طرز تهیه خورش کرفس برای ۱۰ نفر با مرغ

برای آشنایی با طرز تهیه خورش کرفس مجلسی برای 10 نفر این مقاله را با دقت بخوانید تا بتوانید یک خورش کرفس خوش طعم و خوش رنگ را درست کنید.

خورش کرفس یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفداری است که اگر خوب و اصولی درست شود بسیار خوش طعم می شود. در این مقاله می خواهیم طرز تهیه خورش کرفس برای 10 نفر را با مرغ به صورت جامع و کامل آموزش بدهیم.

مواد لازم تهیه خورش کرفس برای 10 نفر با مرغ

کرفسبه اضای هر نفر یک ساقه (دو بسته فریز شده)
مرغ4 عدد سینه مرغ
پیاز3 عدد
نعنا و جعفری و برگ کرفسنیم کیلو
نمک، فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
آبغوره یا آبلیموبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش کرفس برای 10 نفر با مرغ

زمان مورد نیاز: 3 ساعت

 1. مرحله اول

  برای خورش کرفس ابتدا ساقه های کرفس را به خوبی بشویید اگر هم در فریز به صورت آماده دارید که بگذارید تا کمی یخ آن آب شود. ساقه های کرفس را به اندازه های نیم سانتی خرد کنید.

 2. مرحله دوم

  بعضی از افراد زمانی که کرفس را فریز می کنند مقداری نعنا، جعفری و برگ کرفس را نیز خرد می کنند و با ساقه های کرفس مخلوط می کنند. اما اگر می خواهید به صورت تازه این کار را انجام بدهید، نعنا، جعفری و برگ های کرفس را ریز خرد کنید.

 3. مرحله سوم

  در یک تابه مقداری روغن بریزید و ساقه های کرفس را درون آن بریزید و کمی تف بدهید تا سرخ شود. کمی که ساقه کرفس ها سرخ شد، نعنا، جعفری و برگ کرفس خرد شده را به آن اضافه کنید و دوباره تف بدهید تا حسابی سرخ شود. وقتی رنگ آن تغییر کرد و از حالت خامی خارج شد زیر شعله را خاموش کنید.

 4. مرحله چهارم

  پیازها را خرد کنید و درون روغن داغ سرخ کنید کمی که رنگ پیاز طلایی شد نمک، فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید.

 5. مرحله پنجم

  بهتر است از قبل سینه مرغ را به صورت مربع های متوسط خرد کنید. سپس مرغ های خرد شده را به پیاز اضافه کنید و به خوبی تف بدهید.

 6. مرحله پنجم

  یک قاشق غذاخوری آرد را اگر دوست داشتید به مرغ اضافه کنید و دوباره تف بدهید بعد از 5 دقیقه چند لیوان آب به مرغ ها اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید تا حسابی پخته شود.

 7. مرحله ششم

  بعد از گذشت یک ساعت کرفس ها را به مرغ اضافه کنید و زیر شعله را در حالت ملایم قرار بدهید تا حسابی خورش کرفس پخته شود و به غلظت برسد. بعد از گذشت 1/5 تا 2 ساعت وقتی خورش کاملا پخته شده بود آن را بچشید و اگر لازم بود آبغوره یا آبلیمو و یا نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.