بیوگرافی روبرت لواندوفسکی (بهترین کاپیتان و پولدارترین فوتبالیست لهستانی)

روبرت لواندوفسکی یکی از مشهورترین و پولدارترین فوتبالیست های لهستانی است که در تیم بایرن مونیخ بازی می کند. البته این ستاره کاپتان تیم ملی کشورش، لهستان هم هست. روبرت اصالتا اهل وارساو، لهستان بوده و کارش را با بازی در تیم MKS وارسویا واراسو شروع کرده است. پس از این به لخ پوزنان منتقل شده و در نهایت هم در بورسیا دورتموند هنرنمایی کرد. بایرن مونیخ یکی از تیم های معروف باشگاه های آلمان است و روبرت از سال 2014 تا به امروز در این تیم باشگاهی بازی می کند.

سال 2014 برای لواندوفسکی قدمی بزرگ بود. چرا که او تنها 20 سال داشت، به بایرن مونیخ رفته و برای اولین بار در مسابقات بزرگسالان تیم ملی کشورش و در یک بازی بین المللی بازی کرد. روبرت در این بازی در برابر سن مارینو بهعنوان بازیکن تعویضی به بازی آمد و با به ثمر رساندن یک گل باعث شد تیم ملی کشورش به جام جهانی 2010 راه پیدا کند. برای مطالعه بیوگرافی کامل روبرت لواندوفسکی ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی : جذاب ترین فوتبالیت های جهان

بیوگرافی روبرت لواندوفسکی فوتبالیست لهستانی

البته که لواندوفسکی در طول سال های فعالیت حرفه ای اش بارها و بارها مورد تقدیر قرار گرفته و جوایز بسیاری را هم در این راه کسب کرده است. این ستاره هفت بار پی در پی مرد سال فوتبال لهستان شناخته شده و از این نظر در جهان رکورد دار است. لواندوفسکی درسال 2015 هم شخصیت ورزشی برتر لهستان شناخته شده است.

البته در سال 2004 هم رکورد دریافت جوایز را به عنوان چهره ای ورزشی شکسته است. در سال 2011 روزنامه گاردین از لواندوفسکی به عنوان پنجمین چهره برتر فوتبالی در دنیا یاد کرد. روبرت در ورزش از کهنه کاران محسوب می شود. بنابراین در کمپانی های تازه کار و استارت آپ های زیادی سرمایه گذاری کرده و امروزه کمپانی خودش را با نام Protos Venture Capital راه اندازی کرده است.

نام اصلی روبرت لواندوفسکی
نام مستعارلوی راب
سندر سال 2022، 34 سال
دینکاتولیک لهستانی
سمبل ماه تولداسد
محل تولدوارساو، لهستان
تاریخ تولد21 آگوست سال 1988
ملیتلهستانی
محل اقامتوارساو، لهستان
محل اقامت در زمان کودکی وارساو، لسهتان
عادت غذاییغیر وگان
سرگرمی هاتنیس و بسکتبال

خانواده روبرت لواندوفسکی

نام مادر ایوونا لواندوفسکی (بازیکن سابق تیم والیبال azs وارسو و نائب رییس کلوب فوتبال لهستانی پارتیزانت لسزنو)
نام پدر کریستوف لوتندوفسکی ( استاد جودو و بازیکن سابق تیم فوتبال هوتنیک وارساو)
نام برادر ندارد
نام خواهر میلنا لواندوفسکی (بازیکن تیم ملی والیبال زنان لهستان)

فرزندان و همسر روبرت لواندوفسکی

همسر رابرت لواندوفسکی
نام دوست دختر آنا لواندوفسکیا (این زوج اولین بار یکدیگر را در سال 2007 و در سمیناری ورزشی در مدرسه ورزشی وارساو دیدند. روبرت و آنا 5 سال با یکدیگر رابطه داشته و در نهایت در سال 2012 با هم نامزد کردند)
نام همسرآنا لواندوفسکیا
تاریخ ازدواج 22 ژوئن 2013
فرزندان دو دختر به نام های کلارا و لائورا لواندوفسکا
پسری ندارند

