مرور برچسب

جشنواره امی

جشنواره امی (Amy Festival) یک فستیوال بین المللی تلویزیونی است که هر ساله در کشور آمریکا برگزار می شود. در این مراسم بیش از 600 متخصص تلویزیون از بیش از 60 کشور جهان هر ساله در شهر نیویورک برای جشنواره تلویزیونی بین المللی Emmy دور هم جمع می شوند.

نماد جایزه امی

جشنواره امی تنها جایی است که می توان همه برنامه های نامزد شده را دید، سازندگان برنامه ها را دیدار کرد و با اعضای کلیدی جامعه تلویزیون جهانی همراهی نمود.

چه کسانی می توانند در جشنواره امی شرکت کنند؟

همه اعضای آکادمی بین المللی، نامزدها، داوران، میزبانان و دارندگان بلیط جشنواره بین المللی Emmy می توانند در این مراسم شرکت کنند.

تاریخچه جشنواره امی

اولین جایزه امی در سال ۱۹۴۹ میلادی اعطا شد و با گذشت زمان جوایز آن متنوع تر شد. به عنوان مثال جایزه بخش برنامه‌های روزانه، اولین بار در سال ۱۹۷۲ اعطا شد و از سال ۱۹۷۴ به‌طور مستقل برگزار گردید. بسیاری از هنرپیشه‌های مطرح سینما مثل آل ‌پاچینو، آنتونی هاپکینز، مارلون براندو و پل نیومن جایزه امی را دریافت کرده اند.

جشنواره امی هر ساله در کشور آمریکا برگزار می شود و در آن به بهترین برنامه های تولید شده در تلویزیون جوایزی تعلق می گیرد. می توان گفت جایزه امی (Emmy Award) برای برنامه های تلویزیونی معادل جایزه اسکار برای تولیدات سینمایی است.

جایزه امی در 3 بخش اهدا می شود :

1. برنامه های سر شب یا اول وقت غیر ورزشی در تلویزیون آمریکا

2.برنامه‌های روزانه ورزشی، خبری و مستند در تلویزیون آمریکا

3. برنامه‌های تلویزیونی تولید شده در خارج از آمریکا

3 سازمان مستقل که جایزه امی را اهدا می کنند

 • آکادمی هنرها و علوم تلویزیون: مسئول اهدای جوایز امی به بخش برنامه‌های سر شب – یا برنامه هایی که در ساعت های پربیننده پخش می شود (primetime) – غیر ورزشی در تلویزیون‌ آمریکا می باشد.
 • آکادمی ملی هنرها و علوم تلویزیون: مسئول اهدای جوایز امی به بخش برنامه‌های روزانه ورزشی، خبری و مستند در تلویزیون‌ آمریکا می باشد.
 • آکادمی بین‌المللی هنرها و علوم تلویزیون: مسئول اهدای جوایز امی به بخش برنامه‌های تلویزیونی تولید شده در خارج از آمریکا می باشد.

جوایزی که در 2 بخش نخست اهدا می گردد تحت عنوان جوایز هنرهای خلاق امی (Creative Arts Emmys) شناخته می شوند که اهمیت بیشتری دارند.

جایزه امی

مجسمه طلایی جایزه امی که به برندگان اعطا می‌شود نشان یک زن است که یک اتم در دست دارد.

تفاوت امی و اسکار

بر خلاف اسکار، رأی دهندگان امی انتخاب های خود را رتبه بندی نمی کنند و نامزدهای تعیین شده توسط یک رأی گیری ساده تعیین می شوند. 7 نامزد در هر کدام از مجموعه های کمدی و سریال درام و 6 نفر در بقیه رشته ها وجود خواهد داشت.

نحوه انتخاب برندگان جایزه امی

چگونه برندگان جایزه امی انتخاب می شوند؟ چه کسانی رای می دهند؟ چه کسانی بسته های مهر و موم را ارائه می دهند؟

اعضای آکادمی تلویزیون افراد حرفه ای در صنعت تلویزیون هستند. واجدین شرایط عضویت در این آکادمی، اشتغال آن ها باید تأیید شود و سالانه هزینه ای را پرداخت کنند، علاوه بر این باید الزامات لیست شده ای را نیز دارا باشند.

