بیوگرافی ژیلا شاهی (آشنایی با زندگی شخصی و آثار هنری او)

در این مطلب با بیوگرافی کامل ژیلا شاهی، سن، محل تولد و تمامی آثار او آشنا شوید.

اگر فیلم سینمایی قصر شیرین را تماشا کرده باشید حتما بازیگر خانم که در کنار حامد بهداد و در نقش همسر دوم او ایفای نقش کرده بود را به خاطر دارید. بازیگری که پس از درخشیدن در این فیلم، از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و در حال حاضر با بازی در سریال پوست شیر مورد توجه قرار گرفته است. برای خواندن بیوگرافی ژیلا شاهی تا انتهای مطلب همراه مینویسم باشید.

بیوگرافی ژیلا شاهی بازیگر

تاریخ تولد ژیلا شاهی1364/12/22
ژیلا شاهی اهل کجاستژیلا شاهی در اردبیل متولد شده است
اینستاگرام ژیلا شاهیjilashahi
سن ژیلا شاهی37 سال
قد ژیلا شاهیاطلاعاتی در دست نیست

زندگی نامه ژیلا شاهی

ژیلا شاهی بازیگر بیوگرافی

ژیلا شاهی، بازیگر 37 ساله اهل اردبیل با اصالت آذری می باشد . ورود او به دنیای بازیگری از سن 16 سالگی و در سال 1380 بود که از طریق کانون پرورشی کودکان وارد تئاتر شد و به مدت 8 سال در انجا مشغول به فعالیت بود، تا اینکه در سال 1388 از شهر خود اردبیل به تهران آمد تا در کلاس های آموزشی استاد سمندریان شرکت کند. شرکت در این کلاس ها همزمان شد با معرفی او به برای پروژه های مختلف کاری.

ژیلا شاهی لیسانس تاریخ دارد، پدرش راننده ماشین سنگین و مادرش خانه دار است. او علاقه زیادی به خواندن رمان به ویژه رمان های تاریخی دارد.

او در مورد ورودش به دنیای بازیگری می گوید: مادرم با ورود به بازیگری مخالف بود اما پدرم همواره حامی و مشوق من در عرصه بازیگری بود و 14 ساله بودم که وقتی همراه پدرم فیلمی دیدیم خیلی تحت تاثیر گرفتیم و من همان موقع تصمیم گرفتم بازیگر شوم.

ژیلا شاهی در همه چیز آنجاست

اولین بازی سینمایی او در سال 1390 با فیلم سینمایی (روییدن در باد) بود که تجربه همکاری با گوهر خیراندیش و امید زندگانی را داشت.

سال 1391 در فیلم سینمایی خاکستر و برف ایفای نقش کرد و پس از آن دوره کاری شلوغی را پشت سرگذاشت و در بیش از 9 فیلم بازی کرد.

همه چیز آنجاست فیلمی بود که ژیلا شاهی در سال 1392 برای تلویزیون بازی کرد و تجربه همکاری با مهرانه مهین ترابی و حدیث میرامینی را داشت.

ژیلا شاهی در سریال سرزمین کهن نیز بازی کرده است. او مجرد می باشد و ازدواج نکرده است.

ژیلا شاهی قصر شیرین

ژیلا شاهی در فیلم قصر شیرین

در سال 1396 بود که ژیلا شاهی با بازی در فیلم سنمایی قصر شیرین در کنار حامد بهداد نقش نجمه را بازی کرد و بسیار خوش درخشید و نامزد دریافت سیمرغ بلورین سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین بازیگر نقش اول زن در جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شد.

او درباره تجربه همکاری با حامد بهداد می گوید: حامد بهداد بازیگری باسواد و باهوش و بخشنده است و در کنار او خیلی چیزها یاد گرفتم.

ژیلا شاهی موقعیت مهدی

ژیلا شاهی در فیلم موقعیت مهدی

او در فیلم سینمایی موقعیت مهدی که در مورد زندگی شهید باکری می باشد، نقش همسر شهید باکری را ایفا کرده و در مورد همکاری با هادی حجازی فر می گوید: او یک بازیگر و کارگردان حرفه ای است

نسبت ژیلا شاهی با هادی حجازی فر در این فیلم زن و شوهر است.

ژیلا شاهی و علیرضا کمالی

یکی از جدیدترین آثار ژیلا شاهی که مورد استقبال مردم قرار گرفته، سریال پوست شیر است که ژیلا شاهی و علیرضا کمالی، شهاب حسینی، پانته آ بهرام، مهرداد صدیقیان و .. در آن حضور دارند.

ژیلا شاهی در انتخاب نقش هایش حساسیت زیادی به خرج می دهد و در این باره می گوید: دوست دارم با دیدن فیلمی که در آن بازی کرده ام سرم را بالا بگیرم و از انتخابم پشیمان نشوم. نقش و گروهی که با آنها همکاری دارم برایم اهمیت زیادی دارند و اگر با یک گروه خوب پیشنهاد کار کمدی داشته باشم ، حتما قبول می کنم.

به عقیده خودش تازه اول راه است و از اینکه در کنار بازیگران با تجربه کار کرده بسیار خوشحال می باشد.

سریالهای ژیلا شاهی

نام سریالتاریخ پخش
سرزمین مادری1392
همه چیز آنجاست1393
شکوه یک زندگی1396
پوست شیر (نمایش خانگی)1401

فیلم های سینمایی ژیلا شاهی

نام فیلم سینماییسال پخش
روئیدن در باد 1390
دلتنگی‌ های عاشقانه 1391
خاکستر و برف 1391
فصل فراموشی فریبا 1392
پرسه در حوالی من 1395
لرد 1395
روزهای نارنجی 1396
قصر شیرین 1397
زغال1398
شیطان وجود ندارد 1398
موقعیت مهدی1400

فیلم های کوتاه ژاله شاهی

ژاله شاهی علاوه بر فیلم های سینمایی و تلویزیونی درچند فیلم کوتاه هم بازی کرده که عبارتند از:

  • باغ بی برگی
  • نارگل
  • آرداک
  • بچه مرز
  • رودی از فصل های من گذشت
  • جایی برای آرامش
  • اویان

همچنین بخوانید:

معرفی بهترین فیلم های ایرانی براساس واقعیت

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.