تحصیلات روبرت لواندوفسکی

مدرسه مدرسه ورزشی واراسو
کالج/ دانشگاه اطلاعاتی در دست نیست
مدرک تحصیلیروبرت دوران تحصیلی اش را با وقفه پشت سر گذاشته و لی در حال حاضر در رشته آموزش ورزش مدرک کارشناسی ارشد دارد.
حرفهفوتبالیست حرفه ای لهستانی
برندهای طرف قراردادنایکی
هواوی
اپل
EA اسپرت فیفا
پانینی
T-Mobile
مدیر کاری روبرت با CK اسپرت قرار داد امضا کرده است

فوتبال حرفه ای روبرت لواندوفسکی در یک نگاه

اولین تیم همکاری کننده مشهور بایرن مونیخ در سال 2014
اولین همکاری بین المللیدر سال 2008 برای تیم ملی لهستان بازی کرد
تیم حال حاضر بایرن مونیخ
تیم ملی لهستان
شماره پشت پیراهن 9
پست فوروارد/تمام کننده
مربی اطلاعاتی در دسترس نیست
دستاوردهای اصلی روبرت لواندوفسکی در طول دوران فعالیت حرفه ای اش دستاوردهای زیادی داشته است. در سال 2008 روبرت به عنوان ستاره نوظهور لهستانی انتخاب شد. این ستاره از سال 2011 تا سال 2017 بهترین فوتبالیت مرد لهستانی انتخاب شد.
روبرت لواندوفسکی در سال 2015 بهتیرن شخصیت ورزشی لهتسان انتخاب شده و بهترین گلزن فوتبال دنیا هم شده است.
بازی لواندوفسکی در فصل 2016-2017 انقدر خوب بود که لقب بهترین بازیکن بوندس لیگا به وی اهدا شد.
این ستاره در انتخابی بازی های فیفا 16 گل به ثمر رسانده و بهترین گلزن جام شناخته شد.
نقاط قوت تمام کننده ای عالی
ضربات فاصله دور
پاس های دقیق
ضربات سر
هوشیاری در بازی
نقاط ضعفاین ستاره نقضه ضعفی ندارد
نقاط عطف زندگی حرفه ای لواندوفسکی روبرت لواندوفسکی در طول سال های فعالیت خود در بورسیا دورتموند، بین سال های 2010 تا 2014 به چهار عنوان بوندس لیگایی رسیده است. در همین بازی ها بود که روبرت جوان 22 ساله به بهترین تمام کننده ضربات در دنیا تبدیل شد

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی کریم بنزما

وضعیت فیزیکی، قد و وزن روبرت لواندوفسکی

قد 185 سانتی متر
وزن80 کیلوگرم
دور سینه40 اینچ
دور بازو14 اینچ
دور کمر31 اینچ
نژاد سفید پوست
رنگ مو سیاه
رنگ چشمخاکستری
سایر ویژگی های خاصبدنی ورزشکار
چشمان خاکستری
سایز لباس در دسترس نیست
سایز کفش 9

علاقه مندی های روبرت لواندوفسکی

پست مورد علاقه در بازی فوتبال فوروارد/ ضربه زننده نهایی
نوشیدنی مورد علاقه آب
رنگ مورد علاقه سبز

مطالب پیشنهادی: بهترین فوتبالیست های 2022

از سیر تا پیاز زندگی فوتبالیست مشهور، روبرت لواندوفسکی

روبرت لواندوفسکی در تاریخ 18 آگوست سال 1988 در وارساو لهستان به دنیا آمد. ستاره مطلب امروز در خانواده ای ورزشکار به دنیا آمد. پدرش کریستوف، جودو کاری خبره و مادرش ایوونا، والیبالیستی حرفه ای بود. البته خواهر کوچک تر لواندوفسکی، ملینا هم عضو تیم ملی والیبال زنان در لهستان است.

