چگونه روی کیک عکس چاپ کنیم
عکس روی کیک

حتما همه شما کیک های تولد و جشن های مختلف مانند کیک سالگرد ازدواج را دیده اید که عکس شخص یا تصویر کارتونی مورد علاقه کودکان روی کیک چاپ شده است. اگر کنجکاو شده اید که بدانید چطور انقدر دقیق عکس را روی کیک چاپ میکنند که می شود آن را خورد. خب باید عرض کنم که چند راه برای چاپ عکس روی کیک وجود دارد که ما در این مطلب یکی از راحت ترین و سریع ترین و با کم ترین امکانات را برای شما آموزش داده ایم.

آموزش چاپ عکس روی کیک در خانه

تا بتوانید بعد از پخت کیک خودتان چاپ عکس روی کیک در منزل را به راحتی با تصویر مورد علاقه خود برای خانواده و عزیزانتان درست کنید. ابتدا مراحل آماده کردن عکس دلخواه برای کیک را خواهیم گفت و سپس طریقه چاپ عکس روی کیک را توضیح می دهیم.

چگونه روی کیک عکس چاپ کنیم
عکس روی کیک

مواد اولیه برای چاپ عکس روی کیک

  • کاغذ روغنی
  • تخته برش
  • تصویر پرینت شده
  • جوهر خوراکی مشکی یا مواد غذایی سیاه رنگ

رنگ خوراکی طبیعی برای کیک را چگونه درست کنیم؟

چگونه روی کیک عکس چاپ کنیم
عکس روی کیک

طرز تهیه تصویر برای چاپ عکس روی کیک

با یک پرینتر معمولی عکس مورد نظر را پرینت بگیرید و حتما دقت داشته باشید که تصویر به صورت آینه ای چاپ شده باشد برای آینه ای کردن تصویر می توانید از نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید و از تب Image قسمت Image Rotation, Clip canvas Horizontal را انتخاب کنید تا تصویر شما به حالت آینه ای برگردد.

سپس تصویر را روی یک کاغذ روغنی با چسب فیکس کنید و روی یک تخته برش قرار دهید و کاملا روی تخته هم فیکس کنید تا به راحتی و بدون لغزش بتوانید تصویر را برش بزنید. و با استفاده از جوهر خوراکی سیاه، با دقت خطوط دور تصویر را روی کاغذ روغنی میکشیم.

و سپس با استفاده از رنگ قرمز خوراکی داخل خطوطی که با رنگ سیاه کشیدیم را پر میکنیم. و پس از رنگ آمیزی به کمک یک کارتک یا قاشق فشار کمی روی تصویر وارد کنید دقت داشته باشید که فشار آرام و ملایم باشید تا آسیبی به کار وارد نشود، و این کار برای این است که رنگ به خوبی رو کاغذ روغنی قرار گیرد. برای چند ساعت تخته برش را داخل فریزر قرار دهید تا استراحت کنید و کاغذ روغنی رنگ را به خودش بگیرد.

همچنین بخوانید: برای نوشتن روی کیک از چه موادی استفاده کنیم؟

چگونه روی کیک عکس چاپ کنیم
عکس روی کیک

طریقه چاپ عکس روی کیک

پس از آماده کردن تصویر و رنگ آمیزی و فیکس کردن عکس روی کاغذ روغنی و پس از گذشت چند ساعت استراحت در فریزر، حالا نوبت آن است که تصویر را روی کیک پیاده کنید، از قبل کیک خود را آماده کنید و و با رنگی که با تصویر شما همخوانی داشته باشد سطح کیک را بپوشانید این رنگ به عنوان پس زمینه عکس شما می باشد. و سپس تخته برش را از فریزر بیرون بیاورید و تصویر را به آرامی و با دقت از روی کاغذ روغنی بردارید و روی کیک قرار دهید. و در انتها قیف شیرینی پزی را با مایع اولیه که از قبل تهیه شده پر کنید و با سلیقه خود کیک را تزئین کنید.

طرز تهیه مایع اولیه برای تزئین کیک

ابتدا خامه و کره را مخلوط میکنیم و خیلی کم هم میزنیم و سپس وانیل و پودر شکر را اضافه میکنیم و با دور بالای همزن برقی به مدت 5 تا 10 دقیقه هم میزنیم تا مایع کاملا یک دست و سفت شود اگر میزان سفتی مایع کم بود به نسبت کمی پودر شکر اضافه می کنیم.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید