عوارض خوردن چای با معده خالی

چای به طور کلی برای سلامتی مفید است. با مصرف چای سیاه می توانید زندگی سالم تری داشته باشید به شرط آنکه چای را درست مصرف کرده و جایگزین سایر نوشیدنی های شیرین در رژیم غذایی خود کنید. اگر شما هم جزو آن هزاران نفری هستید که اول صبح خود را با چای شروع می کنند، اکنون وقت آن رسیده که از این عادت نه چندان سالم خود دست بکشید. برای اطلاع از عوارض خوردن چای با معده خالی با ما در این مطلب همراه باشید.

8 مورد از مضرات خوردن چای با معده خالی

نوشیدن یک نوشیدنی حاوی کافئین مانند چای اول صبح با معده خالی ممکن است بهترین کار برای شروع روز نباشد. حال اگر کسی هستید که هر روز صبح بدون یک لیوان چای نمی توانید کاری انجام دهید و همیشه احساس اسیدی بودن در معده خود می کنید، دلیل آن چیزی جز خوردن چای با معده خالی نیست.

جدا از دلیل مهم اسیدی شدن معده، چای صبحگاهی می تواند منجر به شستشوی باکتری ها از دهان تا روده شما شود. خوردن چای با معده خالی با باکتری های خوب تداخل دارد و ممکن است متابولیسم شما را مختل کرده و معده را ناراحت کند. در زیر مضرات و عوارض خوردن چای با معده خالی آورده شده است.

1.نوشیدن چای با معده خالی متابولیسم شما را مختل می کند

یکی از عوارض مهم نوشیدن چای صبحگاهی با معده خالی برهم ریختن تعادل اسیدی و قلیایی معده است که متابولیسم شما را مختل می کند. این امر می تواند در فعالیت متابولیک منظم بدن اختلال ایجاد کند و ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتر در بدن شود.

2.خوردن چای با معده خالی سبب فرسایش مینای دندان می شود

مصرف چای در اوایل صبح ممکن است مینای دندان شما را از بین ببرد. زیرا باکتری های موجود در دهان باعث شکسته شدن قند می شوند و این امر منجر به افزایش سطح اسید در دهان می شود که در نهایت باعث فرسایش مینای دندان های شما می شود. پس برای حفظ سطح سلامتی دندان های خود بهتر است که نوشیدن چای با معده خالی در اول صبح را متوقف کنید.

همچنین بخوانید: فواید و خواص درمانی چای سبز 

3.نوشیدن چای صبحگاهی بدن را دهیدراته (کم آب) می کند

چای از نظر طبی ادرارآور است و سبب می شود که آب از بدن شما خارج شود. هنگامی که صبح از خواب بلند می شوید، بدنتان به دلیل حدود هشت ساعت خوابیدن بدون آب، در وضعیت کمبود آب به سر می برد. پس اگر صبح خود را با نوشیدن چای آغاز کنید، این امر می تواند باعث کمبود آب بدن شود که در نهایت گرفتگی عضلات را برای شما در پی دارد

4.خوردن چای با معده خالی می تواند باعث حالت تهوع شود

در مدت زمان بین شب تا صبح معده شما خالی است و نوشیدن چای صبحگاهی با معده خالی و بلافاصله بعد از بیدار شدن می تواند بر فعالیت های معده تاثیر بگذارد. نوشیدن چای با معده خالی منجر به حالت تهوع و تحریک معده می شود.

5.نوشیدن چای سیاه با معده خالی سبب نفخ می شود

اگر فکر می کنید نوشیدن چای سیاه در هنگام صبح به نفع شماست، اشتباه می کنید! چای سیاه ممکن است برای سلامتی شما مفید باشد، اما نوشیدن چای سیاه با معده خالی می تواند باعث نفخ و کاهش اشتهای شما در هنگام صبح زود شود.

6.خوردن چای با معده خالی سبب اضطراب می شود

نوشیدن چای روی معده خالی اثرات سوء بر بدن خواهد گذاشت. این اثرات ممکن است به اضطراب و سایر مشکلات مرتبط با خواب منجر شود. اگر قصد نوشیدن چای در صبح را دارید، بعد از صرف صبحانه آن را میل کنید.

7.نوشیدن چای صبحگاهی جذب آهن را کاهش می دهد

نوشیدن چای می تواند توانایی بدن در جذب آهن به طور طبیعی را کاهش دهد. بنابراین افرادی که از کم خونی رنج می برند، نباید چای را با معده خالی بنوشند، زیرا ممکن است باعث کاهش میزان جذب آهن در بدن از منابع غذایی دیگر شود.

8.نوشیدن چای با معده خالی سبب یبوست می شود

چای حاوی ماده شیمیایی موسوم به تئوفیلین است که می تواند بر روی مدفوع تأثیر دهیدراته داشته باشد و باعث یبوست شود. اگر اول صبح چای می نوشید، یک رژیم غذایی سالم با فیبر و ورزش ممکن است در کنار هم در جلوگیری از یبوست آنقدر مؤثر نباشد.

نتیجه گیری

با توجه به عوارض خوردن چای با معده خالی وقت آن رسیده است که این عادت نادرست را متوقف کنید. می توانید روز خود را با نوشیدن آب شروع کنید. می توانید 15 تا 20 دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب آب میل کنید. بعد از آب می توانید میوه بخورید و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه دیگر چای یا قهوه میل کنید.

در ابتدا کنار گذاشتن این عادت که سالهاست از آن پیروی می کنید ممکن است دشوار باشد، اما قطعاً غیرممکن نیست. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به ورزش صبحگاهی می پردازید، می توانید قبل از ورزش مقداری آجیل مانند بادام و گردو و مغزها را در ابتدای صبح میل کنید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید