فلفل سیاه و عسل برای سرفه (خواص و نحوه استفاده)

نحوه استفاده از فلفل سیاه و عسل برای درمان سرفه

در این پست درباره فواید فلفل سیاه و عسل برای سرفه بخوانید.

وقتی نوبت به درمان سرماخوردگی و سرفه می رسد، همه ما تمایل داریم که سعی کنیم از داروهای گیاهی خانگی استفاده کنیم. تعدادی از ادویه جات هندی هنگامی که در زمستان ها از سرماخوردگی رنج می برید مفید است. این ادویه ها را می توان به غذاها و نوشیدنی های روزمره اضافه کرد و می توان برای کاهش علائم مانند احتقان و آبریزش بینی مصرف کرد. از جمله این موارد، فلفل سیاه یکی از بهترین ادویه جات هندی است که در زمستان در سوپ ها و نوشیدنی های گرم شما استفاده می شود، به خصوص اگر از گرفتگی قفسه سینه، سرفه و سرماخوردگی رنج می برید. عسل نیز یک تسکین دهنده خوب است که اگر با فلفل ترکیب شود اثر خوبی برای درمان سرماخوردگی خواهد داشت. در ادامه درباره ترکیب فلفل سیاه و عسل برای سرفه بیشتر توضیح خواهیم داد.

فلفل سیاه و عسل برای درمان سرفه

فلفل سیاه یک ادویه رایج خانگی است که ممکن است در هنگام سرماخوردگی مفید باشد. ترکیب فلفل سیاه با عسل به درمان سرماخوردگی و سرفه کمک می کند. در اینجا 2 درمان خانگی آسان با استفاده از فلفل سیاه و عسل وجود دارد که ممکن است به تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه کمک کند.
فلفل سیاه در اصل متعلق به قسمت جنوبی هند است. به دلیل اثرات آرامش بخش بر گلو، به طور گسترده ای در غذا، به ویژه در زمستان استفاده می شود.

  • تقویت کننده فلفل سیاه و عسل برای سرماخوردگی

فلفل سیاه به دلیل وجود ویتامین C موجب تقویت کننده ایمنی میباشد و از نظر طبیعت ضد باکتری و آنتی بیوتیک است. معمولاً برای درمان سرماخوردگی با خرد کردن دانه های فلفل سیاه و افزودن آنها به یک قاشق چای خوری عسل استفاده می شود. عسل گلو درد را تسکین می دهد، سرفه را سرکوب می کند و می تواند عملکرد تسکین دهندگی دانه فلفل سیاه برای سرماخوردگی را تقویت کند. می توانید چند قطره آب گرم به دانه های فلفل خرد شده و عسل اضافه کنید تا رقیق شده و خوش طعم تر شود. این مقوی عسل و فلفل سیاه را صبح زود مصرف کنید تا در فصل زمستان با علائم سرماخوردگی مقابله کنید.

  • چای فلفل سیاه برای سرماخوردگی

هندی ها عاشق چای خود هستند و معجون شیری در زمستان بسیار محبوب است. زیرا لذت کافئین به بدن انرژی می بخشد، تنبلی را از بین می برد و همچنین گفته می شود بدن شما را از داخل گرم می کند. با این حال، اگر فردی از سرماخوردگی رنج می برد، می تواند فلفل سیاه تازه یا پودر فلفل سیاه را به همراه نمک دریا به جای شکر به فنجان چای خود اضافه کند. از سوی دیگر، برخی از افراد در دوران سرماخوردگی از شیر اجتناب می کنند زیرا گفته می شود گلو را بیشتر تحریک می کند. اگر می خواهید از شیر اجتناب کنید، می توانید فلفل سیاه تازه خرد شده را با چای سیاه بجوشانید و نمک دریا یا عسل به آن اضافه کنید.

درباره خواص عسل و سیر بیشتر بخوانید

گفته می شود که هم فلفل سیاه و هم نمک دریا سرماخوردگی و گلو درد را تسکین می دهد. سرفه مداوم و سرماخوردگی ممکن است مشکل ساز باشد و شاید علامت یک بیماری جدی تر باشد. اگر سرماخوردگی و سرفه شما به مدت طولانی ادامه پیدا کرد، به پزشک مراجعه کنید.

درباره درمان خانگی سرفه بیشتر بخوانید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.