بیوگرافی جنیفر لارنس + ماجرای عجیب بازیگر شدنش

در این مطلب بیوگرافی جنیفر لارنس، فمنیست ترین بازیگر هالیوود و ماجرای جالب بازیگر شدنش را میخوانید.

یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود از 2016 تا به حال جنیفر شرادر لارنس است که در حال حاضر بر هالیوود حکمرانی می کند. او چهار بار نامزد دریافت آکادمی اوادرز شده است. او در 22 سالگی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم «silver linings playbook» از آن خودش کرده است. به این ترتیب جنیفر لارنس دومین بازیگر زن جوانی است که در سن خیلی کم برنده جایزه اسکار شده است. در ادامه این مطلب بیوگرافی جنیفر لارنس و ماجرای عجیب بازیگر شدنش را با شما به اشتراک می گذاریم.

زندگینامه جنیفر لارنس

جنیفر شرادر لارنس در 15 آگوست 1990 در یکی از محله های کوچک لوییس ویلِ کنتاکی متولد شد. او دو برادر بزرگتر به نام های بیلن و بن دارد. والدین او کارن و گری مالک مزرعه ای بیرون شهر بودند. لارنس ورزشکار خوبی هم بوده. او در کودکی به ورزش های سافت بال، هاکی و حتی لیدر تیم های ورزش شدن خیلی علاقه داشته. البته هدفش این بود که روزی دکتر شود. اما با گذر زمان به صنعت مدلینگ و بعدها به تئاتر روی آورد. خودش هیچ وقت فکرش را نمی کرد که ستاره هالیوود شود.

ماجرای بازیگر شدن این ستاره هالیوودی کمی عجیب است. استعداد او در چهارده سالگی و در طول یکی از تعطیلات بهاره کشف شد. یک غریبه از او اجازه گرفت تا از جنیفر عکس بگیرد و البته شماره تلفن مادرش را هم گرفت. روز بعد با مادر جنیفر تماس گرفتند و از او خواستد تا برای تست تلویزیونی به شهر برود. بعد از این پیشرفت او خیلی سریع تر از آن چیزی بود که خودش فکرش را می کرد. به زودی در نیویورک ساکن شد و مجبور شد تمام تابستان را آنجا بماند. در آن زمان او برای تلویزیون MTV کار تبلیغاتی انجام می داد.

 فیلم های او سالیانه 600 میلیون دلار فروش دارند. مبلغ کل فروش فیلم های او 5 میلیارد دلار  بوده و ارزش دارایی های او 46 میلیون دلار تخمین زده شده! شکی نیست که ستارگان زیادی را از سر راهش برداشته تا به این میزان از موفقیت دست پیدا کرده است. جنیفر لارنس از زمان مدرسه به تئاتر و اجراهای موزیکال علاقه داشته است. عملکرد او در طول زمان پیشرفت کرد تا اینکه بالاخره در سنین نوجوانی نظر برنامه های تلویزیونی را به خودش جلب کرد.  تنها در طول چند سال او از برنامه های پیش افتاده تلویزیون به دنیای پرده های سینما پا گذاشته و نقش های به یاد ماندنی مانند میستیک در اکس من و البته کتنیس اوردن در هانگر گیمز را بازی کرد.

جای هیچ شکی نیست که او یکی از توانمندترین و با استعدادترین بازیگران حال حاضر هالیوود است. یکی از جالب ترین خصوصیت های شخصیتی این بازیگر جوان رک و راست بودنش است. جنیفر لارنس هیچ حرفی را توی دلش نگه نمی دارد. بلکه خیلی رک و صریح حرفش را می زند. ناگفته نماند که او فمینیستی پر و پا قرص و البته فردی بشر دوست است. او در صحبت هایش خاطر نشان کرده که خواهان حقوق برابر برای هر دو جنس بوده و حامی مالی گروه های کوچک زنان در سازمان های حمایت از حقوق خانم هاست.

جنیفر لارنس در سال 2019 با مدیر یکی از با پرستیژترین گالری های هنری نیویورک ازدواج کرده است و اکنون صاحب یک فرزند می باشند. با توجه به مصاحبه های اخیر جنیفر لارنس، می توان چنین برداشت کرد که آنها زندگی عاشقانه ای دارند.

