تقویم رویدادهای امروز ۲۷ بهمن و وقایع مهم تاریخی

رویدادهای مهم 27 بهمن

در این مطلب میتوانید وقایع و اتفاقات مهمی که در 27 بهمن رخ داده را دنبال نمایید.

در این صفحه همراه شما هستیم تا در تاریخ قدمی بزنیم و مهمترین رویدادهای تاریخ جهان را بررسی کنیم. وقایع مهمی که در تاریخ 27 بهمن مصادف با 16 فوریه رخ داده اند. اشخاص مشهور و تاثیر گذاری که در 27 بهمن به دنیا آمده اند و افرادی مهمی که در تاریخ نامشان پرآوازه بود و در این تاریخ درگذشته اند را بصورت مختصر و مفید بررسی خواهیم نمود.

رویدادهای مهم تاریخی مصادف با امروز 27 بهمن

تغییر اسم باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران به پیروزی 1365

وقایع مهم 27 بهمن: تغییر اسم باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران به پیروزی

 

از جمله وقایع مهم مصادف با 27 بهمن، تغییر اسم باشگاه پرسپولیس به پیروزی می باشد. در سال 1365 بنیاد مستضعفان از سازمان تربیت بدنی تقاضا کرد که اسم باشگاه ورزشی پرسپولیس، به «آزادی» تغییر پیدا کرد و اطلاعیه ای این خبر به عموم مردم و رسانه ها اعلام شد.

تشکیل شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی در ایران 1366

رویدادهای مهم تاریخی امروز 27 بهمن : تشکیل شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی

در 27 بهمن مصادف با 16 فوریه سال 1366 بود که براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی تشکیل شد. این نهاد شامل اعضای حقیقی و حقوقی می شد و استادان و پژوهشگران زبان فارسی نیز در آن نقش داشتند.

تولد اشخاص مشهور جهان به تاریخ 27 بهمن

داوود کریمی، فرمانده ایرانی جنگ ایران و عراق 1326

افراد مشهور متولد 27 بهمن: داوود کریمی

داود کریمی، شخصیت نظامی ایرانی بود که در تاریخ 27 بهمن سال 1326 متولد شد. او از اعضای سپاه سپاسداران و جز فرماندهان مهم طی جنگ های ایران و عراق بود. کتاب یک روز یک مرد، نامم کتابی است که زندگی واقعی داوود کریمی را به تصویر کشیده است.

صادق هدایت، داستان‌ نویس و مترجم ایرانی 1281

افراد مشهور متولد 27 بهمن: صادق هدایت

صادق هدایت، نویسنده و مترجم ایرانی متولد 16 فوریه مصادف با 27 بهمن سال 1281 بود. او روشنفکری برجسته بود و نامش به عنوان یکی از پدران داستان نویسی ایران شناخته می شود و اولین فرد ایرانی بود که متونی از زبان فارسی پهلوی را به فارسی امروزی ترجمه کرده است. رمان بوف کور، نوشته صادق هدایت، مشهورترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران می باشد.

افراد مشهوری که در تاریخ 27 بهمن، از دنیا رفتند

 هلاکو خان 643

افراد مشهوری که در تاریخ 27 بهمن، از دنیا رفتند: هلاکوخان

از جمله افراد مشهور که در تاریخ 27 بهمن مصادف با 16 فوریه از دنیا رفت، هولاکو خان، نوه چنگیزخان مغول و موسسه سلسه ایلخانیان بود که آخرین خلیفه عباسی به دست او کشته شد و به سلسله عباسیان پایان داد. او شهر مراغه را مقر اقامت خود قرار داد و رصدخانه مراغه را به کمک خواجه نصیرالدین طوسی تاسیس کرد.

 رضا ژیان، بازیگر ایرانی 1381

افراد مشهوری که در تاریخ 27 بهمن، از دنیا رفتند: رضا ژیان

رضا ژیان، بازیگر، کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی بود که در تاریخ 27 بهمن سال 1381 از دنیا رفت. مهمترین کارهای او را میتوان مجموعه های تلویزیونی «حرف تو حرف» و «سرزمین افتخار» معرفی کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.