بیوگرافی دوناتلا ورساچه + ماجرای قتل برادرش و راز موفقیتش

در این مطلب بیوگرافی دوناتلا ورساچه؛ ملکه صنعت مد و فشن؛ عکس قبل و بعد عمل جراحی زیبایی دوناتلا ورساچه را به همراه قتل مخوف برادرش را با شما به اشتراک می گذاریم.

دوناتلا ورساچه، متولد 2 می 1955، معاون رئیس و طراح ارشد شرکت ورساچه است. او خواهر جیانی ورساچه است که در سال 1997 درگذشت و او کسب و کاری را تأسیس کرد که اکنون به یک تجارت خانوادگی تبدیل شده است. دانش اولیه دوناتلا در مورد طراحی از مادرش که در خیاطی کار می کرد بدست آمد. پدرش یک سرمایه دار اشرافی بود. دوناتلا یک خواهر خود را به دلیل عفونت کزاز از دست داد. او با پل بک ازدواج کرده است و این زوج دو فرزند به نام‌های دانیل و آلگرا دارند. در ادامه این مطلب بیوگرافی دوناتلا ورساچه را به همراه ماجرای قتل برادرش و راز موفقیتش در صنعت مد و فشن را با شما به اشتراک می گذرایم.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی کایلی جنر

بیوگرافی دوناتلا ورساچه؛ مالک برند ورساچه

دوناتلا فرانچسکا ورساچه که با نام رایج دوناتلا ورساچه شناخته می شود در تاریخ 5 می 1955 در رجیو کالابریای ایتالیا به دنیا آمده است. این طراح مد ایتالیایی نقش مدیر و طراح ارشد کمپانی را بر عهده داشته و همکاری اش با این برند موجب پیشرفت و بهبود وضعیت ورساچه شده است.

بیوگرافی دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه کوچک ترین فرزند خانواده شش نفره شان است. خواهر بزرگ تر دوناتلا، تینا در سن 12 سالگی به علت تشنج کزاز فوت کرد و او را به همراه دو برادر و خواهر دیگر، سانتو و جیوانی تنها گذاشت. جیوانی، دومین فرزند خانواده، ورساچه عاشق مد و فشن بود و برای پیش گرفتن علاقه اش در سال 1972 به میلان رفت. یک سال بعد دوناتلا در فلورانس مشغول به تحصیل در رشته زبان های خارجه شد. دوناتلا قرار بود که معلم شود اما در طول دوران تحصیلش بارها و بارها به برادرش در میلان سر می زد و به او در راه انداختن کارش در زمینه فشن و مد کمک می کرد. برادر بزرگتر، جیوانی هم خیلی خوب می دانست که نظر و انتقادهای خواهر کوچک تر ارزش گوش دادن دارد.

بالاخره جیوانی ورساچه اسپا در سال 1778 راه افتاد. دوناتلا هم تبدیل به معاون این شرکت نوپا شد. در طول سال های 1978 تا 1997 دوناتلا یک پای خلاق و منتقدی مفید برای ایده های برادرش بود. دوناتلا همزمان که به برادش کمک می کرد کمپانی خودش به نام ورسوس را راه انداخت. البته این شرکت خیلی زود در سال 2005 منحل و در سال 2010 بازیابی شد. پس از این تولد دوباره ورسوس و ورساچه در کنار هم به فعالیت ادامه دادند. جیوانی هم به پاس تلاش های خواهرش دوناتلا؛ عطر بلاند را در سال 1995 رونمایی کرد.

مطالب پیشنهادی : بیوگرافی کیم کارداشیان

نام اصلی دوناتلا فرانچسکا ورساچه
تاریخ تولد 5 می 1955
محل تولد رجیو کالابریای ایتالیا
نام پدرآنتونیو ورساچه
نام مادرفرانچسکا ورساچه
خواهر و برادرانجیانی ورساچه، سانتو ورساچه
فرزندانآلگرا ورساچه، دانیل ورساچه

ماجرای قتل برادر دوناتلا ورساچه

جیوانی ورساچه در تاریخ 2 دسامبر سال 1964 در رگیو کالابرای ایتالیا به دنیا آمده و در 15 جولای سال 1997 در میامی، فلوریدای آمریکا کشته شد. این مرد ستاره ای در دنیای مد و فشن محسوب شده و به خاطر طراحی های شجاعانه و سبک خاص زندگی اش معروف است.

