مرور برچسب

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی در دوره های پر استرس پزشکی کشف شده و مورد استفاده قرار گرفته اند. گیاهان صدها ترکیب شیمیایی برای عملکردها و کاربردهای مختلفی شامل دفاع در برابر حشرات، قارچ ها، بیماری ها و پستانداران بصورت تجربی و یا با آزمایشات مختلف از گذشته تا کنون توسط انسانها کشف و مورد استفاده قرار گرفته اند.

جالب است بدانید که همچنان پایه بسیاری از داروهای صنعتی را همین گیاهان دارویی تشکیل داده و دانشمندان فیتوکمیکال های متعددی با فعالیت بیولوژیکی بالقوه یا پایدار در این گیاهان شناسایی کرده اند.

با این حال، از آنجایی که اکثر این گیاهان دارویی حاوی مواد شیمیایی بسیار متنوع هستند، اثرات کامل استفاده از بسیاری از گیاه به عنوان دارو همچنان مشخص نیست. بخاطر همین است که دانشمندان استفاده مستقیم از این گیاهان را به عنوان دارو برای بسیاری از بیماری ها تایید نمی کنند و بر ایمنی و اثربخشی کامل آنها اختلاف نظر دارند.

از جمله این گیاهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آویشن

خواص عرق نعناع برای معده + بهترین روش استفاده

معمولا عرق نعناع را برای انواع مشکلات معده مصرف می کنیم. عرق نعناع برای معده درد مفید است اما باید علت درد معده را بدانیم. خواص عرق نعناع بیشتر برای سردی معده، نفخ معده، سندروم روده، سوء هاضمه مفید است و به عنوان مثال عرق نعناع برای زخم…

عرق بوقناق برای دیابت مفید است یا نه + مقدار و طریقه مصرف

اگر در بین شما فرد یا افرادی هستند که به بیماری دیابت دچار هستند و نمی خواهند یا دوست ندارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند یا این که استفاده از دارو های شیمیایی برای آن ها مشکل است می توانید راه های درمانی سنتی و گیاهی را به آن ها