مرور برچسب

طب سنتی

کدام نوع حجامت بهتر است و خواص هر کدام چیست؟

حجامت نوعی طب سنتی چینی و خاورمیانه است. سالیان سال است که مردم با واژه حجامت آشنایی دارند. مردم از حجامت برای کاهش کمردرد، گردن درد، سردرد و سایر مشکلات استفاده می‌ کنند. حجامت درمانی شامل ایجاد نیروی مکش برای کشیدن خون به داخل پوست است.

راهکارهای رفع سردی معده در طب سنتی

اگر شما هم هنگام خوردن غذاهای با طبع سرد یا قرار گرفتن در محیط های سرد و مرطوب دچار درد معده، سوزش معده، نفخ معده، حالت تهوع و .. می شوید احتمالا به سردی معده دچار هستید. اما نگران نباشید برای درمان آن راه حل هایی وجود دارد. در این پست از…

خواص پنیرک برای رحم و درمان عفونت در طب سنتی

پنیرک دارای خواص درمانی زیادی مانند کاهش التهاب، تسکین درد، تقویت سیستم ایمنی، درمان بیماری های تنفسی، ضد پیری و ... می باشد که در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد. همچنین این گیاه برای درمان عفونت های دستگاه تناسلی و رحم مفید است. در این پست از…

مصلح مرغ چیست؟

طبع مرغ ماشینی سرد است، از این رو باید برای از بین بردن طبع سرد و هضم بهتر آن، با مصلح مرغ طبخ شود. در ادامه این مطلب خواهیم گفت که مصلح مرغ چیست؟

طرز استفاده از اسفرزه برای یبوست

برای درمان یبوست دارو و روش های مختلفی وجود دارد، اما مصرف برخی از گیاهان دارویی نیز می تواند در درمان یبوست موثر باشد. اسفرزه یکی از گیاهان دارویی برای درمان یبوست می باشد که در این مطلب طرز استفاده از آن را در اختیار شما قرار داده ایم.

زمان حجامت | بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام حجامت

یکی از روش های سنتی برای درمان برخی از بیماری ها، حجامت می باشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از حجامت بگیرید باید در زمان های مناسب حجامت این کار را انجام دهید. در این مقاله بهترین زمان حجامت برطبق طب سنتی و اسلامی آورده شده است.

خواص شلغم در طب سنتی

شلغم از دسته ی سبزیجات می باشد که دارای خواص و فواید باورنکردنی برای سلامت بدن است، حتما شلغم را در برنامه غذایی خود بگنجانید. در این مقاله خواص شلغم در طب سنتی آورده شده است.