اعضای آکادمی تلویزیونی در سال 2018 از بیش از 23،000 عضو رای دهنده تشکیل شده که به 2 گروه تقسیم شده اند. اما قبل از اینکه اعضا بتوانند در دسته های مربوطه خود رای دهند، نامزدها باید انتخاب شوند. برای نامزد شدن، ابتدا یک برنامه، سازنده یا دستاورد فردی معرفی می شود سپس رای دهندگان نامزدهای انتخاباتی برتر را انتخاب می کنند. برای انتخاب نامزدها 16 مجموعه کلیدی وجود دارد که طبق آن ها انتخاب می کنند.

هنگامی که یک نمایش برای دریافت جایزه امی نامزد می شود، تولید کنندگان آن بهترین قسمت از آن نمایش را برای رای دهندگان انتخاب می کنند تا آن ها آن را تماشا کنند.. نامزدهای فردی بهترین کار خود را در آن فصل انتخاب می کنند. تمام اعضای واجد شرایط می توانند در رای گیری شرکت کنند. پس از تماشای محتوای نامزدی که در اختیار آنها قرار گرفته، آنها رأی گیری آنلاین انجام می دهند. همه این ها  قبل از پایان ماه آگوست اتفاق می افتد

Ernst & Young accountants
Ernst & Young accountants

پس از پایان رأی گیری آنلاین، آراء شمارش می شوند، و حسابداران ارنست و یانگ (Ernst & Young accountants) بر رأی گیری ها نظارت می کنند.

نحوه معرفی برندگان جشنواره امی 

نام برنده باید چاپ و مهر و موم شده در یک پاکت قرار گیرد و به محل مناسب تحویل داده شود. این پاکت های مهر و موم شده در کیف های دستی قرار می گیرد و توسط حسابداران ارنست و یانگ به محل برگزاری جوایز تحویل داده می شود.

از لحظه شروع کاندید شدن برای مراسم امی تا لحظه دریافت جوایز ماه ها طول می کشد و در تمام این مدت اسامی نامزدها باید محرمانه باقی بماند.

برنامه های تلویزیونی که بیشترین جوایز امی را گرفته اند

 • Saturday Night Live (شنبه شب زنده است)
 • Game of Thrones (بازی تاج و تخت)
 • Frasier (فریزر)
 • The Simpsons (سیمپسونها)
 • The Mary Tyler Moore Show (نمایش مری تایلر مور)
 • Cheers (به سلامتی)
 • Hill Street Blues
 • The West Wing

 

عکس های جشنواره امی ۲۰۱۹ (عکس بازیگران و چهره های سرشناس جشنواره امی)

جشنواره امی 2019 که بزرگترین جشنواره برای تولیدات تلویزیونی است در روزهای گذشته برگزار شد و جوایز امی به برگزیدگان اهدا شد. سریال گیم آف ترونز بهترین سریال درام و سریال فلیبگ بهترین سریال کمدی شناخته شد. در ادامه با عکس های جشنواره امی در…

اعلام اسامی برندگان هفتاد و یکمین جشنواره امی سال ۲۰۱۹ + عکس برگزیدگان

روز 23 سپتامبر 2019 اسامی برندگان هفتاد و یکمین جشنواره امی سال 2019 اعلام شد. جوایز این جشنواره معتبرترین جایزه ای است که به تولیدات تلویزیونی تعلق می گیرد. مراسم امی در لس آنجلس آمریکا برگزار شد. سریال بازی تاج و تخت برای چهارمین سال…

اطلاعات جشنواره امی ۲۰۱۹، تقویم جشنواره و برندگان احتمالی

جشنواره امی هر ساله در کشور آمریکا برگزار می شود و طی آن به برترین برنامه های تولید شده در تلویزیون آمریکا جایزه امی اهدا می شود. این جشنواره برای تولید کنندگان تلویزیونی اهمیت خاصی دارد و جایزه امی معتبرترین جایزه برای تولیدات تلویزیونی در…

اطلاعات جامع درباره جشنواره امی سال ۲۰۱۸ و اسامی برندگان

جشنواره امی هر ساله در کشور آمریکا برگزار می شود و طی آن به برنامه های برتر تلویزیونی آمریکا جوایزی تعلق می گیرد. در این جشنواره بیش از 60 کشور حضور دارند و بخشی هم با عنوان بهترین تولیدات تلویزیونی خارجی است که در آن سایر کشورها به رقابت…