مرور برچسب

حجامت

کدام نوع حجامت بهتر است و خواص هر کدام چیست؟

حجامت نوعی طب سنتی چینی و خاورمیانه است. سالیان سال است که مردم با واژه حجامت آشنایی دارند. مردم از حجامت برای کاهش کمردرد، گردن درد، سردرد و سایر مشکلات استفاده می‌ کنند. حجامت درمانی شامل ایجاد نیروی مکش برای کشیدن خون به داخل پوست است.

زمان حجامت | بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام حجامت

یکی از روش های سنتی برای درمان برخی از بیماری ها، حجامت می باشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از حجامت بگیرید باید در زمان های مناسب حجامت این کار را انجام دهید. در این مقاله بهترین زمان حجامت برطبق طب سنتی و اسلامی آورده شده است.

بعد از حجامت چه غذایی بخوریم و چه چیزهایی نباید خورد ؟

بعد از انجام حجامت بدن در وضعیت جدیدی قرار می گیرد و لازم است نسبت به غذا و نوشیدنی هایی که بعد از حجامت می خوریم حساسیت بیشتری داشته باشیم. در این نوشته درباره غذای مناسب بعد از حجامت و اینکه بعد از حجامت چه چیزهایی نباید خورد صحبت می…

حجامت یا زالو کدام بهتر است؟

حجامت و زالو درمانی هر کدام طرفداران خاص خود را دارد و افراد به دلایل گوناگون مانند رفع جوش، سلامت کلی بدن و دلایل بیشمار دیگر اقدام به آن می نمایند اما کدام روش بهتری است و نتایج موثرتری به همراه دارد؟ حجامت یا زالو؟

بهترین خوراکی قبل از حجامت چیست؟

حجامت یک از روش های قدیمی درمان است که طی قرن های گذشته نیز انجام می شده و برای درمان سردرد، خارش‌، زونا، هموروئید، حساسیت های مختلف، کوفتگی‌ بدن و کمردرد مفید و موثر است. انجام حجامت برای همه افراد توصیه نمی شود و باید حتما با نظر پزشک