تقویم رویدادهای امروز ۲۰ بهمن و وقایع مهم تاریخی

رویدادهای مهم 20 بهمن

در این مطلب میتوانید وقایع و اتفاقات مهمی که در 20 بهمن رخ داده را دنبال نمایید.

در این صفحه همراه شما هستیم تا در تاریخ قدمی بزنیم و مهمترین رویدادهای تاریخ جهان را بررسی کنیم. وقایع مهمی که در تاریخ 20 بهمن مصادف با 9 فوریه رخ داده اند. اشخاص مشهور و تاثیر گذاری که در 20 بهمن به دنیا آمده اند و افرادی مهمی که در تاریخ نامشان پرآوازه بود و در این تاریخ درگذشته اند را بصورت مختصر و مفید بررسی خواهیم نمود.

رویدادهای مهم تاریخی مصادف با امروز 20 بهمن

شناخته شدن نخجوان به عنوان منطقه خود مختار 1924

رویدادهای مهم 20 بهمن: شناخته شدن نخجوان به عنوان منطقه خود مختار

از جمله رویدادهای مهم 20 بهمن مصادف با 9 فوریه سال 1924، شناخته شدن نخجوان به عنوان منطقه خود مختار بود و دولت مسکو نخجوان را به عنوان یک منطقه خودمختار اعلام کرد.

تشكيل اولين جلسه صليب سرخ 1863

رویدادهای مهم 20 بهمن: تشكيل اولين جلسه صليب سرخ

در 20 بهمن مصادف با 9 فوریه سال 1863 بود که اولين جلسه صليب سرخ تشکیل شد. این جلسه از 25 نفر سوئیسی تشکیل شد و متعهد شدند که هنگام جنگ، بدون تعصب به هر یک از طرفین به میانجی بپردازند.

آغاز عملیات والفجر 8 در جنگ ایران و عراق 1364

رویدادهای مهم 20 بهمن: آغاز عملیات والفجر

در 20 بهمن سال 1364 بود که عمليات بزرگ والفجر 8 با رمز يا زهرا (س)، در جبهه جنوب در منطقه فاو آغاز شد. در اولين روز عمليات، شهر فاو فتح شد. اين عمليات با هدف فشار بر رژيم صدام براي پايان دادن به اشغال خاك ايران و جبران خسارت‏هاي وارد شده بر ايران انجام شد و برتري نظامي ايران بر عراق را در دفع تجاوز نظامي اين كشور ثابت كرد.

تولد اشخاص مشهور جهان به تاریخ 20 بهمن

تولد پرواز همای، خواننده ایرانی 1358

افراد مشهور متولد 20 بهمن: پرواز همای

پرواز همای با نام سابق سعید جعفرزاده احمد سرگورابی، خواننده موسیقی سنتی ایران می باشد که در 20 بهمن سال 1358 در سرگوراب متولد شد. اجرای او در کنسرت با گروه مستان طرفداران زیادی دارد و آهنگ هایی را به زبان‌ گیلکی و تالشی نیز اجرا کرده است.

تولد کارلو آلبرتو کاستیلیانو، فیزیکدان ایتالیایی 1847

افراد مشهور متولد 20 بهمن: کارلو آلبرتو کاستیلیانو

کارلو آلبرتو کاستیلیانو Carlo Alberto Castigliano، ریاضیدان و فیزیکدان ایتالیایی متولد 20 بهمن یا 9 فوریه سال 1847 بود که با کشف قضیه تغییر شکل کاستیلیانو که برای به‌دست آوردن جابه‌جایی در یک سیستم کشسان – خطی بر مبنای مشتقات جزیی انرژی کرنشی معروف شد.

افراد مشهوری که در تاریخ 20 بهمن، از دنیا رفتند

ملک عبدالعزیز، نخستین پادشاه عربستان 1953

افراد مشهوری که در تاریخ 19 بهمن، از دنیا رفتند: ملک عبدالعزیز

 

ملک عبدالعزیز، با نام کامل ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن بن فیصل بن ترکی بن عبدالله بن محمد بن سعود بن محمد بن مقرن آل سعود، اولین پادشاه و بنیان‌گ ذار پادشاهی عربستان بود که دوران سلطنت او با کشف نفت در عربستان و بهره‌ برداری گسترده از منابع نفتی این سرزمین همراه بود. او در تاریخ 20 بهمن یا 9 فوریه سال 1953 درگذشت.

پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، آهنگساز و موسیقیدان روس 1893

افراد مشهوری که در تاریخ 19 بهمن، از دنیا رفتند: پیوتر ایلیچ چایکوفسکی

از جمله افراد مشهوری که در تاریخ 20 بهمن مصادف با 9 فوریه از دنیا رفت، پیوتر ایلیچ چایکوفسکی Pyotr Ilyich Tchaikovsky، آهنگساز روسی بود که از او چندین سمفونی، کنسرواتور، اپرا، باله و موسیقی مجلسی به یادگار مانده است.

او در سال 1884 مورد احترام و تشویق امپراتور الکساندر سوم قرار گرفت و در پایان دهه 80 جایزه حقوق مادام‌ العمر را دریافت نمود.

شارل دوگل، رئیس جمهور فرانسه 1970

افراد مشهوری که در تاریخ 19 بهمن، از دنیا رفتند: شارل دوگل

 

شارل دو گل Charles de Gaulle، یا ژنرال دوگل سیاستمدار و رییس جمهور فرانسه بود که پس از جنگ جهانی دوم به ریاست جمهوری فرانسه رسید. او طی اتفاقاتی از ادامه ریاست جمهوری انصراف داد و به نوشتن خاطرات خود مشغول شد و در نهایت در 20 بهمن مصادف با 9 فوریه سال 1970 از دنیا رفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.