اولین بازی حرفه ای روبرت به عنوان یک فوتبالیست در تیم MKS ورسویا وارساو بوده است. پس از این روبرت برای تیم دلتا وارساو بازی کرده و همان جا بود که برای خودش نان و نشانی دست و پا کرد. همین جای کار بود که همه متوجه شدند لواندوفسکی واقعا بازیکن خوبی است و همین بازی خوب باعث شد تیم این ستاره در لیگ سال 2006-2007 جایگاه سوم را کسب کند. باورش سخت است اما روبرت برای این تیم دسته دومی لهستان در فصل بعد 21 گل زد و تبدیل به آقای گل لیگ دسته دوم شد.

روبرت لواندوفسکی در ماه ژوئن سال 2013 با آنا لواندوفسکا ازدواج کرد. همسر این فوتبالیست مشهور هم در ورزش فعالیت داشته و توانسته است در جام جهانی کاراته در سال 2009 مدال برنز را کسب کند. آنا و روبرت در سال 2019 صاحب دختری به نام کلارا شدند. روبرت کاتولیک بوده و اعتقادات راسخی در این زمینه دارد. البته باید اشاره کرد که روبرت جدایی از فوتبالیست بودن سرمایه گذار خوبی هم هست. او به عنوان سرمایه گذار چندین استارت آپ خوب در لهستان شناخته می شود.

ارزش دارایی های روبرت لواندوفسکی

ارزش دارایی های ستاره مطلب امروز، لواندوفسکی مبلغی در حدود 85 میلیون دلار تخمین زده شده است. روبرت جدایی از بازی کردن برای تیم باشگاهی اش، بایرن مونیخ، و تیم ملی کشورش، لهستان، یکی از بهترین بازیکنان زننده ضربه آخر محسوب شده و به همین خاطر بالاترین دستمزدها را گرفته و از پولدارترین فوتبالیست های روی زمین هم هست.

حقوق ثابت و سالیانه روبرت 24 میلیون دلار است. باقی درآمد این ستاره به فعالیت در سرمایه گذاری ها، تبلیغات، همکاری ها و قراردادهایی بر می گردد که با کمپانی ها و برندهای مطرح دنیا می بندد. پیش از این هم اشاره شده بود که روبرت جدایی از فوتبالیست بودن ذهن فعال و خلاقی هم در تجارت دارد. بنابراین به نظر می رسد که حتی پس از تمام شدن دوران ورزشی این ستاره هم خبری از بی پولی نباشد!

کلکسیون ماشین های روبرت لواندوفسکی

کلکسیون ماشین های روبرت لواندوفسکی
 • فراری F12 برلینتا

لواندوفسکی یک عدد فراری برلینتا دارد که 327000 دلار می ارزد. این ماشین با قدرت 730 اسب بخار و موتور 3/6 لیتری V12 می تواند در زمان 1/3 ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت برسد. حداکثر سرعت این سوپر ماشین 211mph بوده و لواندوفسکی هم عاشق همین سرعتش است.

 • پورشه 911 Speedster

پورشه 911 لواندوفسکی لیمیتد ادیشن بوده و تنها 1948 نسخه از آن در سراسر دنیا ساخته شده است. موتور 0/4 لیتری این ماشین بی نظیر 510 اسب بخار قدرت دارد. این ماشین در عرض 8/3 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت رسیده و حداکثر سرعتش هم 310 کیلومتر بر ساعت است.

 •  دو ماشین بنتلی continental

یکی از پرطرفدارترین ماشین ها بین فوتبالیست ها بنتلی کانتیننتال است و ستاره مطلب امروز نه تنها یکی، بلکه دو تا از این ماشین ها دارد. موتور W12، 0/6 لیتری دوقلوی توربویی این ابر ماشین به قدرت مفید 552bhp هم می رسد. حداکثر سرعت این ماشین 333 کیلومتر بر ساعت بوده و در عرض 6/3 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد.

 • مرسدس AMG CL 63

مرسدس AMG در واقع نسخه ای بروز رسانی شده از سری کلاسیک مرسدس بنز های CL است. مرسدس CL 63 لواندوفسکی کوپه بوده و در زمان 4/4 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد. قدرت موتور V8 این سوپر ماشین هم 536 اسب بخار است.

