بیوگرافی لیونل مسی (فوتبالیستی که محکوم به ۲۱ ماه زندان شد)

در این مطلب بیوگرافی لیونل مسی ماجرای عشقی، قد، وزن، پیج اینستاگرام، و ماجرای محکومیت او به 21 ما زندان را می خوانید.

لیونل مسی بازیکن شناخته شده و مشهوری است. او در روز 24 ژوئن 1987 در شهر روزاریو آرژانتین به دنیا آمد. مادرش سلیا ماریا کوچیتینی و پدرش خورخه هوراسیو مسی نام دارد. پدرش مدیر کارخانه فولاد و مادرش نیروی یک کارگاه آهنربا سازی بود. در این مطلب بیوگرافی لیونل مسی، عاشق شدن او در سن 5 سالگی و به ثمر رسیدن این عشق دیرینه، قد و وزن، پیج اینستاگرام و ماجرای محکومیت او به 21 ماه زندان را می خوانید. پیشنهاد می کنم که والپیپر مسی برای موبایل و والپیپر مسی برای کامپیوتر بازدید نمایید.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی نیمار

بیوگرافی لیونل مسی بازیکن بارسلونا

لیونل مسی که با نام کامل لیونل آندرس مسی شناخته می شود در تاریخ 24 ژوئن سال 1987 در روزاریو آرژانتین به دنیا آمده است. نام مستعار این ستاره لئو مسی بوده و تا به حال شش بار از سمت فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، در سال های 2009، 2012، 2015 و 2019 بهترین بازیکن دنیا لقب گرفته است.

مسی فوتبال را در سال 1995 و وقتی تنها یک پسر بچه بود شروع کرد. لئو مسی در ابتدا در یکی از تیم های جوانان آرژانتین که با نام نیوئل شناخته می شود توپ می زد. استعداد مسی در همان دوران زبانزد و چشمگیر بود و همین جا بود که نظر مربی های این سر و آن سر دنیا به پاهای معجزه آسای او جلب شد.

مسی 13 ساله بود که به همراه خانواده اش به بارسلونا مهاجرت کرد. از این جای کار به بعد لئو برای تیم زیر 14 ساله های بارسلونا بازی می کرد. او در 14 بازی تیمش 21 گل به ثمر رسانده و خیلی زود ارتقا تیمی پید کرد. حالا مسی برای تیم زیر 16 ساله ها بازی می کرد و به عنوان اولین بازی رسمی اش در یکی از رقابت های دوستانه تیم زیر 16 ساله ها به او فرصتی داده شد.

دوران نوجوانی لیونل مسی

لئو مسی 17 ساله بود که به تیم اول بارسلونا راه پیدا کرده و تبدیل به جوان ترین بازیکنی شد که در لالیگا حضور پیدا کرده است. برای همه جالب بود که چطور بازیکنی با 170 سانتی متر قد و تنها 67 کیلوگرم وزن می تواند تا این اندازه قدرتمند، با استعداد و متوازن باشد. مسی همیشه با پای چپش بازی می کرد. در بازی سریع و در پاس دهی دقیق بود. و البته امکان نداشت مدافعی بتواند سد راه این مهاجم شود.

در سال 2005 به مسی اقامت افتخاری اسپانیا داده شد. چنین افتخاری در حین حمایت بی نظیر کاتالان های بارسلونا برای لئو مسی غیر قابل درک بود. سال بعد مسی و بارسلونا در کنار هم قهرمان جام باشگاه های اروپا شدند.

مسی هر سال بهتر و بهتر شد؛ تا جایی که در سال 2008 تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته شده و پس از کریستیانو رونالدو از منچستر یونایتد، نفر دوم فیفا به عنوان بهترین بازیکن سال شناخته شد.

فصل 2008-2009 بود که مسی و بارسلونا برای اولین بار تریبل اروپا را از آن خود کردند. چنین افتخاری در بارسلونا بی سابقه بود. در واقع این مسی بود که به تیمش کمک کرد تنها در یک فصل سه عنوان مهم اروپایی از جمله قهرمانی لالیگا، کوپا دی ری و قهرمانی اروپا را تجربه کند. مسی در آن فصل در 52 بازی 38 گل به ثمر رسانده و مرد سال فیفا شناخته شد. رکوردهای مسی در این فصل حتی از رونالدو هم بهتر بود. در فصل 2009-2010 مسی 34 گل به ثمر رسانده و این بار هم در کنار تیمش قهرمان لالیگا شد. مسی در این فصل بهترین بازیکن اروپا شناخته شد و کفش طلا را از آن خودش کرد. همان سال بود که نام این جایزه به فیفا بالون دیور تغییر پیدا کرد!

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی جیمز رودریگز

مسی و همسرش

یونل مسی، فوتبالیست افسانه ای آرژانتینی و همسرش آنتونلا روکوزو زندگی عاشقانه ای دارند و داستان عشق آنها را باید در کتاب ها نوشت. لیونل و آنتونلا هر دو در یک شهر با هم در روزاریا، آرژانتین بزرگ شدند. آنتونلا پسر عموی لوکاس اسکاگلیا، دیگر فوتبالیست آرژانتینی و دوست دوران کودکی لیونل مسی بود. پ لیونل و آنتونلا زمانی که تنها پنج سال داشتند با هم آشنا شدند. با این حال، لیونل در 13 سالگی به اسپانیا نقل مکان کرد تا حرفه ورزشی خود را دنبال کند و این دو را از هم دور نگه داشت.

رابطه لیونل و آنتونلا در سال 2007 آغاز شد، زمانی که بهترین دوست آنتونلا به طرز غم انگیزی در یک تصادف رانندگی درگذشت. به گزارش اسپورت موب، لیونل به محض شنیدن این خبر، تمام مسیر را از اسپانیا به آرژانتین پرواز کرد تا کنار آنتونلا باشد. لیونل سپس در مصاحبه ای در سال 2009 این رابطه را علنی کرد.

آنها اکنون 5 سال است رسما ازدواج کردند. و اکنون صاحب 3 فرزند هستند. پسر ارشد این زوج تیاگو در نوامبر 2012 به دنیا آمد. لیونل مسی پس از تولد پسرش نام او و اثر دستش را روی پایش خالکوبی کرد. پسر وسطی آنها متئو در سال 2015 به دنیا آمد. “متئو بسیار خاص است. او همیشه کارهای جدید انجام می‌دهد، چیزهایی که توجه شما را جلب می‌کند.». کوچک‌ترین فرزند آنها، چیرو، در سال 2018 به دنیا آمد.

عکس مسی و پسرانش

قد و وزن مسی

قد مسی این بازیکن سر سخت 1.69 سانتی متر و 67 کیلوگرم وزن دارد.

پیج اینستاگرام مسی

لیونل مسی با داشتن 385 میلیون فالوور جز پر طرفدارترین سلبریتی ها در اینستاگرام می باشد. برای بازدید از صفحه مسی در اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید.

مسی کاپیتان تیم بارسلونا

مسی سال بعد کاپیتان بارسلونا شد و این بار هم او و تیمش قهرمان لالیگا شدند. این قهرمانی باعث شد مسی برای سه سال پیاپی مرد سال فیفا شناخته شود. مسی در مارچ 2012 دویست و سی و سومین گلش را برای بارسلونا به ثمر رسانده و تبدل به گلزن ترین بازیکن تاریخ این باشگاه شد؛ آن هم در سن 24 سالگی! مسی در فصل 2011-2012 بازی برای بارسلونا 73 گل به ثمر رساند و باز هم قهرمان کوپا دل ری شد. لئو مسی این بار رکورد گلزنی های مولر 39 ساله را تنها در یک فصل شکست. این رکود شکنی باعث شد مسی برای چهارمین بار مرد سال فیفا سناخته شود. افتخاری که تا به حال چهار بار پیاپی در خانه هیچ کسی را نزده بود!

مسی در فصل 2012-2013 هم 46 گل به ثمر رساند و در کنار تیمش قهرمان لا لیگا شد. مسی در سال 2014 سیصد و هفتادمین گلش را برای بارسلونا به ثمر رسانده و باز هم رکوردشکنی کرد. البته در همین سال 2014 بود که مسی رکورد گل های زده شده در لالیگا را با 235 و رکورد لیگ قهرمانان را با 72 گل شکست.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی روبرت لواندوفسکی

مسی؛ بهترین فوتبالیست 2016

مسی در فصل 2014-2015 یک بار دیگر در کنار تیمش سه جام اصلی اروپا را درو کرد. این افتخار باعث شد لئو مسی برای بار پنجم توسط فیفا بهترین فوتبالیست سال لقب بگیرد. مسی در فصل 2015-2016 قهرمان لالیگا و کوپا دل ری شد. فصل بعد، یعنی 2015-2016 هم با 53 گل زده مسی و قهرمانی کوپا دل ری همراه بود. این ستاره در همکاری دیگری با بارسلونا در فصل 2016-2017 هم 45 گل به ثمر رسانده و بار دیگر قهرمان لا لیگا و کوپا دل ری شد.

