بیوگرافی اما واتسون پر درآمدترین بازیگر زن هالیوود + گالری عکس

اما واتسون با نام کامل اِما شارلوت دوئر واتسون (Emma Charlotte Duerre Watson) بازیگر زن متولد ۱۵ آوریل ۱۹۹۰ در پاریس فرانسه می باشد. او علاوه بر بازیگری در دنیای فشن ومد نیز فعالیت هایی دارد. شروع فعالیت حرفه ای او در بازیگری با بازی در سری فیلم های هری پاتر (۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱) در نقش هرمیون گرنجر بود که در اولین فیلم هری پاتر فقط 10 سال داشت.

اما واتسون عاشق کتابخوانی است و در سال 2014 به عنوان سفیر حسن نیت زنان در سازمان ملل معرفی شد. طرفداران اما واتسون بسیار زیاد هستند و به آن ها واتسونر می گویند.

بیوگرافی اما واتسون

در ادامه اطلاعات نسبتا کاملی در رابطه با بیوگرافی اما واتسون شامل تاریخ تولد، تحصیلات، فیلم ها، ازدواج، علایق و سرگرمی ها، خانواده و … به شما تقدیم می کنیم و همچنین گالری از زیباترین عکس های اما واتسون را به شما تقدیم می کنیم:

خانواده اما واتسون

نام مادر اِما واتسون جاکلین لوسبی و نام پدرش کریس است که در سن 5 سالگی از هم جدا شدند. پدر و مادر اما واتسون هر دو وکیل بودند. او یک برادر دارد.

دین اما واتسون

اما واتسون مسیحی است.

همسر اما واتسون کیست؟

جالب است بدانید اما واتسون 30 ساله تاکنون ازدواج نکرده و رابطه احساسی جدی نداشته که خبر آن رسانه ای شود. و بطور کلی خانم استون خیلی کم سعی در هاشیه سازی و عشق و عشق بازی در زندگی خود می پردازد.

علایق اما واتسون

بیوگرافی اما واتسون: یکی از علایق اما واتسون خواندن کتاب استاز سرگرمی های اما واتسون این است که در اوقات فراغت خود مشغول بازی های رایانه ای می شود و علاقه بسیار زیادی به خواندن کتاب دارد. از او عکس های زیادی در حال خواندن کتاب منتشر شده است و نویسنده مورد علاقه اش پتی اسمیت است.

ورزش های مورد علاقه اما واتسون تنیس روی میز، ماهیگیری، رقص و هاکی می باشد.

تحصیلات اما واتسون

او در دانشگاه ورچستر انگلستان رشته ادبیات انگلیسی خوانده است.

اما واتسون و علاقه اش به مدلینگ

اما واتسون در 15 سالگی وارد حرفه مدلینگ شد و با برندهای معروفی همکاری کرد و از این طریق درآمد نسبتا خوبی بدست آورد.

آلبوم عکس های اما واتسون

فیلم های اما واتسون (2001-2020)

سال موضوع نقش توضیحات
۲۰۰۱ هری پاتر و سنگ جادو هرمیون گرنجر در انگلستان با نام هری پاتر و سنگ کیمیا عرضه شد.
۲۰۰۲ هری پاتر و تالار اسرار
۲۰۰۴ هری پاتر و زندانی آزکابان
۲۰۰۵ هری پاتر و جام آتش
۲۰۰۷ هری پاتر و محفل ققنوس
کفش‌های باله پائولین فوسین یک فیلم تلویزیونی که در کانال بی‌بی‌سی ۱ نشان داده شد.
۲۰۰۹ افسانه دسپرو شاهزاده پی صدا پیشه
هری پاتر و شاهزاده دورگه هرمیون گرنجر در ابتدا قرار بود برای ۲۱ نوامبر ۲۰۰۸ اکران شود.
۲۰۱۰ هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول
۲۰۱۱ هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم
هفته من با مریلین لوسی
۲۰۱۲ مزایای سر به زیر بودن سم
۲۰۱۳ حلقه بلینگ نیکی داستان فیلم بر اساس واقعیت است
این پایان است خودش
۲۰۱۴ نوح ایلا
۲۰۱۵ قائم مقام دیبلی رِوِرِند ایریس (Reverend Iris) این یک مجموعه تلویزیونی است که فقط در قسمت “اسقف دیبلی” بازی کرده‌است.
کلونیا لنا
بازگشت آنجلا گِرِی
۲۰۱۷ دیو و دلبر بل
دایره ماء هلند (Mae Holland)

