اقامت دومینیکا؛ زمان و روش اخذ پاسپورت دومینیکا و هزینه آن

در این مطلب هرآنچه که باید درباره روش اخذ پاسپورت و اقامت دومینیکا و همچنین هزینه های آن بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم.

دومینیکا به دلیل داشتن طبیعتی زیبا با جنگل‌های کوهستانی سرسبز، چشمه‌های آب گرم طبیعی و نقاط غواصی به عنوان «جزیره طبیعی کارائیب» نام‌گذاری شده است. مشترک المنافع دومینیکا یک مقصد اکوتوریسمی جذاب است که اخذ اقامت آن مزایای زیادی برای ایرانیان دارد. دومینیکا یک ایالت با ثبات سیاسی و اقتصادی است که در منطقه کمترین میزان جرم و جنایت را دارد و از سوی دیگر این ایالت تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد. همراه ما باشید در این مطلب هرآنچه که باید درباره روش اخذ پاسپورت و اقامت دومینیکا و همچنین هزینه های آن بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم.

مطالب پیشنهادی: اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

زمان، روش و هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت و اقامت دومینیکا برای ایرانی های تک تابعیتی که برای سفرهای خارجی و یا سرمایه گذاری در سایر کشور ها باید هفت خان رستم را طی کنند؛ مزایای زیادی دارد. اگر بخواهم تابعیت دومینیکا و اخد پاسپورت این کشور را ساده توصیف کنم باید بگویم که اقامت دومینیکا برای ایرانی ها یک روش قانونی و رسمی برای دور زدن قوانین پیچیده سفر به برخی از کشور ها و تجارت می باشد. ایرانی ها با اخذ پاسپورت دومینیکا می توانند از مزایای زیادی همچون سفر به 142 کشور بدون ویزا

بهره مند شوند. در ادامه این پست اطلاعات جامعی در خصوص موقعیت جغرافیایی دومینیکا و هزینه، شرایط و اخذ اقامت آن می خوانید.

کشور دومینیکا کجاست؟

دومینیکا کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. این جزیره متعلق به مجمع الجزایر آنتیل کوچک است و بین جزایر گوادلوپ و مارتینیک که متعلق به فرانسه هستند قرار دارد. طول جزیره دومینیکا 47 کیلومتر و عرض آن 29 کیلومتر است. دومینیکا را نباید با جمهوری دومینیکن اشتباه گرفت.

دومینیکا در لاتین به معنای یکشنبه است. به این دلیل که کریستف کلمب این جزیره را در روز یکشنبه کشف کرد. با این حال، ساکنان اصلی، کارائیب‌ها، جزیره را Wai’tukubuli می‌نامند. دومینیکا در ابتدا مستعمره فرانسه بوده و در سال 1763، بریتانیای کبیر این جزیره را تصرف کرد اما در سال 1978 استقلال یافت.

مطالب پیشنهادی: کدام کشورها برای ایران ویزا نمی خواهند

شرایط اخذ اقامت دومینیکا

متقاضیان اخذ اقامت کشور دومینیکا باید دارای شرایط زیر باشند :

 • حداقل 18 سال سن داشته باشد
 • عدم داشتن سابقه کیفری
 • عدم داشتن بیماری جدی
 • متقاضی باید اسناد مالی ارائه دهد که اثبات کند، تمکن مالی لازم را دارد.
 • اظهارات، گزارش ها و قراردادها متقاضی توسط واحد سرمایه گذاری دومینیکا بررسی می شود و در صورت تایید آنها؛ پاسپورت صادر می شود.

وابستگان متقاضی جهت اخذ اقامت دومینیکا؛ علاوه بر شرایط فوق باید :

 • کودکان زیر 30 سال باشد
 • کودکان معلول
 • خواهر و برادر مجرد زیر 25 سال و بدون فرزند
 • پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ

نکته : اعضای بزرگسال خانواده باید ثابت کنند که متقاضی از نظر مالی آنها را حمایت می کند در غیر این صورت نمی توانند پاسپورت بگیرند.

از دیگر مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا می توان به افتتاح حساب پس انداز بانکی در بانک اروپایی و تجارت بدون مالیات در کارائیب اشاره کرد.

مزایای اقامت دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا بخصوص برای ایرانی ها مزایای زیادی به همراه دارد. بر خلاف بسیاری از کشور ها؛ برای اخذ اقامت در دومینیکا اصلا نیازی به ارائه مدرک زبان، حضور فیزیکی و یا داشتن سوابق مدیریتی نیست و از همه مهمتر اینکه پروسه زمانی اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار کوتاه بوده و معمولا بین 3 الی 6 ماه انجام می شود.

