آیا کسانی که فشار خون دارند میتوانند خون بدهند؟

شما می توانید خون اهدا کنید به شرطی که فشار خون در هنگام اهدای خون کمتر از 180 سیستولیک (عدد اول) و زیر 100 دیاستولیک (عدد دوم) باشد. داروها برای فشار خون بالا شما را از اهدای خون محروم نمی کنند.

فواید اهدای خون برای کسانی که به آن نیاز دارند پایان ندارد. مزایای سلامتی برای اهدا کنندگان، علاوه بر کمک به دیگران نیز وجود دارد. اما آیا فردی که فشار خون دارد می تواند خون اهدا کند؟ اگر امکان اهدای خون برای افرادی که فشار خون دارد چه شرایطی باید داشته باشد؟ تا انتهای این مطلب همراه باشید تا پاسخ پرسش آیا کسانی که فشار خون دارند میتوانند خون بدهند؟ را بخوانید.

آیا می دانید کسانی که فشار خون دارند میتوانند خون بدهند

فشار خون بالا، معروف به فشار خون، هنگامی است که نیروی خون عبوری از رگ خونی به طور معمول زیاد باشد. در اینجا تعدادی از فشار خون وجود دارد که همه ما باید از آنها بدانیم:

✔ 120/80 – فشار خون طبیعی
✔ 89/139 – قبل از فشار خون
✔ 140/90 – فشار خون بالا A.K.A. مرحله فشار خون

یک  متخصص دیابت و مشاور داخلی در بیمارستانهای فورتیس می گوید که فرد مبتلا به فشار خون بالا می تواند خون اهدا کند، به شرطی که فشار خون در زمان اهدای خون طبیعی باشد و نوساناتی نداشته باشد. میزان فشار خون قابل قبول برای اهدای خون در هنگام عفونت زیر 180 سیستولیک (عدد اول) و زیر 100 دیاستولیک (عدد دوم) است. حتی اگر اهدا کننده از داروهای منظم استفاده می کند، باید بدانید که داروهای فشار خون شما را از اهدای خون دور بازنمیدارد. به شرطی که شما عوارض جانبی مرتبط با داروی خود نداشته باشید. همچنین، فرد نباید از بیماری های دیگر همراه با فشار خون بالا رنج ببرد. افرادی که با درمان نامنظم دچار نوسان فشار خون هستند باید از اهدا خودداری کنند.

مواردی که بیمار فشار خون بالا باید قبل از اهدای خون از آنها مراقبت کند

  • اطمینان حاصل کنید که خواب کافی داشته اید
  • یک وعده غذایی سالم بخورید
  • آب کافی بنوشید

مواردی که بیمار فشار خون بالا باید پس از اهدای خون از آنها مراقبت کند

  • مصرف مایعات بیشتر ، چه قبل و چه بعد از اهدای خون مهم است
  • غذاهای غنی از آهن مصرف کنید
  • وزنه های سنگین را حمل نکنید و یا هیچگونه تمرین شدید انجام ندهید
  • اگر احساس ضعف می کنید، فقط دراز بکشید تا حالتان بهتر شود

در مجموع، برای دادن خون برای انتقال به شخص دیگر، شما باید سالم باشید، حداقل 18 سال داشته باشید، وزن شما حداقل 110 پوند باشد و در 56 روز گذشته خون اهدا نكرده باشید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.