مرور برچسب

شیرینی

طرز تهیه کماج تابه ای؛ ساده و خوشمزه با بافت نرم و سبک

کماج تابه ای؛ نوعی شیرینی محلی مازندران است. اگر دلتان عصرانه ای خوشمزه و فوری می خواهد با ما همراه باشید تا طرز تهیه کماج تابه ای شمالی را در این پست از آموزش آشپزی سایت مینویسم یاد بگیرید.

طرز تهیه خمیر هزارلا؛ برای شیرینی و غذا

خمیر هزارلا خمیری فرانسوی بوده که امروزه در همه جای دنیا از آن برای پخت چندین مدل شیرینی و نان مغزدار و همچنین چند ساندویچ استفاده می شود. خمیر هزارلا برای شیرینی زبان، خمیر هزارلا برای شیرینی ناپلئونی و غیره استفاده می شود و نکاتی دارد که…

طرز تهیه کنافه (لبنانی، با شیر عسل، بدون پنیر)

کنافه یک شیرینی ترکی است که اولین بار در لبنان طبخ شده و امروزه بیشتر در ترکیه تهیه می شود. این شیرینی طعم دلپذیری دارد و هرکسی جذب آن می شود. در مینویسم و در این پست شما طرز تهیه کنافه را مشاهده می کنید.

طرز تهیه موچی (با مغز شکلات، توت فرنگی و بستنی)

موچی نوعی شیرینی ژاپنی است که امروزه به یک دسر بین المللی تبدیل شده و در کشور ما نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. در مینویسم طرز تهیه موچی را مشاهده می کنید و می توانید آنرا در خانه آماده کنید.

طرز تهیه کوکی کرم دار؛ فوق العاده ترد و خوشمزه

کوکی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام طرفداران خود را دارند. کوکی کرم دار از کوکی های محبوب و بین المللی است. در این پست از مینویسم طرز تهیه کوکی کرم دار را در خوشمزه ترین حالت آن آموزش می بینید.