دومینیکا و سنت کیتس کشور هایی هستند که تابعیت از طریق سرمایه گذاری اعطا می کند اما از آنجایی که سنت کیتس برای ایرانی ها تشکیل پرونده نمی دهد؛ دومینیکا تنها گزینه آنها می شود. ایرانی هایی که برای سفرهای خارجی، تجارت و سرمایه گذاری نیاز به پاسپورت و تابعیت دوم (غیر ایرانی) دارند می توانند طی مدت زمان کوتاهی با دریافت اقامت دومینیکا به تجارت و سرمایه گذاری در کشور های دیگر بپردازند.

از دیگر مزایای اقامت دومینیکا؛ سفر به 143 کشور از جمله کشورهای شینگن، انگلستان، سنگاپور و هنگ کنگ و… بدون دریافت ویزا فوری می باشد.

متقاضی علاوه بر شهروندی خود می تواند برای افراد خانواده همچون همسر، فرزند، پدر، مادر و حتی خواهر و برادرشان نیز اقدام نماید.

در بیشتر موارد میتوان اقامت و شهروندی دومینیکا را بر که بر اساس سرمایه گذاری مالی به دست آمده، محرمانه نگه داشت. بنابراین پاسپورت دومینیکای شما تا زمانی که نیازی به ارائه اطلاعات در زمینه خاصی نباشد می تواند محرمانه بماند و در این صورت شما می توانید از حقوق شهروندی کشور خود هم استفاده کنید. باید بدانید که دومینیکا دولتی است که هرگز شهروندان جدیدش را مجبور به ارائه اطلاعات و فاش کردن شهروندی جهت بهره مندی از مزایایش نمی کند. در هیچ موردی هم دیده نشده که اطلاعات شخصی کسی به دولت های دیگر داده شود.

روش های اخذ اقامت دومینیکا

تابعیت دومینیکا را می توان به روش های مختلف به دست آورد:

 • از طریق تولد
 • از طریق ازدواج
 • اما سریعترین گزینه صدور گذرنامه برای سرمایه گذاری در اقتصاد دولتی دومینیکا می باشد.

اقامت دومینیکا از طریق کمک مالی به صندوق اقتصادی دومینیکا (EDF)

با کمک مالی به EDF می توانید تابعیت اقتصادی دومینیکا دریافت کنید. پول هایی که در این صندوق سرمایه گذاری می شود به پروژه های دولتی و خصوصی تعلق می گیرد که شامل بازسازی بیمارستان ها، ساخت استادیوم ورزشی، مدارس و توسعه گردشگری، فناوری اطلاعات و کشاورزی و… می شود. سرمایه گذاران باید بدانند هزینه ای که به صندوق مالی دولت دومینیکا اهدا می کنند به هیچ وجه بازگردانده نمی شوند اما چنانچه از طریق خرید ملک اقدام کنید سرمایه شما حفظ می شود و به شخص شما تعلق دارد.

اقامت دومینیکا از طریق خرید املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از طریق یکی از پروژه های املاک مصوب و مورد تایید دولت دومینیکا امکان پذیر است. حداقل سرمایه گذاری 200.000 دلار آمریکا می باشد. متقاضی باید مالکیت خود را حداقل تا 3 سال حفظ کند. چنانچه متقاضی مالکیت خود را تا 5 سال حفظ کند؛ مجاز به فروش ملک تحت شهروندی دومینیکا البته با برنامه سرمایه گذاری می باشد.

مطالب پیشنهادی: کدام کشورها برای ایران ویزا نمی خواهند

هزینه اقامت دومینیکا

هزینه اخذ اقامت دومینیکا بسته به نوع سرمایه گذاری؛ متفاوت می باشد. در ادامه هزینه های اقامت دومینیکا از طریق کمک مالی به صندوق های دولتی و خرید املاک و مستغلات در دومینیکا به تفکیک می خوانید.

