بیوگرافی محمد صلاح + ماجرای بازگرداندن او به مصر برای رفتن به سربازی

در این مطلب بیوگرافی محمد صلاح و ماجرای پافشاری کردن دولت مصر برای بازگرداندن محمد صلاح از انگلستان به مصر برای رفتن به خدمت سربازی را می خوانید.

محمد صلاح 15 ژوئن سال 1992 در روستای نگریگ، منطقه باسیونِ مصر به دنیا آمده است. او درست از زمانی که روی دو پا راه رفتن را یاد گرفت؛ بازی فوتبال را شروع کرد! اولین تیمی که صلاح در آن به صورت رسمی باز کرده Al Qasr SC قاهره بوده. محمد صلاح در 9 سالگی به جمع این تیم باشگاهی در کشورش پیوست.

محمد صلاح اکنون یکی از شناخته شده ترین بازیکنان دنیای فوتبال است. این بازیکن مصری 30 ساله در حال حاضر برای باشگاه لیورپول و تیم ملی کشورش بازی می کند. البته که کاپیتان سرخ پوش هاست و ثابت کرده که همواره یکی از بهترین های لیگ برتر جزیره است. برای مطالعه بیوگرافی محمد صلاح و همچنین ماجرای پافشاری کردن دولت مصر برای بازگرداندن محمد صلاح از انگلستان به مصر برای رفتن به خدمت سربازی؛ ادامه مطلب را دنبال کنید. در صورت تمایل از والپیپر محمد صلاح برای گوشی و والپیپر محمد صلاح برای کامپیوتر بازدید نمایید.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی جیمز رودریگز

بیوگرافی محمد صلاح بازیکن لیورپول

محمد صلاح متولد برج سرطان است. بنابراین خلق و خوی متولدین این برج را دارد. محمد صلاح فردی احساساتی، با اعتماد به نفس، محتاط، خیال پرداز و دست و دل باز است. علاوه بر این ها صلاح هیچ ترسی از رو کردن جزییات زندگی اش نداشته و هموراه در این مورد با خبرنگاران و طرفداران کنجکاو راه آمده است. البته بیشتر زندگی صلاح حول و حوش فوتبال می گردد اما او هم مانند هر کس دیگری در زندگی اش سرگرمی ها و تفریحاتی دارد.

از جمله مهم ترین تفریحات صلاح می توان به تماشای فیلم، تنیس روی میز، بازی ویدویی و وقت گذراندن با دوستان و خانواده اشاره کرد. ناگفته نماند که شنا کردن هم یکی از تفریحات مورد علاقه این سوپر استار است.

نقطه عطف زندگی حرفه ای محمد صلاح در سن 18 سالگی اتفاق افتاد. سوپر استار دنیای فوتبال اولین قرارداد رسمی اش را با باشگاهی عربی عقد کرده و پس از طی فصلی عالی و پر هیجان با قراردادی 5 ساله به تیم ایتالیایی فیورنتینا منتقل شد. فیورنتینا برای صلاح فقط پله ای یکساله بود. چرا که پس از این، یعنی درست در تابستان سال 2012،  صلاح مهمان تیم بهتری به نام چلسی شد.

پیش از تابستان 2014 و انتقال صلاح به لیورپول، این ستاره دو فصل برای چلسی توپ زد. از آن زمان به بعد صلاح برای لیورپول بازی کرده و یکی از بهترین های تیمش است.

همان طور که پیش از این هم اشاره کردم دوران کودکی محمد صلاح در روستای محل تولدش نگریگ گذشته است. از نام مادرش اطلاعاتی در دست نیست اما پدرش با نام صلاح قالی شناخته می شود.

محمد صلاح 7 سال داشت که در همان روستای محل تولدش عاشق فوتبال شد. فوتبال تمام زندگی و بازی و ورزشی بود که او و برادرش نصر انجام می دادند. علاوه بر این صلاح در آن زمان آنقدر بزرگ بود که بتواند بازی های جام قهرمانان را تماشا کند و مانند خیلی از پسر بچه ها در تمام دنیا، صلاح هم دوست داشت روزی بتواند مانند رونالدوی برزیلی، زیدان و توتی فوتبال بازی کند.

بیوگرافی محمد صلاح بازیکن لیورپول

لازم به ذکر است که صلاح و برادرش تنها عاشقین فوتبال در خانواده نبودند. پدرشان، قالی و عموهایش هم عاشق فوتبال بودند و در دوران جوانی برای تیم روستا فوتبال بازی می کردند. البته صلاح با پدر، عموها و برادرش فرق داشت.

صلاح یک جا ننشست تا در روستایشان فوتبال بازی کند. این ستاره از همان سال های اول زندگی اش می دانست که فوتبال می تواند در کنار سرگرمی و عشق راه و روشی هم برای زندگی حرفه ای اش در آینده باشد.

بنابراین به راهش ادامه داد و در اولین قدم با باشگاه محلی اتحاد بایسون همکاری کرد. پس از این با باشگاهی بیرون از بایسون به نام عثماسون تانتا قرارداد همکاری بست. از این جای کار به بعد بود که زندگی فوتبالی صلاح ظاهری حرفه ای تر به خود گرفت و این ستاره موفق شد با آژانس عربی به نام ال مکاولون قرارداد همکاری ببندد.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی کریم بنزما

پروفایل محمد صلاح

نام کامل محمد صلاح حامد محروص قالی
نام مستعارمسی مصری
تاریخ تولد15 ژوئن سال 1992
محل تولد نگریگ، بایسون، مصر
سن27 سال در ماه می سال 2020
پست بازی فوروارد
نام پدر صلاح قالی
نام مادر مشخص نیست
برادرنصر صلاح
همسرماگی صادق

آغاز زندگی فوتبالی محمد صلاح

محمد صلاح 14 ساله بود که اولین قراردادش را با آژانس المکاولون بست. این طور بود که ستاره جوان برای تیم زیر 15 ساله ها بازی کرد و استعدادهایش را نشان داد. مربی این تیم در آن دوران، الشیشینی، در مورد صلاح این طور گفته است که: «صلاح این توانایی خاص را داشت که توپ را از وسط میدان بگیرد، دفاع تیم حریف را در هم بشکند و تا منطقه پنالتی یک تنه جلو برود».  

چند سال بعد صلاح توانست در تیم اصلی المکاولون بازی کند. بازی در این تیم باعث شد چشم جهانیان به روی استعداد هایش باز شود و قراردادهای بین المللی کم کم شروع شوند. اولین قرارداد این ستاره که کمکش کرد پا از آفریقا بیرون بگذارد با تیمی سوییسی بود به نام باسل!

بازی در باسل بود که نظر انگلیسی ها را به بازی با توپ معجزه آسای صلاح جلب کرد. و اینگونه بود که صلاح موفق شد در سال 2014 با چلسی قرارداد همکاری ببندد. بازی صلاح در چلسی خوب بود نه عالی! و همین هم باعث شد به صورت قرضی به باشگاه هایی مانند رم و فیورنتینا فرستاده شود.

صلاح در فیورنتینا خوب توپ می زد و این عملکرد عالی باعث شد او در فصل اول حضور تیمش، دومین جایگاه را در میان سایر تیم های سری A در ایتالیا به دست بیاورد. جالب است بدانید که محمد صلاح برترین گلزن آن لیگ در سال  2015-2016 هم شد. قرارداد صلاح در آن زمان به صورت بلند مدت و با باشگاه رم بود. اما چه کسی می تواند پیشنهاد لیورپول را رد کند؟ این جای کار بود که صلاح در سال 2017 به جمع لیورپولی ها پیوست.

