مرور برچسب

مرورگر وب

مرورگر وب به انگلیسی Web browser نوعی نرم‌افزار کاربردی است که برای دریافت ، نمایش و مرور اطلاعات از وب جهان‌گستر مورد استفاده قرار می‌گیرد . یک منبع اطلاعات با یک شناسانه یکنواخت منبع (به انگلیسی: URI) شناخته می‌شود ، این منبع می‌تواند یک صفحه وب ، تصویر، ویدئو یا هر نوع اطلاعاتی دیگری باشد .
از محبوب‌ترین مرورگرهای وب میتوان به کروم، اج (به دنبال اینترنت اکسپلورر)، سفاری، اپرا و فایرفاکس اشاره کرد .
در نوامبر ۲۰۱۴ گوگل کروم ، اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس به ترتیب بیشترین سهم را در بازار مرورگرهای وب داشته‌اند .
مرورگرها برای دسترسی به وب جهان‌گستر طراحی شده‌اند و همچنین از آن‌ها می‌توان برای دسترسی به اطلاعات سرورهای وب در شبکه‌های خصوصی یا پرونده‌ها در فایل سیستم‌ها هم استفاده کرد .
اولین مرورگر وب به نام World Wide Web در سال ۱۹۹۰  توسط Tim Berners-Lee اختراع شد که نام آن بعدها به Nexus تغییر کرد . در سال ۱۹۹۳، Mark Andreessen Netscape دست به نو آوری و ایجاد تغییراتی در مرورگرها زد و با انتشار Mosai اولین مرورگر محبوب در سراسر جهان را به وجود آورد که استفاده از وب جهان گستر را آسان‌تر و دسترسی کاربران دیگر سیستم عامل‌ها به آن را نیز ممکن ساخت و همچنین اولین مرورگر گرافیکی جهان بود که انقلابی در روش استفاده از وب را به وجود آورد . او بعدها شرکت خود را با نام Netscape افتتاح کرد و در سال ۱۹۹۴ مرورگر Netscape Navigator را عرضه کرد که سریعاً به محبوب‌ترین مرورگر وب جهان تبدیل شد .
مایکروسافت با عرضه Internet Explorer   در سال ۱۹۹۵ نخستین قدم را در رقابت مرورگرها برداشت و در سال ۲۰۰۲ با ۹۵٪ تعداد کاربر تبدیل به محبوب‌ترین مرورگر جهان شد .
در این بخش تمام مرورگرها معرفی و آموزش داده می شود :

 

چگونه اسکن کردن یک کد QR در واتس آپ ( آیفون و اندروید )

در این مقاله آموزشی چگونه اسکن کردن کد QR در واتس آپ Whatsup  بر روی گوشی مختلف مانند اپل که سیستم عامل آیفون را دارند و گوشی های سامسونگ ، اچ تی سی ، ال جی و ... که سیستم عامل اندروید دارند را به شما به صورت تصویری آموزش میدهیم . چگونه…