بیوگرافی کریستیانو رونالدو (کسی که بعد از جراحی قلب اسطوره فوتبال شد)

در این مطلب بیوگرافی ریستیانو رونالدو را به همراه تاریچه بازی ها، ماجرای عمل قلب و ترک فوتبال، روابط شخصی و … را میخوانید.

دنیای فوتبال پر از ستاره هایی مانند لیونل مسی، دیوید بکهام، نیمار جونیور و…. ولی امروز قرار است در خصوص یکی از درخشان ترین ستاره های این ورزش برایتان بنویسم. کریستیانو رونالدو! رونالدو شاخص ترین چهره در این تجارت بزرگ بوده و تقریبا هر فوتبال دوستی او را هم دوست دارد. طرفداران رونالدو در تمام دنیا عاشقانه او و سبک بازی اش را در فوتبال می پرستند. تاثیر رونالدو در ورزش فوتبال با هیچ شخص دیگری قابل مقایسه نیست. این ستاره کسی است که بیشترین فالوور را در اینستاگرام و سایر رسانه های ارتباط جمعی دارد. با من در این مطلب جذاب همراه باشید تا بیوگرافی کامل کریستیانو رونالدو را برای شما شرح دهم. در صورت تمایل میتوانید از والپیپر رونالدو برای گوشی و کامپیوتر بازدید نمایید.

مطالب پیشنهادی: بهترین فوتبالیست های 2022

بیوگرافی کریستیانو و خانواده اش

استعداد و توانایی های خاص رونالدو باعث شده در دوران حرفه ای بازی اش به عناوین و دستاوردهای بی شماری برسد. کریستیانو موفقیت هایش را فقط مدیون استعداد ذاتی اش نیست. او در کارش نظم و دقت خاصی دارد و چندین بار در طول یک روز تمرین می کند.

کریستیانو رونالدو تا به حال 5 بار فیفا دیور اواردز را از آن خودش کرده است. پس تا همین جای کار دو اوارد از مسی جلوتر است. رونالدو بازیکنی است که به سرعت و فیزیک خاصش معروف بوده و به عنوان وینگر چپ بازی می کند. البته تمام کننده نهایی عالی هم هست. رونالدو بازیکنی تکرار نشدنی است. اگر می پرسید چرا باید بگویم که او در 954 بازی حرفه ای که تا به حال انجام داده 901 گل به ثمر رسانده است. چنین آماری باور کردنی است؟

اما کریستیانو رونالدویی که امروز می شناسید با رونالدوی زمان بچگی زمین تا آسمان فرق دارد.

کریستیانو دو سانتوس آویرو که با نام مستعار کریستیانو رونالدو معروف است در تاریخ 5 فوریه سال 1985 در فونچال، مدییرا و در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمده است. نام این ستاره را به یاد رییس جمهور سابق آمریکا رونالد ریگان، رونالدو انتخاب کردند. رونالدوی امروز ستاره ای است که به عنوان فوروارد در لیگ برتر جزیره توپ زده و کاپیتان تیم ملی کشورش، پرتغال هم هست.

عکس رونالدو و مادرش

نام پدر رونالدو، خوزه دینیس آویرو و نام مادرش، ماریا دولورس دو سناتوس آویرو است. پدر رونالدو، خوزه، باغبان و مسئول تاسیسات یکی از باشگاه های نزدیک محل زندگی شان آندورینا بود. مادر رونالدو، ماریا نقش چشمگیری را در موفقیت های این ستاره داشته است. این مادر رونالدو بود که پس از ترک مدرسه به او کمک کرد سر پا بیاستد و فقط و فقط روی فوتبال بازی کردن تمرکز کند.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی جیمز رودریگز

رونالدو و همسرش

رونالدو و همسرش

کریتسانو رونالدو در حال حاضر با جورجینا رودریگز در ارتباط است. این دو در سال 2016 باهم آشنا شدند و سال بعد به دخترشان آلانا مارتینا خوش آمد گفتند. در آوریل 2022، رودریگز یک پسر و یک دختر دوقلو به دنیا آورد، اما این زوج اعلام کردند که پسرشان درگذشت. کریستیانو پدرِ کریستیانو جونیور، اوا، آلانا، ماتئو و بلا است.

رونالدو پیش از جورجیا با جوردانا ژاردل، مرچه رومرو، جما اتکینسون، نریدا گالاردو، پاریس هیلتون، کیم کارداشیان، ایرینا شایک و لوسیا ویلون در ارتباط بود.

کریستین رونالدو چگونه فوتبالیست شد؟

رونالدو فوتبال را از سن هفت سالگی و در باشگاه نزدیک خانه شان آندورینا شروع کرد. پدر رونالدو همان جا کار می کرد و رونالدو را هم با خود به ورزشگاه می برد. تماشای بازی بقیه باعث شد رونالدو عاشق فوتبال شود و خیلی زود به آکادمی این باشگاه بپیوندد.

اولین قرارداد رسمی رونالدو در سال 1997 و با تیم سری اولی گروه جوانان لیسبون بسته شد. اما تپش قلب ستاره پرتغالی باعث شد زندگی فوتبالی اش ناگهان در سن 15 سالگی متوقف شود. پس از تشخیص این مشکل، پزشک به خانواده رونالدو گفت که او باید هر چه زودتر عمل شود و دیگر قادر نخواهد بود فوتبال بازی کند.

البته داستان به همین منوال پیش نرفت. رونالدو قلبش را عمل کرد و پس از مدتی تمرین در 16 سالگی به تیم بزرگسالان لیسبون پیوست. جالب است بدانید که رونالدو اولین بازیکنی است که در تاریخ باشگاه لیسبون در تمام گروه های زیر 16 سال، زیر 17 سال، زیر 18 سال، تیم B و تیم اول لیسبون یک فصل بازی کرده است.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی روبرت لواندوفسکی

تاریخچه ای از فوتبال حرفه ای رونالدو

1. اسپورتینگ لیسبون CP

اولین بازی رونالدو برای تیم اول لیسبون در تاریخ 7 اکتبر سال 2002 و برابر تیمی به نان موریرنز بوده است. رونالدو در همان اولین بازی گلزنی کرده و لیسبون بازی را 3 بر صفر برد. رونالدو در فصل 2002-2003، در 25 بازی برای لیسبون توپ زده و 5 گل به ثمر رساند.

جالب است بدانید که لیسبون و منچستر یونایتر در بازی دوستانه در آگوست 2003 در برابر هم بازی کردند. از همین بازی بود که استعداد درخشان ستاره پرتغالی کشف شد. چرا که با عملکرد درخشان رونالدو لیسبون پرتغالی بازی را 3 بر 1 از منچستر انگلیسی برد. سرمربی منچستر، سر آلکس فرگوسن با دیدن سرعت و قدرت دریبل رونالدو حیرت زده شده بود.

2. منچستر یونایتد

بازی خیره کننده رونالدو در همان یک بار بس بود تا سران قرمز پوش منچستری ها تصمیم به خرید رونالدو بگیرند. منچستر با پرداخت مبلغ 12.24 میلیون در سال 2003 رونالدو را از لیسبون خرید.

با چنین قراردادی رونالدو تبدیل به اولین پرتغالی شد که در منچستر توپ خواهد زد. علاوه بر این رونالدو گران ترین بازیکن نوجوان لیگ انگلستان هم شد. شماره پیراهن رونالدو در منچستر، شماره 7 افسانه ای بود که پیش از این ستارگانی مانند اریک کانتونا، جرج بست و دیوید بکام به تن داشتند.

اولین بازی رونالدو برای منچستر در لیگ برتر در تاریخ 16 آگوست سال 2003 و برابر بولتون بود. رونالدو در این بازی بازیکن تعویضی بود که به جای نیکی بات به زمین آمد. منچستر این بازی را 4 بر 0 برد.

مطالب پیشنهادی: گران ترین فوتبالیست های تاریخ

اول نوامبر سال 2003 بود که رونالدو اولین گلش را برای منچستر به ثمر رساند. ضربه آزاد طلایی رونالدو باعث شد منچستر بازی را 3 بر 0 از پورتموث ببرد.

رونالدو شش سال تمام در منچستر ماند و با بازی عالی هر روز بیشتر از روز قبل توجه طرفداران فوتبال را به خود جلب کرد. در دوران بازی در این باشگاه عناوین بسیاری به این ستاره اهدا شد از جمله اولین فیفا بالون دیور و اولین کفش طلا که پس از بازی درخشان او در فصل 2007-2008 به وی اهدا شد. رونالدو در سال 2008 جایزه بهترین بازیکن فیفا را هم از آن خودش کرد.

ستاره پرتغالی منچستر در 40 بازی برای تیمش 42 گل به ثمر رساند. او و تیمش در کنار هم صدر نشینی لیگ، قهرمانی لیگ، جام لیگ قهرمانان اروپا و کاپ فیفا ورد کاپ را فقط در یک فصل از آن خودشان کردند.

رونالدو در طول بازی اش برای منچستر جایزه PFA، مرد سال پرتغال و FWA را از آن خودش کرد. این ستاره 292 بار برای منچستر بازی کرده و 118 گل به ثمر رساند.

یوونتوس

تابستان سال 2018 بود که خبر ترانسفر پرتغالی ستاره دنیا را شوکه کرد. این ستاره در 12 جولای سال 2018 با دریافت مبلغ کهکشانی 100 میلیون از کهکشانی های سفید پوش رئال جدا و راهی ایتالیا شد.

رونالدو در فصل اول حضورش در یوونتوس به این تیم کمک کرد تا به 8 عنوان در لیگ ایتالیا دست پیدا کند. با این حساب کریستیانو رونالدو تبدیل به اولین ستاره ای شد که در سه کشور به تمامی عناوین لیگ دست پیدا کرده است. او در این فصل بازی در یوونتوس 28 گل به ثمر رسانده و سوپر کاپ ایتالیا را هم به نام خود ثبت کرد.

رونالدو در فصل دوم حضورش در یوونتوس  Scuedetto را  از آن خودش کرد. آخرین فصل از حضور رونالدو در یوونتوس با دریافت عناوینی مانند سوپر کاپ ایتالیا  و کوپا ایتالیا همراه بود. کریستیانو رونالدو در سال 2020 capocannoniere را هم به نام خود ثبت کرد.

بازگشت به منچستر یونایتد

تابستان 2021 زمان بازگشت دوباره ستاره ای درخشان به اولد ترافورد بود. رونالدو در همان بدو ورود به منچستر، دو گل زده و بازی برابر نیوکاسل را 2 بر 0 برد. 12 مارچ 2022 رونالدو در بازی برابر تاتنهام هتریک کرده و منچستر با کمک ستاره همیشه روی فرم خود بازی را 3 بر 2 برد. با زدن این 3 گل مجموع گل های زده رونالدو به 807 رسید.

رونالدو در بازی های یوفا هم در کنار تیمش بود و دو گل زده این ستاره در برابر ویارئال بود که اولد ترافوردی ها را بالا کشید. البته نهایتا منچستری ها با یک ضربه سر از رنان لودی از رقابت ها کنار گذاشته شدند.

رونالدو بازیکن تیم رئال مادرید

رونالدو بازیکن رئال مادرید

تابستان سال 2008 بود که رونالدوی پرتغالی به جمع کهکشانی های رئال پیوست. ترانسفر او به این باشگاه اسپانیایی با مبلغ 80 میلیون انجام شده و این بار هم رکورد شکنی در تاریخ فیفا بود.

رونالدو در رئال شماره 9 را به تن می کرد. اولین بازی او برای رئال در تاریخ 29 آگوست سال 2009 و برابر دپورتیوو لاکرونیا بوده است. رونالدو در این بازی یک پنالتی را به گل تبدیل کرده و رئال بازی را 3 بر 2 برد. رونالدو در بازی های بعدی هم روی فرم بوده و در هر 4 بازی بعدی برای رئال گلزنی کرد.

البته رئال در فصل 2009-2010 هیچ جامی نبرد و رونالدو هم در این میان هیچ عنوانی را از آن خود نکرد. لازم به ذکر است که رونالدو در 35 بازی این فصل 33 گل به ثمر رسانده و دومین گلزن برتر فیفا در آن فصل شناخته شد. پس از جدایی رائول از رئال در فصل 2010-2011، رونالدو پیراهن شماره 7 او را از آن خود کرد. در این فصل بود که ستاره پرتغالی به اوج خود رسیده و در 54 بازی 53 گل به ثمر رساند. رونالدو در این فصل کفش طلایی اروپا را برای بار دوم از آن خودش کرد.

فصل بعد از فصل گذشته هم بهتر بود. چرا که رونالدو رکورد خودش را شکسته و در یک فصل 60 گل به ثمر رساند. این رونالدو بود که به رئال کمک کرد بهترین تیم لا لیگا شده و همزمان کوپا دل ری را از هم از آن خودش کند. رونالدو در این فصل برای رئال 46 گل به ثمر رسانده و تبدیل به تنها بازیکنی شد که به هر 19 تیم حاضر در لا لیگا حداقل یک گل زده است.

