مرور برچسب

دیابت

دیابت نوع ۲ چیست و چه علائمی دارد؟ دلایل، درمان و رژیم غذایی مخصوص

همه چیز درباره دیابت نوع 2 در کودکان و بزرگسالان شامل، علائم، دلایل، تشخیص، درمان، رژیم غذایی مناسب، فاکتورهای خطر، داروها، عوارض و روش هایی برای پیشگیری از بیماری دیابت نوع دو را اینجا بخوانید.

جو دوسر برای دیابت (مزایا، معایب و طریقه مصرف)

جو دوسر فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و تا زمانی که میزان مصرف آن کنترل شده باشد، یک گزینه عالی برای افراد دیابتی محسوب می شود. فواید خواص و مضرات جو دوسر برای دیابتی ها و روش مصرف جو دوسر برای دیابت را اینجا بخوانید.

عرق بوقناق برای دیابت مفید است یا نه + مقدار و طریقه مصرف

اگر در بین شما فرد یا افرادی هستند که به بیماری دیابت دچار هستند و نمی خواهند یا دوست ندارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند یا این که استفاده از دارو های شیمیایی برای آن ها مشکل است می توانید راه های درمانی سنتی و گیاهی را به آن ها

مشکلات ادراری افراد دیابتی (تکرر ادرار، عفونت ادراری، مشکلات جنسی)

مشکلات دستگاه ادراری در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بسیار رایج است و بر روی همه چیز از تعداد دفعات ادار در روز و فوریت ادرار گرفته تا عملکرد جنسی و سلامت کلیه‌ها تاثیر می‌گذارد. مهم‌ترین دلایل آن شامل آسیب به اعصاب (نوروپاتی خودکار)

مقاومت به انسولین چیست؟

مقاومت به انسولین زمانی رخ می دهد که سلول ها واکنش مناسبی به هورمون انسولین که توسط پانکراس تولید می شود نشان نمی دهند در نتیجه بدن اقدام به تولید انسولین بیشتری می کند و این حالت می تواند تبدیل به قند خون و دیابت نوع 2 شود. برای خواندن…

علت بالا رفتن قند خون در صبح (هیپرگلیسمی صبحگاهی)

بیماران دیابتی گاهی اوقات از بالا بودن سطح قند خون صبحگاهی خود تعجب می‌کنند. سطح بالای قند خون در صبح می‌تواند ناشی از تغییرات بدن و واکنش‌هایی باشد که در هنگام خواب رخ می‌دهد. یکی از دلایل احتمالی آن می‌تواند «پدیده داون یا سپیده دم»

۱۰ ماده غذایی مفید برای دیابتی ها با بار گلیسمی کم

از ماست و میوه گرفته تا غلات صبحانه و سیب زمینی شیرین، این مواد غذایی باید در فهرست خرید دیابتی ها قرار گیرند. وقتی تشخیص داده شده که به دیابت مبتلا هستید، یکی از اولین تغییراتی که باید در زندگی خود اعمال کنید اصلاح رژیم غذایی است.