مرور برچسب

داروهای گیاهی

فواید و عوارض برگ سنا: برگ سنا برای چی خوبه

آیا می دانید برگ سنا چه کابردی دارد و برای چه خوب است؟ به طور کلی برگ سنا به دلیل خواصی که دارد یک گیاه دارویی مفید است که برای درمان یبوست استفاده می شود. با ما همراه باشید تا درباره فواید و عوارض برگ سنا بیشتر بدانید.

چگونگی مصرف زیره برای درمان نفخ | خواص زیره سیاه و سبز

زیره دانه ای خوش عطر می باشد که هم در آشپزی و هم در علم پزشکی کاربرد دارد. دو نوع زیره وجود دارد: زیره سبز و زیره سیاه، که خواص درمانی فراوانی دارند. در این مقاله چگونگی مصرف زیره برای درمان نفخ آورده شده است.

درمان کهیر با داروهای گیاهی در طب سنتی (عرقیات، دمنوش و روغن های موضعی)

بیماری پوستی كهير، به صورت دانه های کوچک قرمز رنگ یا به شکل برجستگی های روی پوست و گاهی به صورت تاول ظاهر می شود و با خارش شدید همراه است. كهير بيماري گذرا و كوتاه مدت است. در این مقاله درمان کهیر با عرقیات گیاهی به شما ارائه می شود.

خواص مارچوبه برای کبد | مصرف مارچوبه چه تاثیری بر سلامت کبد دارد؟

گیاهان تلخ مرهم واقعی برای کبد هستند و باید در رژیم غذایی روزانه در اولویت قرار گیرند. کنگر فرنگی، کاسنی و مارچوبه باید به صورت روزانه مصرف شوند. همچنین، کرفس، کلم، کاهو، جعفری، چغندر، ترب سیاه، سیب، آلو و انگور نیز برای کبد مفید هستند.…

روغن گل مغربی برای چی خوبه؟

روغن گل مغربی (EPO) از دانه های گل های گیاه بومی آمریکای شمالی تهیه می شود. روغن گل مغربی برای چی خوبه؟ این گیاه به عنوان درمان سنتی برای درمان کبودی، بواسیر، مشکلات گوارشی و گلو درد استفاده می شود. مزایای درمانی آن ممکن است به دلیل محتوای…

دانه چیا برای لاغری و فواید آن + زمان و نحوه مصرف

دانه های چیا دانه های گیاه گلدار Salvia hispanica هستند که از خانواده نعناع ها است که در سالهای اخیر ، این دانه ها به اصطلاح یک ابرغذا تبدیل شده اند. در اینجا توضیح مختری درباره خواص دانه چیا برای لاغری توضیحاتی آورذه ایم.