هزینه اقامت دومینیکا از طریق کمک مالی به صندوق اقتصادی دومینیکا (EDF)

تعداد متقاضیهزینه
یک فرد مجرد100.000 دلار آمریکا
یک زوح بدون فرزند150.000 دلار آمریکا
یک زوج به همراه فرزند زیر 18 سال175.000 دلار آمریکا
یک زوج به همراه دو فرزند زیر 18 سال175.000 دلار آمریکا
به ازای هر فرزند (حداکثر تا 25 سال)25.000 دلار آمریکا

به مبالغ فوق هزینه های تایید فرم متقاضی، پروسه چک امنیتی، صدور شناسنامه، صدور پاسپورت اضافه میگردد. :

 • هزینه بررسی دقیق : 7500 دلار آمریکا
 • هزینه پردازش : 1000 دلار آمریکا
 • هزینه تابعیت : 250 دلار آمریکا
 • هزینه گذرنامه : 60 دلار آمریکا

هزینه اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

علاوه بر خرید املاک و مستغلات حداقل به مبلغ 200.000 دلار آمریکا؛ باید هزینه های زیر نیز پرداخت شود :

متقاضیهزینه
متقاضی اصلی25.000 دلار آمریکا
متقاضی اصلی به اضافه همسر 35.000 دلار آمریکا
خانواده 4 نفره شامل متقاضی اصلی. (همسر و/یا افراد تحت تکفل تا سن 30 سال)35.000 دلار آمریکا
خانواده 6 نفره شامل متقاضی اصلی. (همسر و/یا افراد تحت تکفل تا سن 30 سال) 50.000 دلار آمریکا
خانواده 7 نفره شامل متقاضی اصلی. (همسر و/یا افراد تحت تکفل تا سن 30 سال) 70.000 دلار آمریکا
خواهر یا برادر متقاضی اصلی/همسر متقاضی اصلی 18 تا 25 سال 50.000 دلار آمریکا
خواهر یا برادر متقاضی اصلی/همسر متقاضی اصلی زیر 18 سال 25.000 دلار آمریکا
 • هزینه اضافی دولتی : 25000 دلار آمریکا
 • هزینه بررسی دقیق : 7500 دلار آمریکا
 • هزینه پردازش : 1000 دلار آمریکا
 • هزینه تابعیت : 250 دلار آمریکا
 • هزینه گذرنامه : 60 دلار آمریکا

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به ونیز

آدرس سفارت دومینیکا در تهران

در ایران سفارتی تحت عنوان سفارت دومینیکا وجود ندارد؛ نزدیک ترین سفارت دومینیکا به ایران در ابوظبی می باشد.

پروازهای مستقیم به دومینیکا

فرودگاه اصلی دومینیکا ملویل هال است که با نام اختصاری DOM هم شناخته می شود. اکثر پروازهای تجاری و توریستی برای بازدید از این کشور در این فرودگاه به زمین می نشینند. فرودگاه ملویل هال در بخش های شمال شرقی جزیره قرار داشته و یک ساعت از روسو فاصله دارد. البته فرودگاه بین المللی کوچک تری هم در این جزیره هست. فرودگاه کین فیلد درست خارج از روسو قرار داشته و بیشتر اوقات برای کسانی استفاده می شود که با جت های شخصی به مرزهای این کشور وارد می شوند.

بیشتر کسانی که از آن سوی دریای کارائیب به دومینیکا می آیند از طریق فرودگاه های مارتینیک، آنتیگوا، سنت مارتن، پورتوریکو، بارابدوس یا گوادلوپ به فرودگاه های اصلی این کشور وصل می شوند. از جمله اصلی ترین شرکت های هواپیمایی دومینیکا می توان به سیبورن ایرلاین، وین ایر، هامینگ برد ایر، LIAT ایرلاین، و ایر سان شاین اشاره کرد.

پاسخ به سوالات متداول درباره اقامت دومینیکا

چگونه پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

از طریق تولد، ازدواج و یا سرمایه گذاری از طریق صندوق های دولتی و یا خرید املاک و مستغلات میتوان اقامت دومینیکا دریافت کرد.

دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر طول می کشد؟

4 الی 6 ماه

هزینه پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

هزینه اخذ اقامت دومینیکا به روش سرمایه گذاری متقاضی بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه هر نفر برای صندوق های دولتی دومینیکا 100 هزار دلار آمریکا به علاوه هزینه های تایید فرم متقاضی، پروسه چک امنیتی، صدور شناسنامه، صدور پاسپورت معادل 108810 دلار آمریکا می شود.
و هزینه هر متقاضی برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق خرید ملک؛ 200 هزار دلار آمریکا به علاوه 25 هزار دلار آمریکا و سایر هزینه ها معادل 233,810 دلار آمریما می باشد.

اخذ اقامت دومینیکا چه مزایایی دارد؟

سفر به 142 کشور بدون ویزا، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، افتتاح حساب در بانک اروپایی، تجارت در دریای کارائیب بدون مالیات و…

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.