جیوانی در سنین کودکی مادرش را می دید که در بوتیک کوچکش لباس طراحی کرده و به مشتریان می فروشد.  این ستاره پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، مدت زمان کوتاهی را در بوتیک مادرش کار کرد و پس از این در سال 1972 به میلان رفت تا شغل آینده اش را دنبال کند. پس از نقل مکان به میلان برای برند های معتبری مانند جنی، کامپلیس، ماریو والنتینو و کالاگان کار کرد.

جیوانی که در آن زمان تحت حمایت خانواده ای فعال در مد و فشن به نام گیورمبلیس بود، و نهایتا تصمیم گرفت که کمپانی خودش را راه بیاندازد. بالاخره انتظارها به پایان رسید و جیوانی ورساچه موفق شد در سال 1978 جیوانی ورساچه اسپا را راه انداخته و همان سال اولین شوی لباسش را بر پا کند. برادر جیوانی، سانتو در آن زمان سئوی کمپانی و خواهرش دوناتالا طراح ارشد و معاون برند ورساچه بود.

ورساچه در طول سال های 1980 تا 90 امپراطوری از مد و فشن به راه انداخت که تبلوری از سنسوالیته و سکشوالیته بود. از مطرح ترین طرح های تولید شده در این برند می توان به پیراهن های بند دار چرمی، پیراهن های عروسکی و پیراهن های کوتاه توری و نقره ای رنگ اشاره کرد. البته این طراحی ها مخالفانی هم داشت. خیلی ها در آن زمان فکر می کردند این لباس ها عجیب و غریب و عملا غیر قابل استفاده هستند.

ماجرای قتل برادر دوناتلا ورساچه

 داستان خانواده ایتالیایی مطلب امروز برای همیشه خوب پیش نرفت و در سال 1993 جیوانی ورساچه به نوع نادری از سرطان گوش داخلی  مبتلا شد. البته او سرطان را شکست داده و پس از این کار را به خانواده اش واگذار کرد و خودش مشغول استراحت شد.

اوضاع تا 15 جولای سال 1997 خوب پیش رفت تا اینکه یک روز گرم، وقتی جیوانی از پیاده روی به سمت خانه ساحلی اش در میامی بر می گشت، قاتلی سریالی به نام اندرو کونانان، به ضرب گلوله او را روی پله های ورودی خانه اش کشت!  خیلی ها معتقد بودن جیوانی در زمان مرگ به دوران اوج شکوفایی خود و ثبت بهترین طراحی های خود رسیده بود.

کمپانی که او ثبت کرده بود در آن زمان گسترش پیدا کرده و لباس های مردانه، بچه گانه، کیف های دستی و جواهرات گران قیمت و آیتم هایی برای خانه هم تولید می کرد. آثار این هنرمند بی نظیر که بین دسامبر 1997 تا مارچ 1998 خلق شده در موزه هنری متروپولیتن در شهر نیویورک به نمایش گذاشته شده است. پس از مرگش هم خواهرش دوناتلا، افسار کار را به دست گرفت و کارهای برند ورساچه را پیش برد.

دوناتلا مدت زمان زیادی از جیوانی ورساچه اسپا دور بود اما برگشت و تبدیل به مدیر و طراح ارشد این برند شد. دوناتلا در این دوره مالک 20 درصد از سهام کمپانی بود. این در حالی است که دخترش آلگرا ورساچه بک و همسرش پائول بک 50 درصد از سهام کمپانی را از آن خود کرده بودند. 30 درصد باقی مانده هم به برادرشان سانتو رسید و پسر برادرشان، دانیل هیچ ارثی از کمپانی عمویش نبرد.

راز موفقیت دوناتلا ورساچه

دوناتلا مدیری توانمند و طراحی خلاق بود؛ کسی که با وجود ارتباطات مفید و توانایی و اعتماد به نفسش در طراحی، نام این کمپانی را بالا کشید و در میان معتبر ترین و بهترین ها قرار داد. پس از مرگ برادر این دوناتلا بوده که ارتباطات جهانی کمپانی را افزایش داده و شهرت برند ورساچه را به گوش جهانیان رساند. اتصال برند ورساچه با چهره های مطرحی مانند بریتنی اسپیرز، مدونا، جنیفر لوپز، لیدی گاکا، بیانسه و دیگر ستاره های روز دنیا موجب شد تلاش های تبلیغاتی این برند در اروپا و آمریکا بیش از پیش به ثمر نشسته و همه لوگو آن را نشانی از اعتبار و اصالت بدانند.

