بیوگرافی مدونا ۶۴ ساله و دوست پسر ۲۵ ساله اش!

دراین مطلب بیوگرافی مدونا؛ رقصنده و خواننده موسیقی پاپ، روابط، زندگی شخصی و حرفه ای، دوستان نزدیک، جوایز و… را می خوانید.

خب! امروز قرار است از ستاره ای بنویسم که کمتر کسی اسمش را نشنیده! همگی کم و بیش با ستاره دنیای پاپ، و ملکه این صنعت پر زرق و برق، مدونا آشنایی داریم. مدونا با آهنگ هایش تاثیر زیادی بر دنیا، هنر و سبک زندگی مردم گذاشته. پس از کیم کارداشیان اکنون مدونا هم بخاطر دوستی با یک پسر 25 ساله بر سر زبان ها افتاد.ه! در این مطلب همراه ما باشید تا بیوگرافی کامل مدونا 64 ساله مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی لیدی گاگا

بیوگرافی مدونا خواننده و خانواده اش

مدونا لوییس کیکون، که به نام رایج مدونا شناخته می شود در تاریخ 16 آگوست سال 1958 در بی سیتی میشیگان، آمریکا به دنیا آمده است و در پونتیاک میشیگان بزرگ شد.

مادر مدونا، مدونا لوییس فورتین و پدرش، سیلویو آنتونی کیکون اصل و نسبی ایتالیایی داشته و کاتولیک بودند. بر همین اساس مدونا در خانواده ای آمریکایی-ایتالیایی اصیل با رسم و رسوم های کاتولیک بزرگ شد.

از آنجاییکه که نام مادر خانواده هم مدونا بود، بچه های دیگر او را نانی کوچولو صدا می کردند. مدونا در سال 1966 و در کلیسایی کاتولیک غسل تعمید داده شده و نام ورونیکا برایش انتخاب شد.

پدر مدونا از خانواده مهاجر ایتالیایی بود. او به عنوان طراح و مهندس برای کمپانی هایی مانند جنرال موتورز کار می کرد. مادر مدونا، اصل و نصبی فرانسوی-کانادایی داشته و پیش از ازدواج با پدرش رقصنده بود. البته بعد ها به عنوان تکنیسین رادیولوژی مشغول به کار شد.

عکس مدونا و خانواده اش

مدونا پنج خواهر و برادر داشت به نام های آنتونی، مارتین، پائولا، کریستوفر، و ملانی. خودش هم فرزند سوم خانواده بود. متاسفانه، مادر خانواده به سرطان سینه مبتلا شده و در تاریخ 1 دسامبر سال 1963 زمانیکه مدونا فقط 5 ساله بود؛ درگذشت.

سه سال بعد از فوت مادر، پدرش تصمیم گرفت با خدمتکار خانه شان، جوان گوستافسون ازدواج کند. حاصل این ازدواج مجدد دو فرزند است به نام های جنیفر و ماریو. البته مدونا مخالف ازدواج مجدد پدرش بود.

غم از دست دادن مادر تاثیر زیادی در مراحل بعدی زندگی ستاره مطلب امروز داشت! او سال های سال با پدر و نامادری اش مشکل داشت و همین اختلافات موجب به هم خوردن رابطه پدر و نامادری می شد.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی ریحانا

دوران تحصیلی مدونا

دوران تحصیلی مدونا

سال های ابتدایی تحصیلات مدونا در مدرسه های سنت فردریک، سنت اندرو و دوران متوسطه تحصیلاتش هم در مدرسه وست گذرانده شد. مدونا نمره های خوبی در دوران تحصیلاتش می گرفت اما همیشه رفتارهایی خاص از خودش بروز می داد و باعث تعجب همگان می شد.

پدر و نامادری او را به یادگیری ساز پیانو سوق می دادند اما خودش به رقص باله علاقه مند بود و از همین رو پدر را متقاعد کرده و شروع کرد به یادگیری باله!

پتانسیل و استعداد های او در یادگیری باله معلم رقصش، کریستوفر فلین را مبهوت کرد. در نتیجه قرار بر این شد که مدونا رقصیدن را در آینده پیش بگیرد.

