مقایسه آزمون دولینگو با آیلتس و تافل

آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی فاکتورهای مهمی در فرآیند تحصیل در خارج از کشور هستند و اخیراً جایگزین‌ های مختلفی برای تافل، آیلتس مانند ولینگو و غیره در دسترس بوده است. در حالی که این آزمون ‌ها به همان هدف، یعنی ارزیابی سطح مهارت زبان انگلیسی آزمون‌ دهندگان عمل می ‌کنند. ، از نظر برنامه درسی، نحوه امتحان، امتیازدهی، ساختار شهریه و … متفاوت هستند.

تجزیه و تحلیل مقایسه ای از آزمون های محبوب زبان انگلیسی: IELTS، TOEFL و Duolingo English Test در این مقاله ارائه شده است. این تجزیه و تحلیل کامل به دانش آموزان کمک می کند تا تفاوت های بین IELTS، TOEFL و Duolingo را روشن کنند تا دانش آموزان بتوانند آزمونی را انتخاب کنند که مطابق با نیازهای خود باشد.

آزمون تافل TOEFL

تافل که توسط سرویس تست آموزشی (ETS) طراحی و اجرا می‌ شود، یکی از آزمون‌ های مهارت زبان است که از سال 1964 به طور گسترده برگزار می ‌شود.

بیش از 11000 دانشگاه در 150 کشور، نمرات تافل را برای پذیرش خود می پذیرند.

تافل به صورت آزمون مبتنی بر اینترنت (iBT) و آزمون مبتنی بر کاغذ (PBT) برگزار می شود. در حالی که TOEFL – iBT مهارت های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را در مدت 3 ساعت اندازه گیری می کند، تافل PBT مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتن را در 2 ساعت و نیم ارزیابی می کند. بین 6 تا 10 روز طول می کشد تا نتایج اعلام شود.

هزینه شرکت در تافل حدود 160 تا 300 دلار بسته به کشور است.

آزمون آیلتس IELTS

IELTS که در سال 1980 تأسیس شده است، به طور مشترک توسط IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English و شورای بریتانیا اداره می شود.

نمرات آزمون آیلتس توسط بیش از 10000 موسسه دانشگاهی در 140 کشور از جمله ایالات متحده، استرالیا، کانادا، نیوزیلند، ایرلند و بریتانیا پذیرفته می شود.

آیلتس در دو نوع ماژول آیلتس آکادمیک و ماژول آیلتس جنرال برگزار می شود. داوطلب همچنین می تواند بین آزمون مبتنی بر اینترنت و آزمون مبتنی بر کاغذ یکی را انتخاب کند.

این آزمون ها مهارت های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را در مدت زمان 2 ساعت و 45 دقیقه (165 دقیقه) اندازه گیری می کند. در حالی که نتایج آزمون مبتنی بر رایانه بین 3 تا 5 روز اعلام می شود، حدود 13 روز طول می کشد تا نتایج آزمون مبتنی بر کاغذ دریافت شود. هزینه آزمون آیلتس 149 دلار است.

آزمون دولینگو Duolingo

اخیراً در لیست آزمون مهارت زبان انگلیسی، آزمون انگلیسی Duolingo قرار گرفته است. این آزمون توسط پلتفرم محبوب یادگیری زبان، Duolingo، از سال 2016 اجرا شده است.

طبق Duolingo، بیش از 3000 موسسه نمرات آزمون انگلیسی Duolingo را در سراسر جهان می پذیرند.

این آزمون به صورت آنلاین انجام می‌شود و شامل سه بخش Quick Set-up، آزمون تطبیقی و مصاحبه ویدیویی است که هر سه با هم یک ساعت طول می‌ کشد. نتایج ظرف 48 ساعت اعلام می شود. هزینه آزمون مهارت زبان دولینگو 49 دلار بوده و بسیار مقرون به صرفه است.

ویژگی های آزمون تافل TOEFL

مزایا

تافل پذیرفته شده ترین و شناخته شده ترین آزمون مهارت زبان است.

تافل که یک آزمون خوب ساختار یافته و دقیق است، آن را به گزینه ای مناسب برای داوطلبان تبدیل می کند.

معایب

بدست آوردن مکانی برای شرکت در آزمون به دلیل محبوبیت آن بسیار چالش برانگیز است. ممکن است مجبور شوید منتظر بمانید تا جای خود را بگیرید.

مدت زمان تست طولانی تر

هزینه آزمون نسبتاً بالاتر است.

حدود شش تا ده روز طول می کشد تا نتایج اعلام شود.

ویژگی های آزمون آیلتس IELTS

مزایا

برای دانشجویانی که انگلیسی بریتانیایی را یاد گرفته اند ترجیح داده می شود.

آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که برای مقاصد کاری یا مهاجرتی نیاز به آزمون مهارت دارند نسبت به تافل ترجیح داده می شود.

آیلتس در دوره های بیشتری برگزار می شود. افرادی که زمان کمتری در اختیار دارند، آیلتس را ترجیح می دهند.

معایب

آیلتس آزمون های گفتاری حضوری را برگزار می کند که در روزی جداگانه از مهارت های دیگر برگزار می شود. داوطلبان باید دو روز در آزمون شرکت کنند.

اعلام نتایج ممکن است بیشتر طول بکشد.

برخی آزمون رایتینگ آیلتس را چالش برانگیزتر می دانند.

ویژگی آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo

مزایا

هزینه بسیار کمتری داشته، با نرخ مقرون به صرفه 49 دلار.

این آزمون را می توان در هر زمان از خانه انجام داد، فقط یک ساعت طول می کشد.

نتایج ظرف 48 ساعت اعلام می شود.

معایب

بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آن را در مقایسه با تافل و آیلتس به طور گسترده قبول نمی کنند.

مواد تمرینی زیاد در دسترس نیست.

زمان ممکن است برای برخی از نامزدها کافی نباشد.

نتیجه گیری

بنابراین، با توجه به مقایسه آزمون انگلیسی تافل، آیلتس و دولینگو، هر یک از این آزمون ‌ها مزایا و معایب خود را دارند. اول از همه، با دانشگاه یا موسسه مورد نظر در مورد آزمون های مهارت زبانی که قبول می کنند، مشورت کنید. به عنوان یک شرکت کننده در آزمون، ضروری است که ویژگی های هر آزمون را تجزیه و تحلیل و درک کنید، برنامه درسی، الگوی آزمون و طرح نمره گذاری را به طور کامل بخوانید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دوره های آمادگی آزمون دولینگو آموزشگاه زبان دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا براساس نیاز افراد برای دریافت مدرک زبان و شرکت در آزمون دولینگو به برگزاری دوره های آمادگی آزمون دولینگو می پردازد تا متقاضیان این آزمون را با نحوه برگزاری این آزمون آشنا کرده و برای دریافت نمره مورد نظرشان در این آزمون آماده نماید.

این دوره ها به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند. شما براحتی می توانید با تماس با موسسه و ثبت نام در این دوره ها شرکت نمایید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.