مرور برچسب

افسردگی

افسردگی چیست ؟ افسردگی یک حس درونی است که حس شادابی و نشاط فرد را از او می گیرد و فرد از انجام فعالیت های فرد و گروهی فاصله می گیرد و منزوی و گوشه گیر می شود. و در ذهن افکار کاذب و منفی همچون خودکشی می پروراند.

اگر احساس بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌ میلی دارید حتما با مشاوره مراجعه نمایید.

نشانه های افسردگی یا ویژگی های فرد افسرده

از آنجایی که افسردگی یک بیماری روانی بشمار می آید بیشتر افراد دچار این بیماری از اینکه بیمار روانی خوانده شوند افسردگی خود را انکار می کنند. افراد افسرده دارای نشانه هایی هستند که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم.

خواب کم و یا خواب بیش از حد و غیر معمول می تواند از نشانه های افسردگی در فرد باشد که هر دوی آن باعث خستگی و کوفتگی و کاهش انرژی در بدن می گردد.

همچنین احساس ناراحتی، اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی‌ارزشی، شرمساری یا بی‌قراری نیز از نشانه های افسردگی می باشد.

حتی به فعالیت های مورد علاقه تان که قبلا وقتتتان را برای انجام آن خالی می کردید دیگر علاقه و رقبتی ندارید و نسبت به غذا بی‌میل و کم‌اشتها شوند، تمرکز خود را از دست بدهند، در به خاطر سپردن جزئیات و تصمیم‌گیری دچار مشکل شوند.

دلیل افسردگی

دلیل افسردگی در هر فرد بسته به خصوصیات اخلاقی ان متفاوت می باشد. در برخی با قبول نشدن در یک امتحان رخ می دهد و در برخی به دلیل از دست دادن عشق و یا فوت یکی از عزیزان.

روش های درمان افسردگی

درمان افسردگی به میزان شدت آن بستگی دارد. اگر افسردگی خفیف و سطحی باشد ممکن است با چند جلسه مشاوره و روان کافی رفع گردد و حس نشاط و امید به زندگی در فرد بیمار افزایش یابد.

بلعکس اگر افسردگی شدید باشد فرد بیمار باید تحت نظر روان پزشک قرار گیرد و داروهای آرام بخش مصرف نمایید تا دست به کار هایی همچون خودکشی نزند.

خوراکی های شادی آور و ضد افسردگی

ارتباط بین غذا و سلامت به خوبی ثابت شده است. افسردگی نیز یک وضعیت پیچیده است که درمان آن نیاز به تغییر در سبک زندگی دارد. تغییر در سبک زندگی شامل تغییر در رژیم غذایی نیز می شود. افرادی که دچار افسردگی هستند لازم است تا مواد غدایی غنی از…

وقتی غمگینیم چه کنیم؟

حتما برایتان ییش آمده که برخی روزها ناراحت و غمگین هستید یا دلتان گرفته است. همه ما در این شرایط به دنبال راهی برای رهایی از این ناراحتی و بی حوصلگی هستیم. در این مطلب به سوال وقتی غمگین هستیم چه کنیم پاسخ داده می شود.

بهترین فیلم ها در مورد افسردگی و خودکشی

افسردگی یک بیماری بی صدا و همه گیر است که خیلی ها آن را کتمان می کنند. دیدن فیلم های سینمایی درباره افسردگی به ما کمک می کند بدانیم که افراد زیادی در مقطعی از زندگی خود دچار افسردگی بوده اند و توانسته اند با آن مباره کنند و موفق شوند. ما…