مسی در تمام رقابت های اروپایی در فصل 2018-2019، 51 گل به ثمر رسانده و تیمش را در رسیدن به یک قهرمانی دیگر در لالیگا یاری کرد. دسامبر 2019 بود که مسی یک بار دیگر افتخار کسب بالون دیور فیفا را از آن خودش کرد. فصل 2020-2021 مسی و بارسلونا یک بار دیگر در کنار هم قهرمان لالیگا شدند. این هفتمین باری بود که چنین افتخاری نصیب ستاره ای به نام لیونل مسی میشد.

متاسفانه سال 2021 سال چندان خوبی برای همکاری این ستاره و بارسلونا نبود. قوانین مالی و مشکلات کنار نیامدن با قراردادها باعث شد داستان طولانی مدت مسی و بارسلونا بالاخره به پایان برسد. در نهایت مسی با 474 گل زده در لالیگا و ثبت رکوردهای فراوان از این تیم جدا شده و به جمع پاری سن ژرمنی ها پیوست.

افتخارات لیونل مسی درتیم آرژانتین

افتخارات لیونل مسی درتیم آرژانتین

مس بازیکنی دو میلتی بود اما در عین حال ارتباط او و تیم آبا و اجدادی اش آرژانتین از همان سال مهاجرت به اسپانیا تا به امروز قوی و پابرجاست. مسی از سال 2005 در تیم ملی جوانان آرژانتین بازی می کرد. این ستاره در رقابت های جام جهانی 2 گل در 5 بازی برای تیمش به ثمر رساند و به کشورش کمک کرد تا مدال طلای المپیک بیجینگ را از آن خودش کند.

 مسی در جام جهانی 2010 به تیمش کمک کرد تا مرحله یک چهارم نهایی بالا بیاید. البته آلمان نهایتا آرژانتین را حذف کرد. اتفاقی که دوره بعد هم در رقابت های جام جهانی تکرار شد.

مسی در جام جهانی 2014 عملکردی در خور از خود نشان داده و در چهار بازی پیاپی در مرحله گروهی هر بار یک گل به ثمر رساند. مسی دست تنها آرژانتین را در این رقابت ها تا پای فینال جلو کشید. اتفاقی که 24 سال بود برای تیم ملی آرژانتین رقم نخورده بود. آرژانتین مسابقه فینال را 1 بر صفر به آلمان باخت اما این مسی بود که بهترین بازیکن تورمنت شناخته شده و توپ طلا را از آن خودش کرد.

مسی در جام کوپا آمریکا در سال 2016، 55 گل به ثمر رسانده و رکورد گابریل باتیستوتای آرژانتینی را شکست. آرژانتین برای سومین بار پیاپی در فینال کوپا شکست خورد و مسی هم اعلام کرد که دیگر در تیم ملی کشورش بازی نخواهد کرد. البته چنین بازنشستگی کوتاه مدت بود و دو ماه بعد ستاره درخشان آرژنتین به جمع تیمش برگشت.

آرژانتین در جام جهانی 2018 تا مرحله حذفی بالا آمده و نهایتا توسط قهرمان رقابت ها فرانسه حذف شد. مسی و آرژانتین در کوپا آمریکای 2019 سوم شدند اما دو سال بعد بالاخره بخت و اقبال به آنها رو کرده و آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا شد. مسی هم بار دیگر به توپ طلا رسید.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی کریم بنزما

ماجرای حکومیت لیونل مسی و پدرش

درآمد فوتبالی و حقوق سالیانه این ستاره درست مانند کریستیانو رونالدو بالاست. اما مسی از راه قراردادهایی که با برندهای مطرح دنیا مانند آدیداس می بندد هم درآمد قابل توجهی دارد. جالب است بدانید که مسی و پدرش که مسئول رسیدگی به امور مالی او است در سال 2013 به کلاهبرداری مالیاتی متهم شدند. خبرها حاکی از آن بود که این ستاره به نام شرکت های غیرواقعی در خارج از اسپانیا سرمایه گذاری کرده تا از زیر مالیات 4.2 میلیون یورویی اش به اسپانیا شانه خالی کند.

در نهایت مسی و پدرش 5 میلیون یورو به دادگاه بابت مالیات پرداخت کردند. دادگاه در جولای همان سال اعلام کرد که مسی و پدرش هم کدام باید 21 ماه زندانی شوند. آن هم به این خاطر که در قانون اسپانیا مجرمینی که بار اول مرتکب جرمی می شوند باید زیر 2 سال زندانی باشند. جدایی از این مسی و پدرش مجبور به پرداخت 2 و 1.5 یورو جریمه شدند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.