مرور برچسب

دسر ایرانی

دسر ایرانی یکی از پر طرفدار ترین و معروف ترین دسرها در خاورمیانه محسوب می شوند زیرا تنوع دسر و شیرینی در هر شهر متفاوت است و از انواع مختلفی و با دستورالعمل های جداگانه ای درست می شود.

در ایران گردشگرانی که وارد هر شهر می شوند با تاریخچه و غذا های و دسر های ایرانی آن شهر آشنا می شوند .همیشه چیزی که در این میان نظر همه را جلب می کند این است که ایران شیرینی ها و دسرهای منحصر به فردی دارد که توریست ها معمولا از آن ها خوششان می آیند.

شیرینی هایی مثل زولبیا و بامیه و باقلوا جزو بهترین دسرهای ایرانی محسوب می شوند. و میتوانید بخش دسز های خارجی را نیز مشاهده کنید .

طرز تهیه مربای زغال اخته بدون هسته + خواص مربای زغال اخته

زغال اخته یا گیلاس کرنلی یا "zoghal ahteh"، میوه گیاه cornus mas است که بیشتر در شرق آسیا و جنوب اروپا مانند ایران (بیشتر در ارسباران و قزوین به عنوان فعالترین تولید کننده و صادر کننده کشور) ، ارمنستان ، آذربایجان و غیره یافت می شود. درختان…

طرز تهیه ترشی لیته با بادمجان کبابی فوری و خوشمزه

ترشی لیته با بادمجان کبابی یکی از خوش طعم ترین و محبوب ترین ترشی‌هاست که در همه فصل ها در کنار انواع غذا سرو میشود. طعم این ترشی در کنار انواع پلو، آبگوشت و غذاهای گوشتی و کبابی بی نظیر است. با روش تهیه ترشی لیته بادمجان کبابی با ما باشید.…