تست کرونا برای پرواز تبریز استانبول

از شروع ماجرا و همه‌گیری کرونا چیزی بیش از 2 سال است که می‌گذرد، اما همچنان این بیماری در بعضی مناطق حتی به‌صورت ضعیف، فعال است. در ابتدا و تا مدت‌ها بعد که همه کشورها درگیر پیداکردن راهی برای درمان و کنترل این بیماری بودند، حجم عظیمی از پروازهای داخلی و خارجی از جمله پرواز تبریز استانبول به حالت تعلیق درآمدند.

به‌مرور واکسن‌های معرفی شدند که می‌توانستند تا حدودی از شیوع این بیماری جلوگیری کنند. بلیت رفت ‌و برگشت استانبول و دیگر خطوط هوایی به‌مرور شروع به فعالیت قوی‌تر کردند. اما این نگرانی وجود داشت که این بیماری بار دیگر شیوع همگانی پیدا کند و این موضوع باعث شد تا سازمان بهداشت جهانی استفاده از تست‌های کرونا برای حضور در مناطق عمومی، اتوبوس‌ها، پروازها و هر مکانی که تجمعی انسانی وجود داشت، ضروری اعلام کند.

تغییرات قوانین برای مسافرهای خارجی ترکیه

ترکیه کشوری است که اقتصادش تا حد زیادی بر پایه گردشگری و درآمد حاصل از آن بنا شده است. با یک حساب کوچک می‌توان متوجه شد که روزانه حجم عظیمی مسافر وارد این کشور شده یا از آن خارج می‌شوند. با وجود بیماری واگیرداری همچون کرونا، دولت ترکیه برای این که اوضاع تحت کنترل باشد، قوانین خاصی را وضع کرد. همه این قوانین در جهت کنترل و شناسایی کسانی است که بیمار یا مشکوک به بیماری هستند.

جالب است بدانید همه این قوانین سخت‌گیرانه نه‌تنها برای مسافران ترکیه، بلکه برای کسانی که پروازهای ترانزیت دارند هم باید رعایت شود. دقت کنید که همه این قوانین در حالی اجرا می‌شوند که در فرودگاه‌ها الزامی است فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت شود.

شرایط سفر به ترکیه از طریق خطوط هوایی توسط دولت در 4 بند اعلام شده است که به شرح زیر هستند:

 • مسافرانی که بالای 12 سال سن دارند، بدون هیچ استثنایی باید مدرک تست منفی کرونا را به همراه داشته است.
 • نوزادان برای استفاده از خطوط هوایی نیازی به تست منفی کرونا ندارند.
 • تست منفی کرونا تنها زمانی اعتبار دارد که در 96 ساعت پیش از ساعت پرواز گرفته شده باشد. در غیر این صورت این تست مورد قبول نخواهد بود و ممکن است اجازه پرواز به مسافر داده نشود.
 • آزمایشگاه‌های زیادی هستند که تست کرونا را انجام می‌دهند، اما باید مدرک تست منفی را از آزمایشگاهی داشته باشید که مورد تأیید خطوط هوایی باشد. هر ایرلاین برای انجام آزمایش‌های کرونا، آزمایشگاه‌ها خاصی را مشخص می‌کند و باید برای انجام تست به آن‌ها مراجعه کنید.
تست کرونا

هزینه انجام تست کرونا در خانه و آزمایشگاه

در مورد تست کرونا باید بدانید که امکان انجام آن در خانه هم وجود دارد. این روش شاید هزینه بالاتری داشته باشد، اما مزایایی هم خواهد داشت که عبارت‌اند از:

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌وآمد به آزمایشگاه
 • دورماندن از خطر ابتلا به بیماری در محیط‌های بیمارستانی و آزمایشگاهی
 • قابل‌استفاده برای افراد مسن ناتوان در رفت‌وآمد به آزمایشگاه

همان‌طور که گفتیم هزینه انجام تست کرونا در خانه کمی بالاتر از حالت معمول است. در این روش شخصی که تست را انجام می‌دهد در محل حاضر شده و تست را در شرایط بهداشتی به آزمایشگاه خواهد برد. در شرایط معمولی، اگر به آزمایشگاه‌های مجاز مراجعه کرده باشید، احتمالاً هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت. در این میان اما افراد سودجو و منافع طلب زیادی هستند که برای تست کرونا هزینه‌های سنگین و غیرمنطقی مشخص کرده‌اند. باید مراقب باشید تا در دام این افراد نیفتید؛ چرا که برای تست کرونا، هزینه مشخصی تعیین شده است. این هزینه چیزی بین 450 تا 500 هزار تومان خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  جاهای دیدنی اطراف اصفهان

آزمایشگاه‌های مورد تأیید خطوط هوایی

دقت کنید که هر کشور برای پیشگیری و کنترل کرونا، قوانین خاصی دارد و پیش‌ازاین بلیت تهیه کنید، باید در این باره مطالعه داشته باشید. در ادامه مطلب چند آزمایشگاه معتبر که مورد تأیید ایرلاین‌های ایران‌ایر، ماهان، قشم ایر، آسمان، ترکیش ایر و پگاسوس هستند را معرفی خواهیم کرد:

 • آزمایشگاه راز – شیراز
 • آزمایشگاه نیکان – مشهد
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد – کرج
 • آزمایشگاه نبض – تهران
 • آزمایشگاه ونک – تهران
هواپیما در آسمان

این‌ها تنها چند مورد از آزمایشگاه‌هایی هستند که برای انجام تست کرونا، صلاحیت خواهند داشت. برای اطلاع دقیق از آزمایشگاه‌های مورد تا هرکدام از خطوط هوایی بهتر است که با مشاوران آن ارتباط برقرار کنید.

تست کرونا و سفری آسوده به ترکیه

سالانه افراد زیادی با خرید بلیت رفت‌وبرگشت استانبول به ترکیه وارد و تعطیلات خود را در آنجا می‌گذرانند. پرواز تبریز استانبول تنها یک شرط دارد و آن هم دردست‌داشتن تست منفی کرونا است. گرفتن این مدرک از شما زمان چندانی نمی‌گیرد و بهتر است پیش‌ازاین که بلیت بخرید، تست خود را انجام داده باشید.

علاوه بر این تست بیش‌تر ایرلاین‌ها هنوز هم شرط داشتن ماسک حین پرواز دارند. در واقع این ماسک ضامن سلامتی شما و دیگران خواهد بود و بهتر است در طول پرواز و زمانی که در فرودگاه هستید، حداقل یک ماسک داشته باشید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.