 رونالدو دست بردار رکورد شکستن نبود. او در لیگ 2012-2013 باز هم رکورد شکست و در 55 بازی 55 گل به ثمر رساند. ستاره پرتغالی در این فصل اسپانیش سوپر کاپ را از آن خود کرده و فیفا بالون دیور دیگری را هم به نام خود ثبت کرد.

رونالدو در فصل 2013-2014 همراه با تیمش رئال، عنوان برترین باشگاه جهان را کسب کرده و اتلتیکو مادرید را 4 بر 1 شکست داد. 

باورش برای خیلی ها سخت است اما رونالدو در 59 بازی برای تیم 69 گل به ثمر رساند. البته عملکرد این ستاره در بازی های ملی هم خیلی خیره کننده بود. او توانست در بازی برابر ایرلند و سوئد هتریک کند.

این جا بود که رونالدو فیفا بالون دیور را برای دومین بار کسب کرد. گلزنی های پی در پی او باعث شد، سه سال پیاپی برترین گلزن فیفا لقب گرفته و بهترین بازیکن یوفا هم بشود.

رونالدو توانست در فصل 2014-2015 سوپر کاپ یوفا و فیفا ورد کاپ را با 54 بازی و 61 گل زده به نام خودش ثبت کند. ستاره درخشان پرتغالی در این فصل برای سومین بار عنوان پر افتخار فیا بالون دیور را هم از آن خودش کرد. رونالدو با 10 گل زده لیگ قهرمانان را به پایان رسانده و هم ردیف نیمار جونیور و مسی قرار گرفت. البته پیچیچی ترافی و بهترین بازیکن یوفا شدن، آن هم برای سومین بار، را نباید در این بخش جا انداخت.

رونالدو و تیمش رئال در فصل 2015-2016 برای بار یازدهم لیگ قهرمانان اروپا را فتح کردند. این جا بود که رونالدو توانست سومین بار عنوان قهرمان لیگ قهرمان اروپا را به چنگ آورده و دومین لاس بلانکوس را به نام خود ثبت کند.

رونالدو در این فصل پر افتخار ترین بازیکن جام قهرمانان و تیم رئال شناخته شد. این ستاره در 48 بازی در فصل جاری 51 گل به ثمر رساند.

رونالدو در فینال بازی های یورو 2016 در بازی برابر فرانسه از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شده و به همین خاطر سه بازی اول فصل رئال را از دست داد. یکی از این بازی ها،  فیفا سوپر کاپ 2016 و در برابر سویا بود. البته خیلی زود رونالدو همان ستاره همیشگی شده و به کمک تیمش رفت تا برای دوازدهمین بار قهرمان اروپا شود. ناگفته نماند که در همان فصل، رئال قهرمان لا لیگا و سوپر کاپ یوفا هم شد. رونالدو در این فصل برای چهارمین بار بالون دیور را از آن خودش کرد. البته که مرد سال 2016 فیفا هم شناخته شد.

رونالدو در بازی های یورو 2016 و در کنار هم وطنانش در تیم ملی پرتغال قهرمان ملت های اروپا هم شد. رونالدو در فصل 2017-2018 برای پنجمین بار قهرمان لیگ قهرمانان یوفا شده و فیفا ورد کاپ و یوفا سوپر کاپ را هم با خود به خانه برد. پنجمین فیفا بالون دیور این ستاره هم در سال 2017 به وی اهدا شد.

رونالدو پرتغالی که روزی تنها پرتغالی این تیم اسپانیایی بود تبدیل شد به بهترین و درخشان ترین بازیکن رئال که در 431 بازی 450 گل به ثمر رسانده است.

رونالدو در طول ده سال حضور درخشان و بازی برای رئال 15 عنوان تاریخی را از آن خودش کرد؛ از جمله 2 بار قهرمانی لا لیگا و دو بار قهرمانی کوپا دل ری. البته رونالدو در این دوران چهار بار قهرمان یوفا و فیفا ورد کاپ شده و سه بار هم یوفا سوپر کاپ را درو کرده است.

تابستان 2018 بود که رونالدوی پرتغالی از سفید پوشان کهکشانی اسپانیا جدا شده و به جمع یوونتوسی های ایتالیا پیوست.