مدونا در دبیرستان عضوی از گروه رقص راچستر شد. ناگفته نماند که رتبه های او در سایر درس ها همیشه عالی بود. دانشگاه میشیگان هم به او پیشنهاد بورسیه در زمینه رقص داد.

پس از فارغ التحصیلی در دبیرستان، مدونا، ملکه موسیقی پاپ، تمام تابستان خود را در فستیوال رقص آمریکایی که در دورهام، کالیفرنیای شمالی برگزار می شد گذارند.

سال 1977 بود که بالاخره فرصت بورسیه تحصیلی شش هفته ای در تئاتر رقص نیویورک، آلوین آیلی به این ستاره داده شد. در سال 1978، مدونا این فرصت را پیدا کرد که با ستاره رقص پرل لانگ همکاری داشته باشد.

مطالب پیشنهادی : بیوگرافی مرلین مونرو

از ترک تحصیل در کالج و راننده تاکسی و خلبانی مدونا

2 سال بعد، مدونا کالج را نیمه کاره رها کرد و به نیویورک رفت تا بسیاری از اولین تجربه هایش را رقم بزند. همین جای کار بود که او برای اولین بار راننده تاکسی شد و خلبانی هواپیما را یاد گرفت.

خودش گفته که در زمان نقل مکان به نیویورک تنها 35 دلار در جیبش داشت. اما ما با ستاره ای به نام مدونا طرف هستیم! او آنقدر کار کرد تا توانست در شهر بی خواب، نیویورک، دوام بیاورد.

اگر می پرسید چه کارهایی باید لیست بلند بالایی از حرفه های مختلف را تحویلتان دهم؛ از جمله کارگری در دونات فروشی دانکین، رقصنده کلوب های شبانه، خدمتکاری در چای خانه های روسی، رقصندگی در تئاتر آمریکایی رقص و حتی رقصندگی در پشت صحنه موزیک ویدیو های هنرمندان بزرگ!

دوستان نزدیک مدونا

مدونا رابطه نزدیکی با ستاره موسیقی پاپ بریتنی اسپیرز دارد و اخیر در مراسم ازدواج بریتنی و سام اصغری به همراه دیگر سلبریتی ها همچون دوناتلا ورساچه؛ پاریس هیلتون و سلنا گومز شرکت کرد.

عکس مدونا در مراسم ازدواج سام اصغری و بریتنی

روابط شخصی مدونا

زندگی رمانتیک مدونا خیلی شلوغ تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. دن گیلروی، ژان-میشل بسکوییت، استفان بری، مارک کامینز، تونی وارد، شان پن، لنی کراویتز، توپاک، دنیس رادمن، کارلوس لئون، دیوید بلین، وانیالا آیس، گای ریچی، الکس رودریگز، براهیم زایبات، و اهلامالیک ویلیامز از جمله کسانی هستند که با مدونا در ارتباط بودند.

مدونا و همسر اولش؛ شان پن

مدونا و همسر اولش؛ شان پن

مدونا در سال 1985 با شان پن ازدواج کرد. اما این ازدواج تنها 2 سال بعد به جدایی انجامید.

مدونا و همسر دومش؛ کارلوس لئون

مدونا و همسر دومش؛ کارلوس لئون

اولین فرزند مدونا دختری به نام لودرس ماریا، یا همان لولا است که در اکتبر سال 1966 به دنیا آمد. لولا حاصل ارتباط مدونا با مربی بدن سازی اش کارلوس لئون است. البته این ارتباط خیلی دوام نیاورد. کارلوس لئون اینگونه گفت که بهتر است ارتباط او و مدونا در حد دو دوست صمیمی باقی بماند.

مدونا و همسر سومش؛ گای ریچی

مدونا و همسر سومش؛ گای ریچی

مدونا در سال 2000 یکبار دیگر ازدواج کرد؛ ابن بار با گای ریچی! حاصل این ازدواج پسری است به نام جان ریچی! این ارتباط هم در سال 2008 به پایان رسید.

ناگفته نماند که مدونا چهار بچه مالاویایی را هم به سرپرستی گرفته است. دیوید باندا، مرسی جیمز، و دوقلوهایی به نام استر و استله.

مدونا و دوست پسر 25 ساله اش

مدونا و دوست پسر 25 ساله اش

مدونا اخیرا با پسری که 35 سال از خودش کوچکتر است وارد رابطه شده! احلامالیک ویلیامز دوست پسر 25 ساله مدونا رقصنده ای است که حتی پدر و مادرش از مدونا کوچک ترند! پدر این رقصنده جوان در مصاحبه ای گفت: مدونا پس از یکی از نمایش هایش در کاخ سزار در لاس وگاس از او و همسرش لوری، 58 ساله، برای شام پذیرایی کرد.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی کایلی جنر

حرفه مدونا

مدونا حرفه اش را به عنوان عضوی از بندهای موسیقی متفاوت شروع کرد. این ستاره همراه با دوست پسر سابقش دان گیلروی گروه برکفست کلاب را راه انداخت. مدونا در این گروه ها وٌکالیست، گیتاریست و نوازنده درام بود.  

اولین حضور مدونا در سیما در فیلمی هندی بود به نام «یک فداکاری مشخص». ملکه موسیقی پاپ، مدونا، در سال 1980 برکفست کلاب را رها کرده و با دوست پسر جدیدش بندی به نام « bEmy & Emys » را راه انداخت.

پس از مدتی هم کلا کار با بندها را رها کرده و به دنبال خوانندگی رفت. مدونا در مارچ سال 1981 اولین قرارداد خوانندگی اش را با کامیل باربون از گوتهام امضا کرد و تا فوریه سال 1982 هم به این همکاری ادامه داد. این ستاره به کلوب های مختلف سر می زد و دمو هایش را برای تست به اجرا می گذاشت.

مارک کامینز، هنرمندی بود که به موسیقی مدونا علاقه مند شده و او را به سیمور استین معرفی کرد. سیمور استین، مدیر استودیو سیر رکوردز در اکتبر سال 1982 قرار داری با مدونا بست و خیلی زود اولین تک آهنگ این ستاره به نام everybody در همکاری با دی جی مارک کامینز منتشر شد.

چند ماه بعد دومین تک آهنگش به نام Burning up منتشر شد. موفقیت این تک آهنگ ها موجب شد او تصمیمش را بگیرد و اولین و تنها آلبوم را به نام خودش، یعنی «مدونا» در جولای سال 1983منتشر کند.

این آلبوم موفقیت محض بود، به صدر جدول ها رسید و منجر به دریافت جایزه های متفاوتی برای این ستاره شد.

Holiday، Lucky star، و Borderline از جمله بهترین ترین آهنگ های این آلبوم هستند که معروفیت جهانی داشته و به صدر جدول پرطرفدارترین ها رسیده اند.

مدونا در برنامه ها و فیلم های زیادی هنرنمایی کرده است. در سال 1980 هم مدل لباس پوشیدن او تبدیل به ترند سال شد.

نوامبر سال 1984 دومین آلبوم مدونا منتشر شد و این بار هم موفقیت از سر و کولش بالا رفت! این آلبوم like a virgin نام داشته و تبدیل به اولین آلبومی شد که در کشورهای مختلف در صدر جدول قرار گرفت. همچنین این آلبوم اولین اثری از یک خانم بود که بیش از 5 میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته است.

اولین تور کنسرت های این ستاره در آوریل سال 1985 شروع شد. سومیم آلبوم مدونا، true blue در ژوئن سال 1986 منتشر و به همسر سابقش شان پن تقدیم شد.

جینیوس ورد رکوردز، استدیو ضبط این آلبوم، در موردش اینگونه گفته که true blue بهترین اثر هنری است که یک خانم منتشر کرده است!

رولینگ استون، تور سال 1990 مدونا را که به نام blond ambition tour شناخته می شود به عنوان بهترین تور آن سال معرفی کرد.