جنیفر لارنس و همسرش

این بازیگر موسسه خودش را به نام خودش، جنیفر لارنس، راه انداخته است. در این سازمان کارهای خیرخواهانه مستقلی انجام می شود. تمرکز اصلی موسسه هم در کمک رساندن به سازمان هایی است که با سو استفاده از جوانان در جنگ هستند. البته کمک های خیرخواهانه این موسسات شامل حال افراد با معلولیت ذهنی و کسانی که به مراقبت های پزشکی نیاز دارند هم می شود.

فیلم های جنیفر لارنس

پساز اولین پیشنهاد کاری، جنیفر و خانواده اش خیلی زود به لس آنجلس نقل مکان کردند. در آن زمان او نقش های کوچکی در سریال هایی مانند مدیوم، مانک و کلد کیس بازی می کرد. پس از این هم در برنامه تلویزیونی «The Bill Engwall Show» جایی به او داده شد. او در حین بازی کردن در این سریال ها نقش های کوچکی در فیلم های مانند پوکر هاوس و برنینگ پلین هم داشت. ناگفته نماند که در این فیلم ها با شارلیز ترون و کیم بسنجر هم بازی بود.

مطالب پیشنهادی : بیوگرافی شارلیز ترون

پس از اینکه برنامه «Bill Engwall» کنسل شد، جنیفر با بازی در «Winter’s Bone» مشغول شد و به خاطر بازی درخشانش در همین فیلم در سال 2010 نامزد دریافت آکادمی اوادرز، گلدن گلوب و اسکرین اکترز گاید اوادرز شد. پیشرفت های لارنس به همین جا ختم نشد. او در سال 2011 در کنار مل گیبسون، جودی فاستر و آنتون یلچین در فیلم «The Beaver» نقش آفرینی کرد. یکی از نقش های اصلی اش در فیلم ها هم در همین سال و به عنوان میستیک در اکس من به او پیشنهاد شد.

  • فیلم Katniss Everdeen
کتنیس اوردن در هانگر گیمز

در سال 2011 لارنس تبدیل به چهره ای نام آشنا در باکس آفیس شد. همه او را به نام کتنیس اوردن در هانگر گیمز می شناختند. فیلمی که بر اساس پر فروش ترین رمان به قلم سوزان کالینز ساخته شده بود. این فیلم دوران آخر الزمانی را نشان می دهد که در آن 24 نوجوان باید برای بقا با هم بجنگند. این جنگ به عنوان برنامه ای سرگرم کننده برای دیگران نمایش داده می شد. این فیلم در اولین هفته اکرانش رکورد فروش را در باکس آفیس شکست و جنیفر هم موفق به بردن نقشی جدید در سری جدید هانگر گیمز در سال 2013 شد. البته پس از آن در سال های 2014 و 2015 هم در فیلم دو قسمتی ماکینگجای نقش آفرینی کرد. فروش فیلم های لارنس در پایان سال 2015 به مبلغی بالغ بر 8/2 میلیارد دلار رسید.

  • فیلم ترسناک «House at the End of the Street»
 فیلم ترسناک «House at the End of the Street»

سایر نقش آفرینی های لارنس در سال 2012 شامل فیلم ترسناک «House at the End of the Street» با همکاری الیزابت شو و Two Dreams با همکاری بردلی کوپر می شود. «The Falling»  و «Silver Linings Playbook» هم نهایتا منجر به دریافت هزار و یک جایزه برای او و همکارانش در اسکار و گلدون گلوب شد. البته او در فوریه سال 2013 هم اسکار را با خودش به خانه برده بود. در برنامه اسکار این سال لارنس بیش از آنچه فکر می کنید برای دریافت جایزه از خودش احساسات نشان داد.

  • فیلم «American Hustle»
فیلم «American Hustle»

جنیفر در ادامه با کارگردان Silver Linings Playbook  همکاری دیگری در سال 2013 داشت و در فیلمی به نام «American Hustle» نقش همسر مردی هنرمند (کریستین بیل) را بازی کرد. امی آدامز و بردلی کوپر هم در این فیلم نقش آفرینی می کنند. او برای بازی در این فیلم سومین بار اسکار گرفت و برای بار دوم برنده گولدن گلوب شد.

در سال 2014 او باز هم با بردلی کوپر هم بازی شد و در فیلم کوتاهی به نام سرنا نقش آفرینی کرد. پس از آن هم باز در نقش میستیک فیلم اکس من «Days of Future Pass» نقش آفرینی کرد.