مطالب پیشنهادی: عکس رئال مادرید برای پروفایل

پیج اینستاگرام رونالدو

قطعا شما هم با دیدین تعداد فالوور های این ستاره فوتبال؛ شوکه خواهید شد. بله صفحه اینستاگرام کریستین رونالدو در حال حاضر 477 میلیون دنبال کننده دارد. برای پیوستن به این صفحه روی لینک زیر کلیک کنید.

کریستیانو رونالدو در بازی های بین المللی

کریستیانو رونالدو در بازی های بین المللی

بازی های حرفه ای رونالدو در عرصه بین المللی از 18 سالگی شروع شد. این ستاره در اولین بازی اش برای تیم ملی پرتغال برابر قزاقستان قرار گرفت. این بازی در تاریخ 20 آگوست سال 2003 برگزار شده و رونالدو و تیمش برنده 1 بر 0 رقابت شدند. البته کریستیانو در این بازی به عنوان بازیکن تعویضی به جای لوییس فیگو به میدان آمد.

پس از این رونالدو برای بازی های یوفا 2004 که در کشور خودش برگزار می شد به تیم ملی دعوت شد. پرتغال در مرحله گروهی به یونان، برنده نهایی جام، 2 بر 1 باخت و اینگونه هشتمین حضور رونالدو در تیمش با شکستی سخت رو به رو شد. پس از این رونالدو در بازی های یک چهارم نهایی رقابت ها پنالتی را برابر انگلستان به گل تبدیل کرده و پرتغال به مرحله بالاتر رفت. در مرحله بعد هم رونالدو گل اول تیمش را زده و پرتغال با این گل ستاره اش، هلند را 2 بر 1 شکست داده و به رقابت های فینال راه یافت. رونالدو در این رقابت ها بهترین بازیکن در بهترین تیم شناخته شد. چرا که دو گل به ثمر رسانده و دو پاس گل هم داده بود.

رونالدو در سن 22 سالگی کاپتان پرتغالی ها شد. اولین بازی با کاپیتانی این ستاره به تاریخ 6 فوریه سال 2007 و بازی برابر برزیل برمی گردد. جالب است بدانید که رییس فدراسیون فوتبال پرتغال، کارلوس سیلوا که 2 روز قبل از این بازی فوت کرده بود وصیت کرده بود که رونالدو در این بازی کاپیتان باشد.

کمی قبل از رقابت های یورو 2008، شماره 7 به رونالدو داده شد. باور کنید یا نه رونالدو با این شماره، 7 گل در بازی های انتخابی رقابت ها و 1 گل هم در تورنمنت به ثمر رساند. یک گل رونالدو در این رقابت ها، همان گل دومی است که در بازی پرتغال برابر جمهوری چک به ثمر رسیده است. رونالدو در این بازی با وجود مصدومیت یک گل زده و یک پاس گل به کوارسما داد تا نهایتا تیمش 3 بر 1 بازی را ببرد. رونالدو به خاطر عملکرد درخشانش در این بازی بهترین مرد میدان لقب گرفت.

لازم به ذکر است که پرتغال در این رقابت ها در مرحله یک چهارم نهایی با باخت 3 بر 2 برابر فینالیست نهایی آلمان، حذف شد.

البته داستان پرتغال و کاپیتانش رونالدو به همین جا ختم نشد. پرتغال در فینال رقابت های یورو 2016 مقابل فرانسه قرار گرفت و بازی را برد تا افتخار قهرمان اروپا شدن را به نام خود ثبت کند. در طول بازی رونالدو و دیمیتری پایف با هم درگیری داشتند و سرمربی پرتغال مجبور شد تنها پس از 25 دقیقه رونالدو را از بازی بیرون بکشد. رونالدو مقابل چشمان حیرت زده همگان تعویض و کوارسما به جایش به زمین آمد. پرتغال تا دقیقه 109 بازی بی گل ماند تا اینکه بازیکن تعویضی، ادر به میدان آمد و با زدن تک گل پرتغال و تنها گل بازی، جام رقابت های ملت های اروپا را برای پرتغال به ارمغان بیاورد.

رونالدو در رقابت هاب یوفا 2018-2019 هم کاپیتان تیم ملی کشورش بود.

دستاوردها و افتخارات کریس رونالدو

  • پنج بار دریافت فیفا بالون دیور در سال های 2008-2013-2014-2016-2017
  • بهترین بازیکن سال فیفا در سال 2008
  • مرد سال فیفا در سال 2016-2017
  • عنوان بازیکن فیفا با بهترین عملکرد و دستاورد در سال 2021

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.