مرور برچسب

خواب

رویاهای ما چگونه شکل می‌گیرند؟

در یونان باستان،خواب گزار را اونیروکریت می‌نامیدند.در واقع خواب‌ها به عنوان رؤیایی حاوی معنایی پنهان، پیامی پیش‌آگاهی محسوب می‌شدند که به واسطه‌ی پیش آگاهی امکان پرداختن به ارتباط علائم دریافتی در خواب، با رویداد قریب‌الوقوع وجود داشت.

آیا قبل از خواب آب بخوریم (فواید و مضرات آب خوردن قبل از خواب)

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عادت دارند پیش از خواب آب بخورند و به دنبال این هستید که آیا نوشیدن آب قبل از خواب برای بدن مفید است یا نه بهتر است بدانید که نوشیدن آب قبل از خواب فواید و مضرات عدیده ای دارد. در این پست از مینویسم به…

برای اینکه خواب از سرمان بپرد چه کنیم؟ (راه های رفع خواب آلودگی)

برایتان پیش آمده است که برخی از روزها در حال چرت زدن باشید و احساس خواب آلودگی داشته باشید؟ به خصوص هنگام مطالعه، درس خواندن و رانندگی در مسافت های طولانی خواب آلودگی می تواند خطرناک باشد، اما برای اینکه خواب از سرمان بپرد چه کنیم؟

خوابیدن عجیب حیوانات: ۱۰ حیوانی که شبیه به من و شما نمی‌ خوابند

گرچه خواب برخی حیوانات مانند انسان هاست و بعد از احساس خستگی در گوشه ای استراحت می کنند. اما حیواناتی نیز وجود دارند که خوابیدن آنها بسیار متفاوت است. در این مطلب 10 حیوان که خوابیدن متفاوتی دارند را معرفی نموده ایم.

چرا بعد از غذا خوابم میگیره | علت احساس خستگی بعد از غذا

در این پست درباره علت احساس خواب بعد از غذا صحبت می کنیم. افراد معمولا بعد از خوردن غذا احساس خستگی و خواب‌آلودگی می‌کنند. در اکثر مواقع، این کاملا طبیعی است و واکنش فیزیولوژیکی بدن به حساب می‌آید. با این وجود، میزان خستگی که هر فرد بعد از…

چرا تنها خوابیدن مکروه است؟

در روایتی از پیامبران و ائمه و همچنین در دین اسلام، نقل شده است که تنها خوابیدن در خانه مکروه است. چرا تنها خوابیدن مکروه است؟ برای دانستن این موضوع، مطالبی در این مقاله آورده ایم.