معرفی برخی فیلم های اما واتسون

فیلم تلویزیونی کفش های باله (2007): اِما در فیلم تلویزیونی «کفش‌های باله» که اولین فیلم او پس از هری پاتر بود نقش «پائولین فوسیل» را بازی کرد

صداپیشگی در انیمیشن افسانه دسپرو (2009): اما واتسون در انیمیشن «افسانهٔ دسپرو» به جای شخصیت شاهزاده پی صحبت کرد.

اما واتسون در فیلم حلقه بلینگ (۲۰۱۳): اما واتسون در این فیلم در نقش «نیکی» ایفای نقش کرد. داستان فیلم واقعی و درباره هفت سارق کم سن و سال است که اما واتسون یکی از آن ها است.

مزایای گوشه گیر بودن: اما واتسون در این فیلم با سوفیا کاپولا، دارن آرونوفسکی هم بازی شد. داستان فیلم از این قرار است که چارلی شخص گوشه گیری است که از مدرسه راهنمایی به دبیرستان می آید و فرصتی پیدا می کند تا دیگر گوشه گیر نباشد اما وضعیت به همان شکل باقی می ماند.

دایره: اما واتسون در این فیلم با تام هنکس هم بازی شد. در این فیلم اما واتسون در یک شرکت اینترنتی معروف مشغول به کار می شود و مجبور می شود حریم خصوصی خود را در معرض دید عموم قرار دهد و …

اما واتسون و بازی در فیلم دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

عکسی از اما واتسون در فیلم دیو و دلبر (Beauty and the Beast)اما واتسون در مصاحبه ای با کانال دیزنی درباره بازی در فیلم دیو و دلبر گفت: “فشار کار خیلی بالا است. من این فیلم را خیلی دوست دارم. نمی‌خواهم نقشم خراب شود! این نقش برای من خیلی ارزش دارد.”

اما واتسون در فیلم دیو و دلبر که یک فیلم موزیکال است ظاهر شد که این فیلم نامزد اسکار بهترین فیلم شد و تمام سعی خود را کرد تا این فیلم را بدون کم و کاست بای کند تا طرفداران فیلم های دیزنی ناراحت نشوند. اما واتسون برای اولین بار در این فیلم خواندن را تجربه نمود.

اما واتسون و مجموعه فیلم های هری پاتر

عکس اما واتسون در فیلم دیو و دلبریک پایس ثابت فیلم های هری پاتر که در سال های 2001 تا 2011 اکران می شد و طرفداران بسیار زیادی داشت، اما واتسون بود که در اولین سری از این فیلم تنها 11 سال داشت. بازی در نقش هرمیون گرنجر (Hermione Jean Granger) باعث شد که به شهرت زیادی دست پیدا کند و ثروت زیادی نصیبش شود.

او پس از موفقیت در مجموعه هری پاتر به یادگیری بازیگری ادامه داد و مسیر پیشرفت را به خوبی پیمود و تبدیل به یک بازیگر موفق شد.

درآمد 14 میلیون دلاری اما واتسون

نام اما واتسون در نشریه فوربس در میان پردرآمدترین بازیگران زن سینما اعلام شده است و او جزو یکی از 10 ستاره پردرآمد در سال 2017 می باشد.

