مرور برچسب

عید غدیر

عید غدیر

  • عیدِ غدیر ۱۸ ذوالحجه
  • اهمیت:گرامیداشت انتساب علی بن ابی‌طالب به عنوان وصی محمد بن عبدالله
  • آداب مرسوم: روزه‌گیری، زیارت حرم علی بن ابی‌طالب

عید غدیر (عربی: عید الغدیر) عید اسلامی (تعطیلات) است و به عنوان یکی از مهمترین اعیاد دین اسلام، به ویژه برای شیعیان اسلام محسوب می شود.

عیدِ غدیر ۱۸ ذوالحجه در تقویم قمری می‌باشد در زمان حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) اعلام شد که علی بن ابی طالب به عنوان جانشین خود منصوب کرده است.

به اعتقاد شیعیان بر طبق خطبه محمد در غدیر خم علی را بعد از خود با حدیث (عربی: مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه أللهم والِ من والاه و عادِ من عاداه) جانشینی ایشان را برای تمامی مسلمانان اعلام و تمام کرد.

به اعتقاد شیعیان آیه سوم سوره مائده در روز عید غدیر نازل شده‌است که آمده الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی شیعیان نیز بر طبق یک سنت دیرینه، عید غدیر خم را در مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی همانند عید فطر، عید قربان و دیگر اعیاد مسلمانان جشن می‌گیرند.

در واقع غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که محمد، پیامبر اسلام، در ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری علی بن ابی طالب را «ولی» مؤمنان اعلام کرد.

عکس نوشته عید غدیر خم برای پروفایل و تبریک این روز فرخنده

عید غدیر یکی از اعیاد ویژه شیعیان است. برای تبریک این روز فرخنده می توانید از مجموعه عکس های زیبا به مناسبت عید غدیر که در این نوشته موجود است برای عکس پروفایل و استوری اینستاگرام و یا ارسال به دوستان استفاده نمایید.

چند نمونه از نقاشی عید غدیر خم برای کودکان

عید غدیر خم روزی است که حضرت محمد آخرین فرستاده خدا در مکانی به نام غدیر خم پس از بازگشت از سفر حج امام علی (ع) را جانشین خودش اعلام نمود. در این مطلب چند نمونه از نقاشی عید غدیر خم برای کودکان را با شما به اشتراک می گذاریم.

دانلود آهنگ یا حیدر یا علی مولا حسن کاتب الکربلایی (به مناسبت عید غدیر خم)

سلام به همراهان عزیز و گرامی فرارسیدن عید قربان و عید غدیر  رو تبریک عرض می کنم به مناسب این روز فرخنده دانلود آهنگ یا حیدر یا علی مولا حسن کاتب الکربلایی با کیفیت 320 و 128 را تقدیم حضورتان می نماییم. شعر : مرتضی کربلایی ، میثم کربلایی…

دانلود مولودی عیدغدیر “ناد علی یاد علی؛دستمو امداد علی” با نوای بنی فاطمه

دانلود مولودی عید غدیر زیبا و شنیدنی ناد علی یاد علی دستمو امداد علی حاج مجید بنی فاطمه با نزدیک شدن عید غدیر بازار مولودی و مولودی خوانی در وصف آقا امیرالمومنین داغ شده در این مطلب مولودی عید غدیر زیبا و دلنشین حاج مجید بنی فاطمه را برای…

داستان غدیر خم و ماجرای به امامت رسیدن حضرت علی (ع) بصورت کامل

به مناسبت عید غدیر خم مناسب دیدیم تا داستان غدیر خم و ماجرای به امامت رسیدن حضرت علی (ع) را با جزئیات بیشتری برای شما بازگو کنیم. همه ما داستان غدیر خم را شنیده ایم و کم و بیش با ماجرایی که در روز عید غدیر رخ داده آشنایی داریم. اما در این…