مرور برچسب

خورش

خورش یا خورشت غذای ایرانیدر لغت نامه دهخدا آمده که خورش یا (خورشت) به آنچه از گوشت و روغن و سبزیها یا حبوبات و میوه پزند نیم مایع و با برنج پخته خورند. آنچه با چلو خورند از پختنی ها. غذاهایی که پزند چاشنی چلو یا پلو می شود.

غذاهایی چون : خورش نعناع جعفری ، قیمه ، قورمه سبزی ، خورش چغاله ، خورش آلو، مطنجن ، کرفس ، کنگر، اسفناج ، ریواس ، میرزاقاسمی ، باقلاخورش ، شش انداز، مسمن بادنجان کدو، بامیا، سیب ، به ، خورش کلم، خورشت فسنجان و خیلی غذاهای دیگر

در این بخش می توانید طرز تهیه انواع خورش های بالا را آموزش ببینید که هر هفته این مطالب بروز می شوند.

شاید این غذاها در ایران بیشترین محبوبیت را داشته باشند زیرا در آشپزی ایرانی خورش کاربرد فراوان دارد و معمولاً خورش با نان یا برنج ساده، که ممکن است به صورت پلو یا کته تهیه شده باشد، خورده می‌شوند.

خورش‌های ایرانی ترکیبی از گوشت،سبزیجات خشک یا تازه و حبوباتی چون عدس و لوبیا هستند. ایرانیان چلوخورش که به آن برنج و خورش هم گفته می‌شود را در غذاهای روزانه، میهمانی‌ها و مراسم رسمی استفاده می‌کنند.

طرز تهیه خورش نخود فرنگی (با گوشت و قارچ) + فیلم

خورش نخود فرنگی خورش ایرانی مقوی و مفید است. این خورش به چند روش آماده می شود که در این مطلب از مینویسم چند روش پخت خورش نخود فرنگی با گوشت، خورش نخود فرنگی با گوشت چرخ کرده و خورش نخود فرنگی با قارچ را برای شما ارائه داده ایم.

طرز تهیه خورش مرجو (به دو روش طالقانی و گیلانی)

خورش مرجو خورشی ایرانی بوده و نام دیگر آن خورش عدس می باشد و به دو روش تهیه می شود. یکی از انواع خورش مرجو، خورش عدس طالقان بوده و نوع دیگر آن خورش عدس شمالی یا همان خورش مرجو قلیه می باشد. در این پست از مینویسم شما طرز تهیه خورش مرجو به دو…

طرز تهیه خورش گوجه سبز با گوشت

خورش گوجه سبز خورش خوشمزه ی ایرانی است. این خورش طرز تهیه ی ساده ای دارد و به عنوان غذایی برای مهمانی ها نیز پیشنهاد فوق العاده ای است. خورش گوجه سبز یک غذای ترش مزه و لذیذ است. در مینویسم بهترین دستور پخت خورش گوجه سبز را می آموزید.

طرز تهیه خورش ریواس + نکاتی برای غلیظ شدن آن

خورش ریواس یک خورش ایرانی و خوش طعم است. این خورش در اصل یک خورش بهاری است. برای میهمانی ها بینظیر است. خورش ریواس با نان یا برنج سرو می شود. در این پست از مینویسم با طرز تهیه خورش ریواس آشنا می شوید.