تقویم رویدادهای امروز ۲۲ بهمن و وقایع مهم تاریخی

رویدادهای مهم 22 بهمن

در این مطلب میتوانید وقایع و اتفاقات مهمی که در 22 بهمن رخ داده را دنبال نمایید.

در این صفحه همراه شما هستیم تا در تاریخ قدمی بزنیم و مهمترین رویدادهای تاریخ جهان را بررسی کنیم. وقایع مهمی که در تاریخ 22 بهمن مصادف با 11 فوریه رخ داده اند. اشخاص مشهور و تاثیر گذاری که در 22 بهمن به دنیا آمده اند و افرادی مهمی که در تاریخ نامشان پرآوازه بود و در این تاریخ درگذشته اند را بصورت مختصر و مفید بررسی خواهیم نمود.

رویدادهای مهم تاریخی مصادف با امروز 22 بهمن

آخرین روز دهه فجر و روز پیروزی انقلاب ایران 1357

رویدادهای مهم تاریخی 22 بهمن: پیروزی انقلاب اسلامی

22 یهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دگرگونی بزرگ برای ملت ایران می باشد. در آخرین روز از دهه فجر بود که با مشارکت مردم و رهبری امام خمینی ره، نظام شاهنشاهی سقوط کرد و هر ساله ملت ایران این پیروزی بزرگ را جشن می گیرند.

سالروز پیروزی انقلاب مصر 1389

رویدادهای مهم تاریخی 22 بهمن: پیروزی انقلاب مصر

در 11 فوریه مصادف با 22 بهمن سال 2011 بود که بعد از اعتراضات و راهپیمایی های مختلف، حسنی مبارک استعفا داد و حکومت نظامی ایجاد شد. حسنی مبارک بعد از استعفا، همه اختیارات خود را به شورای عالی نیروهای مسلح سپرد. و به این ترتیب بود که حکومت مصر به پیروزی رسید.

تولد اشخاص مشهور جهان به تاریخ 22 بهمن

آرام جعفری، بازیگر ایرانی 1359

تولد اشخاص مشهور جهان در تاریخ 22 بهمن: آرام جعفری

آرام جعفری، بازیگر ایرانی متولد 22 بهمن 1359 می باشد که با بازی در سریال زیر آسمان شهر به شهرت رسید. او مدرک کارشناسی ارشد گرافیک و کارشناسی کارگردانی بازیگری دارد.

مجید مظفری، بازیگر ایرانی 1329

تولد اشخاص مشهور جهان در تاریخ 22 بهمن: مجید مظفری

مجید مظفری، بازیگر ایرانی متولد 22 بهمن 1329 می باشد که فعالیت حرفه‌ ای خود را از سال 1350 شروع کرد. او برای بازی در فیلم مسافران بهرام بیضایی برنده سیمزغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. او یک دختر بنام نیکی دارد که در عرصه بازیگری شناخته شده است.

جنیفر آنیستون، بازیگر آمریکایی 1969

تولد اشخاص مشهور جهان در تاریخ 22 بهمن: جنیفر آنیستون

جنیفر جوآنا آنیستون Jennifer Joanna Aniston، بازیگر آمریکایی متولد 22 بهمن مصادف با 11 فوریه سال 1969 و برنده جایزه امی می باشد. او با سریال دوستان به شهرت رسید و در سال 2016 لقب زیباترین زن جهان را در مجله پیپل کسب کرد.

توماس ادیسون، مخترع انگلیسی 1847

تولد اشخاص مشهور جهان در تاریخ 22 بهمن: ادیسون

توماس آلوا ادیسون Thomas Alva Edison، از جمله افراد مشهور و تاثیرگذاری که در 22 بهمن مصادف با 11 فوریه سال 1847 متولد شد. او مخترع و کارآفرین آمریکایی بود که نسخه های اولیه لامپ الکتریکی را ابداع کرد. از دیگر اختراعات ادیسون می توان گرامافون و دوربین فیلمبرداری را نام برد.

افراد مشهوری که در تاریخ 22 بهمن، از دنیا رفتند

 ویتنی هیوستون، خواننده، بازیگر، تهیه کننده و مدل آمریکایی 2012

 

افراد مشهوری که در تاریخ 22 بهمن، از دنیا رفتند:  ویتنی هیوستون

ویتنی الیزابت هیوستون Whitney Elizabeth Houston؛ از جمله افراد مشهوری است که در تاریخ 22 بهمن مصادف با 11 فوریه درگذشت. او خواننده و بازیگر آمریکایی بود نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 2009 به عنوان جایزه‌ دار ترین هنرمند زن تاریخ به ثبت رسیده است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.