار گذراند.

تحصیلات دانشگاهی این چهره در دانشگاه دهلی هند بود. پس از اتمام تحصیلات پدرش سعی کرد تا پسر را وارد صنعت فیلم هند کند اما کسی نبود که به یک تازه کار شانس بازی در فیلم بدهد. در نتیجه آمیتا سعی کرد مجری شبکه خبر در رادیوی هند بشود اما در این راه هم با شکست مواجه شد. پس از این هم سعی کرد برای شرکتی تجاری در کلکته کار کند.

علاقه مندی های آمیتاب باچان

غذاهای مورد علاقه آمیتا باچان، بیندی سابجی، خیر، جالیبی و گالوب جامون است. میوه مورد علاقه اش هم انبه است. بازیگر مرد مورد علاقه اش دیلیبکومار و بازیگر زن مورد علاقه اش وحیده همان است. ورزش های مورد علاقه این بازیگر هم تنیس و کریکت است.

مقصد مورد علاقه اش برای سفر لندن، پترزبورگ و سوییس است. فیلم بالییودی مورد علاقه اش «تشنه» و «گل کاغذی» است. رنگ مورد علاقه اش هم سفید است.

کارهای مورد علاقه اش که در زمان فراغت انجام می دهد گوش دادن به موزیک های قدیمی، تنیس بازی کردن و کتاب خواندن هستند. البته آمیتا هیچ فرصتی را برای تماشای فیلم ای مورد علاقه اش از دست نمی دهد.

رسانه های ارتباط جمعی آمیتاب باچان؛ کانال فیسبوک، توییتر و پیج اینستاگرام

پیج اینستاگرام آمیتاب باچان

آیدی اینستاگرام این چهره amitabhbachchan بوده او در این پیج 30 میلیون فالوور داشته. این تعداد بالای فالوور نشانی از محبوبیت بی حد و حصر اوست. در حال حاضر آمیتا باچان به نام خودش اکانت یوتیوب رسمی ندارد، اما کانال های غیررسمی که فیلم هایش را آپلود می کنند زیاد هستند.  

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.