لارنس ، کوپر و راسل در ادامه با هم قرار گذاشتند تا فیلم مخترع طی جادویی، جوی مانگانو را بسازند. قرار شد لارنس نقش اول را در این فیلم بازی کند. جوی در کریسمس سال 2015 اکران شد و اینبار لارنس به خاطر هنرنمایی درخشانش موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب شد. برای بازی در این فیلم اسکار هم گرفت. او در سن 25 سالگی تبدیل به جوان ترین بازیگری شد که در این سن 4 بار نامزد دریافت آکادمی اوادرز شده است.

او به حرکت در مسیر موفقیت ادامه داده و در سال 2016 در یکی دیگر از فیلم های اکس من «Apocalypse» بازی کرد. البته فیلم علمی تخیلی «Passengers» را هم نباید جا انداخت. پس از آن جنیفر تغییر سبکی بزرگ در کارش داد و به هنرنمایی در ژانر ترسناک مشغول شد. فیلم Mother (2017) و نقش او به عنوان نابغه روسی در فیلم «Red Sparrow» نشان دهنده تکنیک و توانایی های او در این ژانر است.

جنیفر لارنس و همسرش

جنیفر لارنس و همسرش

جنیفر لارنس با مدیر یکی از با پرستیژترین گالری های هنری نیویورک ازدواج کرده است. این دو در سال 2019 و در جزیره زیبای رود آیلند با هم ازدواج کردند. مهمانان این جشن خودمانی هم همه از نزدیکانشان بودند. از اما استون گرفته تا کریس جنر و ادل. جنیفر 31 ساله و کوک اولین بار در سال 2018 و توسط دوست مشترکشان با هم ملاقات داشتند. شایعه ارتباط آنها هم چنان زیاد و زیادتر می شد تا اینکه خبر نامزدی شان در فوریه 2019 به صورت رسمی اعلام شد. جنیفر در خصوص زندگی شخصی شان خیلی محتاط است. حتی اکانت اینستاگرام هم ندارد. اما به تازگی زوایای جدید از زندگی اش با کوک را برای طرفداران رو کرده است. او در مورد رابطه اش با ازدواجشان گفته که همسرش بهترین آدم روی زمین است. در ادامه گفته که رابطه او و کوک هم مانند هر کس دیگری از ساده ترین چیزها شروع شده است و حالا او افتخار می کند که یکی از اعضای خانواده مارونی شده است.

مطالب مرتبط: بیوگرافی اما استون

عکس بارداری جنیفر لارنس

تاریخ زایمان احتمالی لارنس بین دسامبر 2021 و فوریه 2022 تخمین زده شده است. اما این تاریخ هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. زمانی می شود تاریخ قطعی برای این زایمان اعلام کرد که لارنس تاریخ بارداری اش را اعلام می کرد. این تاریخ نمی تواند کمتر از 12 هفته باشد. پس اگر اینطور حساب کنیم که او در سه ماهه دوم، یعنی بیشتر از 12 هفته بارداری اش را عنوان کرده، تاریخ زایمانش به صورت حدودی می شود بین دسامبر 2021 و فوریه 2022. البته این را هم بگویم که نه جنیفر، نه کوک هرگز تاریخی برای زایمان اعلام نکرده اند. جنسیت بچه هم مشخص نیست. در جولای ستاره هانگر گیمز لباسی شیک و سفید با آستین های کوتاه از برند دیور پوشیده بود. لارنس این لباس را برای هفته مد پاریس به تن کرده و در آن زمان خبری از بارداری اش نبود.

مطالب مرتبط: بهترین فیلم های عاشقانه نتفلیکس

ارزش دارایی های جنیفر لارنس

جنیفر لارنس یکی از با استعدادترین بازیگران هالیوود است که موفق به دریافت آکادمی اوادرز شده و ارزش دارایی هایش به 160 میلیون دلار می رسد. او در سال 2013 برای بازی در فیلم «Silver Linings Palybook» موفق به دریافت آکادمی اوادرز شد. آمار و ارقام نشان می دهند که فیلم هایی که لانرس در آنها ایفای نقش کرده است ارزشی بالغ بر 6 میلیارد دلار دارند. او در سال 2015 و 2016 گران ترین بازیگر زن هالیوود بوده است. ناگفته نماند که در سال 2013 لارنس در مجله تایمز به عنوان یکی از 100 فرد با نفوذ در جهان معرفی شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.