RIAA، سازمان صنعت ضبط موسیقی در آمریکا، کالکشن Immaculate را بهترین و پرفروش ترین تالیف ساخته یک هنرمند معرفی کرد.

مدونا پس از این با سرعت و قدرت تمام به انتشار آلبوم هایش ادامه داد از جمله like a prayer در سال 1989، erotica در سال 1992، bed time stories در سال 1994، ray of light در سال 1998، music در سال 2000، American life در سال 2003، confessions on a dance floor در سال 2005،  hard candy در سال 2008، MDNA در سال 2012، Rebel heart در سال 2015، و madam x در سال 2019.

مانند هر آرتیست دیگری، سال های فعالیت مدونا هم بدون انتقاد نگذشت. گروه های سنت گرا بیش از سایرین مدونا را مورد تهاجم نظرات انتقادی شان قرار می دادند.

سال های سال تلاش کردن برای مدونا ثمرات زیادی در پی داشت از جمله پروژه هایی در تئاتر و سینما، ضبط تعداد زیادی آهنگ، تورها و کنسرت ها، مستندها، حضور در برنامه ها به عنوان مهمان و دورهمی های امضا گرفتن آلبوم ها!

مدونا و تاسیس برند ماوریک رکوردز و خیریه ها

مدونا برند خودش را با نام ماوریک رکوردز راه انداخته و پایش را در صنایع متفاوتی از جمله فشن، نوشتن کتاب برای کودکان، کلوب های سلامتی و تولید کنندگی فیلم باز کرد.

البته که مدونا سازمان های خیریه زیادی را حمایت کرده و خودش هم بنیاد خریه ای به نام ray of light را در سال 1998 و raising Malawi را در سال 2006 راه انداخت.

جوایز و دستاورد های مدونا

جوایز و دستاورد های مدونا

ملکه موسیقی پاپ در دوران فعالیتش دستاورهای بی شماری داشته است.

 • این مدونا بود که راه را برای شنیده شدن صدای خانم ها در این صنعت باز کرد. بسیاری از زنان هنرمند تحت تاثیر مدونا به جایگاه حال حاضر خود رسیده اند.
 • پروفسور سوت ژالی معتقد است مدونا نمونه بارز یک فمنیست است.
 • جایگاه او به عنوان زنی تاجر دست نیافتنی، و در این زمینه الگوی بسیاری از کارفرینان خانم است.
 • مدونا اولین هنرمند خانمی است که در میدان شهرت ومبلی در لندن مورد تحسین و تمجید قرار گرفته.
 • نامزدی و برنده شدن در زمینه ها مختلف و فستیوال های موسیقی متفاوتی از جمله گرمی، MTV، و بیلبورد!
 • ناگفته نماند که این ستاره بارها و بارها رکورد گینس را هم شکسته است. یکی از این رکورد شکنی ها مربوط می شود به بالاترین تعداد بیننده تلویزیونی در مراسم سوپر بول در تاریخ!
 • رولینگ استونز از او به عنوان یکی از 100 هنرمند برتر و یکی از 100 نویسندگان برتر شعر تاریخ یاد کرده است.
 • این ستاره اولین هنرمند زنی است که ویدیو وانگارد اواردز را از آن خودش کرده است.
 • RIAA از او به عنوان هنرمندی یاد کرده که در قرن بیستم بیشترین میزان فروش آهنگ را به نام خودش ثبت کرده است.
 • مدونا تنها هنرمند زنی است که فقط و فقط در دو کنسرت 100000 بلیط فروخته است.
 • این ستاره در میان سایر هنرمند های خانم بیشترین تعداد تک آهنگ های صدر جدولی را داشته است.
 • VH1 در سال 2012 از مدونا به عنوان بهترین هنرمند خانم یاد کرده و عنوان بهترین هنرمند تاریخ را به او اختصاص داده است.
 • مدونا ثابت کرده که در حرفه اش نامبر وان است. موفقیت های او به این مطلب ختم نشده و مطمئنا خیلی چیزها هست که جا افتاده!!!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.