رنگ سال ۱۴۰۲ چیست و بر چه اساسی انتخاب شده است؟

برای اینکه بدانید رنگ سال 1402 چی هست و چجوریه، این مطلب را تا انتها بخوانید.

هرسال در ماه دسامبر و زمانی که به سال جدید میلادی نزدیک می شویم کمپانی پنتون رنگی را به عنوان رنگ سال جدید انتخاب می کند. انتخاب این رنگ برای همه ی مردم در تمام نقاط جهان جذاب است. مخصوصا برای طراحان مد و پوشاک و صنعت فشن از اهمیت بالایی برخوردار است، که برای تولیدات خود از رنگ سال 2023 و 1402 استقبال فراوانی می کنند، همچنین رنگ سال 2023 و 1402 نه تنها برای طراحان لباس بلکه برای طراحان داخلی و دکوراسیون نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا رنگ ها به محیط زندگی ما روح و زیبایی می بخشند و باعث حس شادی و هیجان در وجود انسان می شود. در این مطلب از مینویسم، خواهیم گفت رنگ سال 1402 چیست؟

رنگ سال جدید توسط چه کسی انتخاب می شود؟

Pantone پنتون، شرکتی معروف واقع در نیوجرسی می باشد که اطلاعات لازم در مورد کدهای رنگی را در اختیار شرکت های تولید پوشاک و طراحان لباس قرار می دهد و هر سال بعد از مشورت با طراحان مد و پوشاک، طی مراسمی رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. امسال این کمپانی رنگ قرمز پرشین با کد رنگ 1750 که رنگی جذاب و گیرا می باشد را به عنوان رنگ سال 2023 و 1402 انتخاب کرده است.

این موسسه کمک می کند شرکت ها و طراحان مد و پوشاک بتوانند تصمیمات آگاهانه و درستی را برای تولید لباس هایشان بگیرند زیرا این رنگ ها را هرساله طبق روانشناسی رنگ ها انتخاب می کند و انتخابشان معنی و مفهوم خاصی دارد.

عید نوروز ۱۴۰۲

رنگ سال جدید 1402 چه رنگی است

رنگ سال 1402 از کجا انتخاب شده است؟

اساس پیدایش بسیاری از رنگ ها از مواد طبیعی است یعنی در طبیعت وجود دارند رنگ قرمز پرشین نیز رنگی الهام گرفته شده از طبیعت است و نماد خاک قرمز خلیج فارس است و از رنگ سرخ این خاک برای انتخاب این رنگ ایده گرفته شده است. رنگی بین زرشکی و قرمز است و دارای طیف رنگی گرم و سرد می باشد.

پنتون هرساله برای انتخاب رنگ سال جدید شرایط و اتفاقاتی که در آن سال گذشته را مد نظرخود قرار می دهد برای انتخاب رنگ جدید سال و انتخاب رنگ قرمز پرشین را به عنوان رنگ سال 1402 و 2023 نمادی از شور و شادی و همین طور تازگی است. تا با انتخاب این رنگ جهان حس بهتری به خود بگیرد.

این رنگ یکی از طبیعی ترین و درخشان ترین رنگ ها در جهان می باشد که توسط موسسه پنتون به عنوان رنگ سال امسال انتخاب شده است.

تقویم سال 1402

رنگ سال 1402 چه رنگیه

معنی رنگ سال 1402 و 2023 چیست؟

رنگ قرمز پرشین (Viva Magenta) انتخاب شده توسط موسسه پنتون با کد رنگی Pantone 18-1750 می باشد. انتخاب این رنگ توسط فرد جسارت زیادی می خواهد و پر از هیجان می باشد و به دلیل قرار داشتن در خانواده رنگ قرمز نمادی از قدرت و اعتماد به نفس است. معنی و مفهوم این رنگ همان احساس شادی و قدرتی است که به آدم ها منتقل می کند. و همچنین هدف دیگر انتخاب این رنگ برای سال 2023 و 1402 حس زنده بودنی است که در وجود آدم ایجاد می کند و دنیایی دور از غم و جنگ در برایمان یاد آور می شود که همه این معانی در انتخاب این رنگ توسط شرکت پنتون تاثیر گزار بوده و دلیلی در انتخاب آن برای سال جدید بوده است.

با این رنگ قرمز به راحتی می توان حس خاص شادی را بدون محدودیت در تمام جهان ابراز کرد.

انتخاب تمام رنگ هایی که به عنوان رنگ سال جدید توسط موسسه پنتون انتخاب می شود شاید برای همه جذاب نباشد و یا زمان ببرد تا رنگ جدید با سلیقه آن ها جور دربیاید. به هرحال این موضوع طبیعی است زیرا بعضی از این رنگ ها به دلیل اینکه برای انتخابشان از طبیعت الهام گرفته می شود جدید و غیر تکراری است.

مطالب پیشنهادی:

کارت پستال تبریک نوروز 1402

هفت سین شیک و باکلاس برای سال جدید

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.