او به تازگی لباس عروس بریتنی و تاکسیدو سام اصغری را طراحی کرد.

مطالب پیشنهادی: عکس های عروسی بریتنی اسپیرز و سام اصغری

ورساچه با سلبریتی ها در تولید طراحی هایشان هم همکاری می کرد. همین ارتباطات بود که نامش را به صدر لیست طراحان رساند. از این جای کار بود که نام های معتبری مانند سر التون جان، کیت ماس، و پرنس چالرز به همکاری با طراح ایتالیایی مطلب امروز علاقه مند شدند.

نباید از یاد برد که دوناتلا پس از مرگ برادرش چه تغییراتی در روند طراحی های کمپانی ایجاد کرد. ملزومه چنین تغییراتی دور شدن از استایل و الهامات جیوانی بود. این تغییر به گفته خود دوناتلا از سخت ترین چالش هایی بود که در مسیر حرفه ای زندگی اش با آن مواجه شده است.

دوناتلا در این مدت جوری با کمپانی رفتار کرده و طوری برایش زحمت کشیده که انگار به خودش تعلق دارد. و این تلاش های شبانه روزی به ثمر رسیده و حالا این کمپانی یکی از معتبر ترین برندهاست به خصوص در زمینه پوشاک بانوان! جالب است بدانی دکه این شهرت آنقدر زیاد شد که پیراهن سبز طراحی شده دوناتالا ورساچه را در مراسم گرمی سال 2000 بر تن جنیفر لوپز دیدیم. این پیراهن یکی از زیباترین و کلاسیک ترین آثار هنری دوناتلا و کمپانی ورساچه است.

گفتنی است که ورساچه برای بالا بردن پروفایل تجاری شرکتش، بازاریابی در نقاط جدید و جذب مشتری با شرکت های به نامی هم همکاری داشته است؛ از جمله همکاری با کمپانی تولید کننده ماشین های لوکس به نام لامبورگینی که در سال 2006 آغاز شد و همکاری با برند لباس H&M که در سال 2011 به انجام رسید.

هتل ورساچه در دوبی

دوناتلا دست بردار نبود. این ستاره تصمیم گرفت در سال 2000 وارد بازار املاک شود و بالاخره موفق هم شد. حالا یکی از لوکس ترین هتل های استرالیا پالازو ورساچه است. البته هتل دیگری هم در سال 2015 و در دوبی کامل شده. خودِ دوناتلا ورساچه در مورد طراحی های نهایی این هتل تصمیم گیرنده بود.

لازم به ذکر است که هر سرپایینی سر بالایی هم دارد. در طول سال ها این کمپانی روزهای سختی داشته؛ از جمله تغییرات در مدیریت و مالکیت این برند. همین تغییرات باعث شده که کنترل کمپانی برای خانواده ورساچه روز به روز سخت و سخت تر شود و در نهایت در سال 2014، 20 درصد از سهام این خانواده به کمپانی بلک استون واگذار شد.

در سال 2016 هم جاناتان آکروید به عنوان سئو انتخاب شد. البته دوناتلا همچنان نقش خودش را در کمپانی دارد. در سال 2018 هم اعلام شد که هولدینگی به نام میشل کورس با مبلغ 2 میلیارد دلار تمام کمپانی را می خرد. البته دوناتلا همچنان به عنوان مدیر ارشد و خلاق این برند به کارش ادامه خواهد داد.

مطالب پیشنهادی : بیوگرافی ریانا

عمل جراحی زیبایی دوناتلا ورساچه

عمل جراحی زیبایی دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه سه ماه پس از مرگ جیانی ورساچه در جوایز مد VH1 ظاهر شد. چهره او آثار جراحی پلاستیک را نشان می داد و به طور قابل توجهی جوانتر از سن واقعی خود به نظر می رسید. او در آن زمان 42 سال داشت.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.