بای در کنار سرخ پوشان انگلیسی از هر تجربه ای برای صلاح بهتر بود. او توانست از یک وینگر معمولی به فورواردی شش دانگ تبدیل شود. این تغییر پست نه تنها برای صلاح چالش به حساب نمی آمد بلکه کمکش کرد در مسیر فوتبالی اش بهتر هم بشود و تعداد زیادی عنوان هم کسب کند. صلاح در  لیگ سال 2017-2018 جزیره  کفش طلا را از آن خودش کرد.

باورش خیلی سخت است اما سال بعد محمد صلاح مصری کاپیتان لیورپول شد و به همراه تیمش جام یوفا 2019 را بالای سر برد. صلاح به همین هم راضی نبود. فوروارد سرعتی لیورپول آرزو داشت جام سال 2020 را هم بالای سر ببرد!

آغاز زندگی فوتبالی محمد صلاح

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی ایسکو

همسر و فرزند محمد صلاح

همسر محمد صلاح ماگی صادق نام دارد. از شنیدن قصه عشقی این دو قطعا شگفت زده خواهید شد. این زوج دوران ابتدایی و راهنمایی را در یک مدرسه گذراندند و همین جا بود که برای اولین بار با هم ملاقات کردند. البته سال ها از هم جدا بودند تا اینکه باز هم با هم رو به رو شده قرار گذاشتند و نهایتا در سال 2013 با هم ازدواج کردند.

لازم به ذکر است که همسر محمد صلاح یک خواهر دو قلو هم دارد. ماگی صادق مدرک کارشناسی بازرگانی را از دانشگاه الکساندریا دریافت کرده است. محمد و ماگی دو فرزند دختر دارند. اولی که با نام ماکا شناخته شده و در سال 2014 به دنیا آمده است. دومین دختر هم کایان نام داشته و در سال 2020 به دنیا آمده است. کسی چه می داند؟ شاید روزی هم پسر دار شدند و محمد صلاح دیگری به این دنیا اضافه شد.

همسر و فرزند محمد صلاح

بجز ماگی صادق خانواده محمد صلاح هم در موفقیت های او تاثیر بسیاری داشته است. امکان ندارد بیوگرافی از محمد صلاح در کار باشد و حرفی از خانواده این ستاره زده نشود. چرا که تاثیر این افراد بر موفقیت و زندگی حرفه ای فوروارد ستاره لیورپولی غیر قابل چشم پوشی است. در این بخش سعی دارم حقایقی را در مورد خانواده این ستاره برایتان رو کنم.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی روبرت لواندوفسکی

پدر و مادر و برادر محمد صلاح

صلاح قالی پدر محمد صلاح است. قالی خودش هم عاشق فوتبال بوده و روزگاری در تیم محلی شان بازی می کرده است حضور پدر محمد صلاح در پشت صحنه بازی ها و موفقیت های محمد غیر قابل چشم پوشی است. خودِ محمد صلاح هم بارها و بارها اعتراف کرده است که پدرش تا چه حد پشتیبان و همراهش در این مسیر بوده.

بر اساس گفته های صلاح پدرش همیشه به او یادآوری می کرد که از خود گذشتگی برای رسیدن به موفقیت حتی در دوران کودکی چقدر مهم است. در زمان کودکی صلاح، پیمودن مسیر خانه تا زمین تمرین 4 ساعت زمان می برد و او بارها گفته که پدرش چقدر برای پیمودن این راه او را تشویق می کرد.

در مورد مادر صلاح اطلاعات چندانی در دست نیست. البته خبرهایی از مادرش منتشر شده بود. گویا محمد صلاح یکی از طرفداران خانوم را در آغوش گرفته بود و مادرش در اعتراض به این حرکت و اینکه چقدر ممکن است چنین حرکتی همسر صلاح را اذیت کند اعتراض کرده بود.

پدر و مادر صلاح هم مانند هر پدر و مادر مسلمانی نسبت به برخی از هنجار های دینی حساسند.

