مرور برچسب

پخت کیک

طرز تهیه کیک با توت سفید + نکات طلایی

کیک توت سفید از کیک های پرطرفدار ایرانی می باشد. در این کیک از توت سفید تازه یا خشک می توان استفاده کرد. کیک با توت سفید همچنین از کیک هایی است که در منزل به راحتی تهیه می شود. در این پست در مینویسم شما طرز تهیه کیک توت سفید را می بینید.

اسانس طعم دهنده کیک طبیعی

اسانس طعم دهنده کیک طبیعی برای این به کار می رود که کیک طعم و بوی میوه یا خوراکی خاصی را داشته باشد. طعم دهنده های کیک دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند. اسانس طعم دهنده طبیعی دارای طعم های مختلفی است. در این پست در مینویسم شما طرز تهیه چند…

طرز تهیه کیک توت فرنگی (ساده و خامه ای) + فیلم

کیک توت فرنگی از کیک های خوش طعمی است که با توت فرنگی تهیه می شود. توت فرنگی دارای خواص زیادی می باشد. در این مطلب طرز تهیه کیک توت فرنگی خیلی خوشمزه را که توسط مینویسم ارائه شده است، مشاهده می کنید.

چرا کیک ترک میخوره (دلیل ترک خوردن کیک در فر چیست)

شنیدن عطر و بوی کیک داخل فر، از جمله لذت هایی است که با پختن کیک در خانه نصیبتان می شود. اما پختن کیک های خانگی همیشه بدون چالش نیست. گاهی احتمال دارد کیک خوب پف نکرده باشد و یا ترک خورده باشد. برای یافتن دلیل این که چرا کیک موقع پخت ترک…

طرز تهیه سس مخملی برای روی کیک بدون دستگاه به ۲ روش ساده و فوری

از جمله ایده هایی که می توانید برای تزئین کیک ها استفاده کنید؛ سس مخملی است. برخلاف تصور شما درست کردن این سس بسیار آسان است و شما می توانید در خانه آن را درست کنید. در این پست اموزش سس مخملی روی کیک آورده شده.