 • مازراتی اسپرت GranTrusimo

علاوه بر تمام این ماشین ها لواندوفسکی مازراتی سوار می شود که ساخت ایتالیا است. بر اساس گزارشاتی که از Edmund به دست ما رسیده ارزش این ماشین 132975 دلار است. GTS یا همان مازراتی ایتالیایی سوپر فوتبالیست مطلب امروز، موتوری بنزینی V8، 7/4 لیتری داشته و می تواند در مدت زمان 8/4 ثانیه به سرعت 100 مایل در ساعت برسد.  حداکثر سرعت این ماشین اسپرت و کوپه هم 298 کیلومتر در ساعت است.

 • آئودی RS6  

ماشین اداری و استفاده روزمره لواندوفسکی یک آدوئی RS6 است که البته به عنوان ماشینی زیر پای یک فوتبالیست خیلی هم خوب و کارآمد است. قیمت این ماشین 108000 دلار است. موتور TFSL 4 لیتری این ماشین که زیر سقف قرار دارد 597 اسب بخار قدرت دارد.

مطالب پیشنهادی: 100 فوتبالیست گران تاریخ جهان

زندگی حرفه ای و فوتبالی روبرت لواندوفسکی

 • اولین قرارداد حرفه ای لواندوفسکی با باشگاهی به نام لخ پوزنان در ژوئن 2008 بسته شد. لواندوفسکی با همین تیم برای اولین بار در UEFA شرکت کرده و اولین گل رسمی تیمش را زد. روبرت در این فصل همکاری با تیمش در 42 بازی 18 گل به ثمر رساند. پس یکی از بهترین سال های فعالیتش را در لخ پوزنان گذراند.
 • روبرت لواندوفسکی در سه بازی دوستانه برای تیم ملی زیر 21 ساله های لهستان بازی کرد. این سه بازی دوستانه در برابر بلاروس، انگلستان و فنلاند بود. بازی در این بازی ها در واقع مهر تاییدی بود بر استعدادهایش و باعث شد در سپتامبر همان سال پای روبرت لواندوفسکی افسانه ای به تیم ملی اصلی لهستان باز شود. روبرت در بازی تیم ملی کشورش در برابر سنت مارینو به عنوان بازیکن تعویضی وارد مستطیل سبز شده و با به ثمر رساندن یک گل کمک کرد که تیمش با نتیجه نهایی 0-2 برنده میدان شده و به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی راه پیدا کند.
 • روبرت و تیم باشگاهی اش، بورسیا دورتموند در لیگ سال 2010-2009 صدر نشین لیگ برتر شدند.
 • صدر نشینی در لیگ باعث شد لواندوفسکی قراردادی چهار ساله به مبلغ 5/4 میلیون یورو با بایرن ببندد. ستار مطلب امروز در اولین بازی اش برای این تیم در برابر شالکه یک گل به ثمر رساند.
 • سال 2011-2012 هم برای روبرت پر بار بود. او در بازی در برابر اس وی زاندهاوزن 2 گل به ثمر رسانده و ثابت کرد که نامش باید پای ثابت لیست بازیکنان اصلی باشد. از این جای کار به بعد روبرت کاپتان تیمش بود. عملکرد عالی او باعث شد مرد سال فوتبال لهستان شناخته شود. لواندوفسکی در لیگ 2011-2012، 22 گل به ثمر رسانده و 6 پاس گل داده بود. بنابراین در مقام سومین فوتبالیست گلزن کشورش شناخته شد.
 • روبرت لیگ 2012-2013 را با برد 2 بر 1 در برابر وردربرمن شروع کرد. استعداد بی نظیر روبرت باعث شد او تبدیل به اولین بازیکنی شود که در مسابقات نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در آوریل سال 2013  چهار گل پشت سر هم را به ثمر برساند. روبرت و تیمش به مسابقات فینال رسیدند اما از بایرن مونیخ شکست خوردند.
 • آخرین فصل همکاری روبرت با تیمش در واقع دروازه ای بود برای پیشرفت و امضای قرارداد پنج ساله با تیم همیشه رقیب، بایرن مونیخ! روبرت در فصل 2013-2014 به جمع بایرنی ها پیوست و در اولین بازی اش مقابل بورسیا دورتموند 2 بر 0 شکست خورد. البته عملکردش در باقی بازی ها عالی بوده و او با به ثمر رساندن 25 گل در 49 بازی مثل همیشه خوش درخشید.
 • رکورد سریع ترین میزان گل زنی در بازی های اروپایی هم به لواندوفسکی رسیده است. چرا که این ستاره توانسته در فصل 2015-2016، 5 گل را در 9 دقیقه به ثمر برساند. همین عامل باعث شد نام لواندوفسکی در کتاب رکورد شکنان گینس به ثبت رسیده و چهار گواهی نامه هم از سوی این سازمان به وی اهدا شود. لازم به ذکر است که در طول این فصل تعداد گل های زده روبرت در 51 بازی از 42 به 52 افزایش پیدا کرد.
 • روبرت لواندوفسکی در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2012 اولین گل جام را در بازی تیمش مقابل یونان به ثمر رساند. روبرت در این بازی بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. البته ناگفته نماند که لواندوفسکی در لیگ ملت های اروپا در سال 2016 هم حضور داشت. ستاره مطلب امروز در جام جهانی 2018، 16 گل به ثمر رسانده است.
 • لواندوفسکی تا به حال 173 بار برای بایرن مونیخ بازی کرده و در این مدت 100 گل برای تیمش به ثمر رسانده است. البته صدمین گل این ستاره در تاریخ 11 مارچ سال 2017 وارد دروازه شد. این فوروارد تکرار نشدنی در فصل 2016-2017 در 47 بازی تیمش 42 گل به ثمر رساند.