وینگر ستاره لیورپول، برادر کوچک تری به نام نصر صلاح دارد. البته این دو برادر در زمان کودکی با هم فوتبال بازی می کردند. اما در این میان فقط محمد بوده که به سطوح حرفی ای از این تجارت بزرگ دست پیدا کرده است.

محمد صلاح و برادرش

عکس های این دو برادر کاملا گویا هستند که روابط شان چقدر خوب و صمیمی است. در نهایت به این نتیجه می رسیم که پدر و مادر صلاح تا چه حد برای محکم داشتن بندهای خانوادگی و ارتباط بین دو برادر تلاش کرده اند.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی جرارد پیکه

ماجرای سربازی محمد صلاح

دوره ای از زندگی صلاح با فشار زیادی از جانب دولت مصر برای بازگشت به این کشور همراه بود. آن هم به این خاطر که صلاح دوران 12 ماهه خدمت اجباری سربازی اش را در این کشور تکمیل نکرده بود. البته علت دیگر این فشارها این بود که نام محمد صلاح در هیچ موسسه آموزشی در انگلستان نیامده بود. لازم به ذکر است که نام نویسی در این موسسات با گذراندن خدمت سربازی در مصر برابر است. خوشبختانه با دخالت به موقع مقامات انگلستان موضوع حل شد و صلاح هم به مصر برنگشت.

ارزش دارایی محمد صلاح

ارزش دارایی های صلاح در ماه می سال 2020، 15 میلیون یورو تخمین زده شده است. بیشتر این مبلغ از بازی او در زمین فوتبال و توانایی های خاصش در مستطیل سبز به دست آمده است.

علاوه بر این صلاح مقدار زیادی از این پول را از راه قرارداد برای برندها و تبلیغات برایشان به دست آورده است. پس جای هیچ تعجبی نیست اگر بگویم این ستاره خانه ای فوق لاکچری در مصر و آپارتمان هایی لوکس در اروپا دارد. علاوه بر این ها، همگی خیلی خوب می دانیم که صلاح هر ماشینی سوار نمی شود!!!

کلکسیون ماشین های او مانند هر فوتبالیستی کامل و عالی است. اما در این میان صلاح سواری مرسدس بنز را بیشتر از همه می پسندد.

حقایق ناگفته ای در مورد صلاح

در این بخش از بیوگرافی این ستاره می خواهم به حقیقت هایی از زندگی اش اشاره کنم که کمتر گفته و شنیده شده است.

بدل مصری صلاح

آیا می دانستید صلاح بدلی در مصر دارد که از لحاظ ظاهری مانند سیبی است که از وسط نصف شده؟ این فرد احمد بها نام داشته و آنقدر به صلاح شبیه است که می تواند به جای او در زمین بازی کند. محمد صلاح و احمد بها یکدیگر را در سال 2016 ملاقات کردند. در آن زمان صلاح هنوز در لیگ انگلستان بازی نمی کرد و چهره ای شناخته شده نبود. این دو از آن زمان با هم دوست بوده و ارتباط نزدیکی با هم دارند.

مقایسه حقوق صلاح نسبت به شهروندان عادی بریتانیایی 

درآمد پوند دلار
سالیانه 1041600013098120
ماهیانه8680001091510
هفتگی200000251500
روزانه2857135929
ساعتی11901497
دقیقه ای 19/825
ثانیه ای 0/330/41

آیا می دانستید شهروندان بریتانیایی به صورت متوسط هفته ای 585 پوند درآمد دارند. با این وجود هر شهروند عادی برای به دست آوردن 200000 پوند باید 28 سال و 5 ماه کار کند. این در حالی است که صلاح این مبلغ را با یک هفته کار کردن به دست می آورد.  

مطالب پیشنهادی: 100 فوتبالیست گران تاریخ فوتبال

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.