بعد از بازی در فیلم های هری پاتر اما واتسون توانست ثروت زیادی از همان روزهای کودکی کسب کند. بازی در فیلم دیو و دلر که فروش میلیاد دلاری داشت نیز باعث شد به ثروت او افزوده شود.

درآمد او در سال های 2016 و 2017 با بازی در فیلم های دیو و دلبر و دایره حدود 14 میلیون دلار تخمین زده شده است!! درآمد اما واتسون علاوه بر بازیگری از مدلینگ نیز می باشد.

حضور اما واتسون در سازمان ملل

عکس اما واتسون در سازمان مللاما واتسون یکی از فعالان در زمینه حقوق زنان و از مخالفان سرسخت تبعیض جنسیتی است. او از سال 2014 و سن 24 سالگی سفیر سازمان ملل متحد شد و با راه اندازی کمپین های حقوق بشری خواستار جلوگیری از آزار و اذیت جنسی و برابری جنسیتی شد.

خلاصه‌ای از صحبت‌های وی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل:

“امروز، ما کمپینی راه‌اندازی کرده‌ایم به نام He For She. ما قصد داریم به نابرابری جنسیتی خاتمه دهیم و برای این کار، به کمک تک‌تک افراد نیاز داریم. این کمپین در نوع خود، در اتحادیه‌ی اروپا اولین است و ما قصد داریم تا جای ممکن مردان و پسران بیشتری برای حمایت از این جنبش تحریک کنیم. ما می‌خواهیم اطمینان بیابیم که این کار شدنی است.

شش ماه قبل به بنده عنوان ‘سفیر صلح’ را در اتحادیه‌ی اروپا دادند و هرچه بیشتر درباره‌ی فمینیسم سخنرانی کردم بیشتر متوجه شدم که مبارزه برای حقوق زنان، اغلب اوقات به معنی مرد ستیزی است. باید جلوی این تفکر را گرفت. فمینیسم در تعریف به معنی حقوق و فرصت‌های برابر زنان و مردان است؛ این تعریف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برابری جنسیت‌ها است.”

جوایز و افتخارات اما واتسون برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو

سال سازمان جایزه فیلم نتیجه
۲۰۰۲ جوایز ساترن بهترین بازیگر جوان هری پاتر و سنگ جادو نامزدشده
جوایز انجمن منتقدین فیلم فونیکس بهترین اجرای جوان نامزدشده
جوایز امپایر بهترین ورود، مشترک با دنیل رادکلیف و روپرت گرینت نامزدشده
جوایز هنرمند جوان بهترین اجرا در یک فیلم سینمایی – نقش اول زن جوان برنده
جوایز هنرمند جوان بهترین اجرای جمعی در یک فیلم (مشترک با روپرت گرینت و تام فلتون) نامزدشده
۲۰۰۳ جوایز انجمن منتقدین فیلم فونیکس بهترین اجرای جمعی نامزدشده
جوایز انجمن منتقدین فیلم فونیکس بهترین اجرای بازیگر زن جوان در نقش اول یا مکمل برنده

حقایق جالبی درباره زندگی شخصی اما واتسون

 • برای ریلکس کردن ورزش یوگا را انتخاب کرده است.
 • نگاه جذاب اما واتسون باعث شد برای بازی در نقش هرمیون پذیرفته شود.
 • شاید بتوان گفت اما واتسون یکی از ساده و در عین حال خوش پوش ترین ستارگان است.
 • بازیگری از سنین کودکی و معروفیت باعث نشد از تحصیل خودداری کند.
 • بیش از 30 دفتر یادداشت توسط او و از خاطرات روزانه اش پر شده است.
 • عاشق مریل استریپ است.
 • اما واتسون در کارهای خیر و به ویژه حمایت از کودکان پیشگام است.
 • برند لباس فرانسوی مورد علاقه اما واتسون «بلانسیاژا» است.
 • رژ لب مورد علاقه اما واتسون برند شانل است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. Hasti می گوید

  الاهی من قربونت برم????????????