حقایقی در مورد روبرت لواندوفسکی

 • لواندوفسکی هفت سال تمام به عنوان بازیکن نوجوان برای اولین تیم رسمی اش، وارساو بازی می کرد.
 • روبرت پدرش را که جودو کاری حرفه ای بود در سال 1995 از دست داد.
 • همسر روبرت، آنا لواندوفسکیا در جام جهانی کاراته در سال 2009 به مدال برنز رسید.
 • روبرت در اکتبر سال 2014 با پاپ فرانسیس دیداری رسمی داشت.
 • بر اساس گزارشات منتشر شده در First Polish League لواندوفسکی در سال 2009-2010 بیشترین تعداد گل را زده است.
 • روبرت پیش از پیوستن به لخ پوزنان عضوی از باشگاه زنیچ پروشکوف بوده است.
 • مدیر برنامه های روبرت به او پیشنهاد بازی در Gijon را داد اما او پیشنهادش را قبول نکرد.
 • برای انتقال این ستاره به بورسیا دورتموند مبلغ 5/4 میلیون یورو پرداخت شده است.
 • در طول فصل های 2010-2011 و 2011-2012 روبرت به همراه تیمش، بورسیا دورتموند، دو عنوان معتبر را در بوندس لیگا از آن خودش کرد.
 • روبرت توانست در اولین فصل از حضورش در بورسیا دورتموند، اولین گل بوندس لیگایی خودش را در 19 سپتامبر 2010 به ثمر برساند.
 • فوروارد لهستانی مطلب امروز در فصل 2011-2012 بوندس لیگا، با به ثمر رساندن 22 گل، سومین گلزن برتر این بازی ها شناخته شد.
 • لواندوسفکی در آخرین بازی اش برای دورتموند در 17 می 2014 و در مسابقات نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در برابر بایرن مونیخ بازی کرد.
 • لواندوسفکی در 22 سپتامبر سال 2015 و در بازی برابر ولفسبورگ 5 گل را در 9 ثانیه به ثمر رساند.
 • دوران بازی روبرت لواندوفسکی در تیم ملی زیر 21 ساله های کشورش خیلی کوتاه بود. روبرت در این گروه سنی تنها سه بار برای تیم ملی کشورش بازی کرد.
 • روبرت لواندوفسکی با بایرن مونیخ قرارداری پنج ساله بسته است.
 • لواندوفسکی در لیست پولدارترین فوتبالیست های سال 2020 مجله فوربز مقام نهم را دارد. مسی با دارا بودن سرمایه 216 میلیون دلاری در صدر این لیست جای دارد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.