مرور برچسب

مصر

مشخصات و جمعیت کشور مصر

جمهوری عربی مصر کشوری در شمال شرقی قاره آفریقا است . شبه جزیره سینا که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور می باشد . مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و

  • از غرب با لیبی
  •  از جنوب با سودان
  • و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و نوار غزه در فلسطین مرز زمینی دارد .

پرچم کشور مصرمصر پرجمعیت‌ترین کشور در خاورمیانه و بعد از نیجریه و اتیوپی، سومین کشور پرجمعیت در قاره آفریقا است. اکثر جمعیت ۱۰۰ میلیون نفری آن در کنار رود نیل زندگی می‌کنند .

حدود نیمی از جمعیت مِصر شهرنشین هستند که بیشتر آنان در دو شهر بزرگ قاهره و اسکندریه ، دیگر شهرهای دلتای رود نیل و حومه آن‌ها زندگی می‌کنند .

 

 مساحت آن ۱٬۰۰۱٬۴۴۹ کیلومتر مربع بوده و از دیدگاه وسعت بیست و هشتمین کشور جهان محسوب می‌گردد . همچنین ۹۸٬۸۴۴٬۹۰۰ نفر جمعیت دارد .

مِصر یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های بشری بوده و آثار باستانی متعدد موجود در این کشور که مهم‌ترین آن‌ها اهرام سه‌گانه است گردشگران زیادی را جذب این کشور می‌کند .

زبان رسمی کشور مِصر

زبان رسمی این کشور ، زبان عربی می باشد .

شهر های مهم کشور مصر

قاهره ، اسکندریه ، اقصر ، جیزه ، اسماعیلیه

عکس اهرام مصر | مجموعه دیدنی از عکس اهرام مصر باستان

اهرام مصر یکی از جاذبه های گردشگری مصر و جزء عجایب هفتگانه جهان است که در زمان اوج قدرت و ثروت کشور مصر ساخته شده و از باشکوه ترین سازه هایی هستند که به دست بشر ساخته شده اند و از چنان عظمت و استحکامی برخوردار هستند که بعد از گذشت 4 هزار…