تقویم رویدادهای امروز ۲۴ بهمن و وقایع مهم تاریخی

رویدادهای مهم 24 بهمن

در این مطلب میتوانید وقایع و اتفاقات مهمی که در 24 بهمن رخ داده را دنبال نمایید.

در این صفحه همراه شما هستیم تا در تاریخ قدمی بزنیم و مهمترین رویدادهای تاریخ جهان را بررسی کنیم. وقایع مهمی که در تاریخ 24 بهمن مصادف با 13 فوریه رخ داده اند. اشخاص مشهور و تاثیر گذاری که در 24 بهمن به دنیا آمده اند و افرادی مهمی که در تاریخ نامشان پرآوازه بود و در این تاریخ درگذشته اند را بصورت مختصر و مفید بررسی خواهیم نمود.

رویدادهای مهم تاریخی مصادف با امروز 24 بهمن

تصرف دهلی توسط نادر شاه 1739

رویدادهای مهم 24 بهمن: تصرف دهلی توسط نادر شاه

از جمله وقایع مهم 24 بهمن مصادف با 13 فوریه سال 1739، تصرف دهلی توسط نادرشاه در نبرد کرنال بود. تصرف دهلی چند روز ادامه داشت و بعد از این پیروزی بود که تخت طاووس به نمادی از سلطنت نادر و قدرت او تبدیل شد. فتح دهلی باعث شد تا نادر شاه بتواند با غنایم این جنگ، هزینه جنگ‌ های فرسایشی را تأمین کند و این جنگ‌ ها را از سر گیرد.

قتل نخستین رئیس مجلس ایران 1911

وقایع مهم 24 بهمن: قتل نخستین رئیس مجلس ایران

در تاریخ 24 بهمن مصادف با 13 فوریه سال 1911 بود که اولین رئیس مجلس ایران یعنی مرتضي قلي خان صنیع الدوله، به قتل رسید. او که با گلوله دو قفقازي تبعه روسي کشته شد، تحصیلکرده آلمان و مسلط به زبانهای آلمان و فرانسه بود.

تولد اشخاص مشهور جهان به تاریخ 24 بهمن

ویلیام شاکلی، فیزیکدان و مخترع آمریکایی 1910

افراد مشهور متولد 24 بهمن: ویلیام شاکلی

ویلیام برادفورد شاکلی William Bradford Shockley Jr، فیزیکدان و مخترع آمریکایی بریتانیایی متولد 13 فوریه مصادف با 24 بهمن سال 1910 بود. او همچنین مدیر یک گروه تحقیقاتی در آزمایشگاه‌ های بل بود که موفق به دریافت جایزه نوبل شد.

آرتور ژورژه فوتبالیست پرتغالی 1946

افراد مشهور متولد 24 بهمن: آرتور ژورژه

آرتور ژورژه Artur Jorge Braga Melo Teixeira، فوتبالیست پرتغالی متولد 24 بهمن مصادف با 13 فوریه سال 1946 بود که در تیم ملی پرتغال بازی می کرد. هودارانش لقب شاه آرتور را برای او نتخاب کرده بودند.

 راب ویلیامز، خواننده انگلیسی 1974

متولدین مشهور 24 بهمن: رابی ویلیامز

رابرت پیتر ویلیامز، Robbie Williams، بازیگر و خواننده انگلیسی بود که در تاریخ 24 بهمن مصادف با 13 فوریه سال 1974 متولد شد. معمولا او را به اسم رابی ویلیامز می شناسند.

رویا نونهالی، بازیگر ایرانی 1341

افراد مشهور متولد 24 بهمن: رویا نونهالی

رویا نونهالی از دیگر افراد مشهور متولد 24 بهمن سال 1341 می باشد. او که مدت هاست به بازیگری مشغول است، اصالتی مازندرانی دارد و به زبان های انگلیسی و فرانسه تسلط دارد.

او همچنین در دریافت تندیس حافظ تحت عنوان بهترین بازیگر زن درام از جشنواره حافظ رکورد دارد.

افراد مشهوری که در تاریخ 24 بهمن، از دنیا رفتند

فروغ فرخزاد ، شاعر ایرانی 1313

افراد مشهوری که در تاریخ 24 بهمن، از دنیا رفتند: فروغ فرخزاد

فروغ فرخزاد، شاعر معروف ایرانی، با نام کامل فروغ‌ زمان فرخ‌ زاد عراقی، از جمله افرادی است که در تاریخ 24 بهمن در اثر وازگونی اتومبیل از دنیا رفت. آثار و اشعار فروغ به زبان‌ های انگلیسی، ترکی، عربی، چینی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، آلمانی و عبری نیز ترجمه شده‌ اند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.