»هزینه نگهداری معتاد در کمپ ترک اعتیاد چقدر است؟«

هیچ فردی تحمل ندارد که یکی از اعضای خانواده اش را در دام اعتیاد این بلای خانمان سوز ببیند ، بنابر این در سدد راه حلی برای نجات فرداز این بیماری کشنده بر می آید. امروزه کمپ های زیادی با عنوان ترک اعتیاد تحت نظر سازمان بهزیستی تاسیس شده اند که در عوض دریافت مبلغی اقدامات لازم را جهت ترک فرد معتاد انجام می دهند. هزینه نگهداری معتاد در کمپ های ترک اعتیاد در قبال کاری که آنها انجام می دهند بسیار ناچیز می باشد.

حتما بخوانید : روش های انجام تست اعتیاد

مبلغ نگهداری معتاد در کمپ ترک اعتیاد چقدر است ؟

معتادینی که در کمپ ترک اعتیاد نگهداری می شوند به سه دسته تقسیم می شوند :

  • کسانیکه خودشان بصورت داوطلب برای ترک به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می نمایند
  • افردی که خانواده ها آنها را به کمپ ترک اعتیاد معرفی می نمایند.
  • معتادهایی که دولت آنها را از سطح شهر جمع اوری می نماید

هزینه هایی که برای نگهداری از معتاد در کمپ دریافت می شود باید تحت نظر سازمان بهزیستی باشد و این هزینه ها صرفا برای دارو های لازم، خورد و خوراک و جا معتاد دریافت می گردد. تمامی معتادین جهت ترک این بلای خانمان سوز باید حداقل یک ماه را در کمپ سپری کنند در نتیجه مبلغ نگهداری آنها در مقایسه با برگرداندن سلامت جسمانی ، روحی و روانی فرد واقعا ناچیز است.

هزینه نگهداری معتادین جمع آوری شده توسط دولت در کمپ ترک اعتیاد

معتادینی که توسط دولت از سطح شهر جمع آوری می شوند از آنجایی که هزینه های نگهداری این معتاد ها در کمپ بر عهده دولت بوده برای ترک به امکان مناسبی فرستاد نمی شوند و تجربه نشان داده است که این معتاد ها پس از خروج از کمپ ترک اعتیاد مجدا شروع به مصرف مواد می کنند  به دلیل ذهنی بدی که از کمپ ترک اعتیاد در ذهشان نقش بسته دیگر به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه نمی کنند.

هزینه نگهداری معتادین جمع آوری شده توسط دولت در کمپ ترک اعتیادهزینه نگهداری معتادین معرفی شده توسط خانواده در کمپ ترک اعتیاد

افراد معتادی که توسط خانوادها به کمپ ترک اعتیاد معرفی می شوند طبق آخرین آمارها « ماهیانه هزینه ای معادل ۵۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان بسته نوع خدمات بابت نگهداری معتاد باید پرداخت نمایند » زیرا این مراکز خصوصی می باشند و از امکانات و محیط بهتری نسبت به کمپ های ترک اعتیاد دولتی برخوردار می باشند. و از آنجایی که یک معتاد جهت ترک باید به مدت ۳۰-۴۵ روز در کمپ نگهداری شود این مبلغ حدود ۱ تا ۱٫۵ میلیون تومان می شود.

این هزینه علاوه بر هزینه های مازاد مانند داروهای خاص و کارهای دیگر است

شاید معتاد برای ترک اعتیاد نیاز به مصرف داروی خاصی باشد و خانواده مجبور به پرداخت هزینه ای جدا از هزینه نگهداری ماهانه می باشند. اما در صورتی که بیمه درمانی داشته باشید. معمولا سهمیه دارو هر فرد به طور متوسط ۹۳ هزار توامن است که بیمه ۷۰ درصد و فرد مورد نظر ۳۰ درصد آن را تقبل می کند.

چرا معتادین از کمپ ترک اعتیاد فراری هستند ؟

اکثر معتادین از کمپ های ترک اعتیاد هراس داشته و با پیشنهاد آن به شدت مقابله می نمایند شاید این دلیل از احتساب سابقه و تشکیل پرونده در کمپ های ترک اعتیاد دولتی نشات می گیرد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید