زمان کریسمس 2021 به تاریخ ایران
زمان کریسمس 2021 به تاریخ ایران

کریسمس در تاریخ 25 دسامبر جشن گرفته می شود و یک جشن مقدس مذهبی و هم یک پدیده فرهنگی و تجاری در سراسر جهان می باشد. برای دو هزار سال، مردم در سراسر جهان آن را با سنت ها و روال هایی که ماهیت مذهبی و سکولار دارند، برگزار می کنند. مسیحیان روز کریسمس را به عنوان سالروز تولد عیسی مسیح، یک رهبر معنوی، که تعالیم او اساس دین مسیحی است، جشن می گیرند.

آداب و رسوم رایج شامل تبادل هدایا، تزئین درختان کریسمس، حضور در کلیسا، تقسیم وعده های غذایی با خانواده و دوستان و البته انتظار برای رسیدن بابا نوئل است. 25 دسامبر – روز کریسمس – از سال 1870 در ایالات متحده تعطیلات فدرال است. می توانید اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه کریسمس و آشنایی با آداب و رسوم آن را بخوانید.

زمان کریسمس 2021 به تاریخ ایران

  • جمعه 5 دی ماه سال ۱۳۹۹ = تاریخ جشن کریسمس 2021 در تقویم شمسی
  • جمعه 25 دسامبر 2020 = تاریخ جشن کریسمس در تقویم میلادی
  • الجمعة، ١٠ جمادي الاولي ١٤٤٢ = تاریخ جشن کریسمس در تقویم قمری

تعطیلات دوازده روزه کریسمس با سالروز میلاد مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز گشته و تا جشن خاج‌شویان در روز ۶ ژانویه ادامه می‌یابد.

حقایقی درباره کریسمس

  • هر ساله 30 تا 35 میلیون درخت کریسمس واقعی فقط در ایالات متحده به فروش می رسد. در ایالات متحده حدود 21000 تولید کننده درخت کریسمس وجود دارد و درختان معمولاً قبل از فروش حدود 15 سال رشد می کنند.
  • در قرون وسطی، جشن های کریسمس بسیار پر سر و صدا و شلوغ بسیار شبیه به مهمانی های امروز ماردی گراس برگزار می شد.
  • هنگامی که کریسمس از سال 1659 تا 1681 لغو شد، جشن کریسمس در بوستون غیرقانونی اعلام شد و قانون شکنان پنج شیلینگ جریمه می شدند.
  • کریسمس در 26 ژوئن 1870 در ایالات متحده به عنوان تعطیلات فدرال اعلام شد.

زیباترین متن تبریک سال نو میلادی به زبان انگلیسی به همراه ترجمه

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید