16 کاربرد خلاقانه و جالب برای استفاده از قالب یخ

همیشه با کمی خلاقیت در خانه نتیجه های جالبی ایجاد می شود. قالب هایی که برای یخ استفاده می کنیم می تواند وسیله ای برای درست کردن مواد جذاب و خوشمزه باشند. با من در ادامه این مطلب همراه باشید تا کاربردهای خلاقانه و جالبی از قالب یخ مربعی را به شما عزیزان آموزش دهم.

بیشتر بخوانید: بهترین روش یخ زدایی مواد غذایی به تفکیک نوع ماده غذایی

16 کاربرد خلاقانه و جالب برای استفاده از قالب یخ

اکثر خانم های با سلیقه و خوش ذوق ایرانی علاقه دارند تا که همیشه با خلاقیت هایی سفره خانه خود را زیباتر از همیشه بیارایند ، اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید این پست جالب را مطالعه نمایید و ببینید که از یک قالب یخ مربعی چه استفاده هایی می کنند.

1.قهوه و قالب یخ

قهوه و قالب یخ

یکی از کاربرد های خلاقانه قالب یخ ، ریختن قهوه و فریز کردن آن است برای انجام این کارشما می توانید قهوه های اضافی را درون قالب های یخ بریزید و درون فریزر قرار دهید. از تکه های قهوه یخ زده می توانید برای تهیه آیس کافی و یا آن ها را در شیر خنک انداخته و شیر قهوه خنک میل کنید.

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

2. استفاده از قالب شکل دهی به شکلات مایع

استفاده از قالب شکل دهی به شکلات مایع

یکی دیگر از ساده ترین کاربرد های ساده قالب یخ ، فرم دهی به شکلات مایع می باشد. می توانید شکلات را درون قالب یخ ریخته و از آنها برای درست کردن شیر شکلات خنک استفاده کنید.

3. رب گوجه فرنگی

برای فریز کردن رب گوجه فرنگی می توانید از قالب یخ مربعی استفاده کنید

یک راه کاملا خلاقانه برای نگهداری رب گوجه فرنگی استفاده ار قالب های بخ است. با این کار هم از کپک زدن رب گوجه جلوگیری می کنید و هم جای کمتری را اشغال می کنند و هم اینکه می توانید رب گوجه را در اندازه های کوچک داشته و باشید.

4. آبگوشت /مرغ/ قلمه و یا سبزیجات

آبگوشت /مرغ/ قلمه و یا سبزیجات را با قالب یخ فریز کنید

یک راه خوب برای نگهداری آب گوشت، آب مرغ، آب قلمه و یا سبزیجات استفاده از قالب یخ می باشد. می توانید  قالب یخ را با آبها و یا سبزیجات پر کنید و در فریزر نگه دارید و از آنها در پخت سوپ با هر نوع غذایی استفاده کنید.

5. دتاکس واتر

دتاکس واتر
تهیه دتاکس واتر با استفاده از قالب یخ مربعی

در قالب‌های یخ‌ می توان ترکیبی از میوه‌ها و گیاهان خوش‌عطر و خوش‌طعم بریزید و درون فریزر قرار دهید تا یخ بزند. با اضافه کردن کمی میوه خوشمزه یا گیاه خوش ‌عطر به آب در قالب‌ها بریزید.

قالب را از فریزر خارج کنید و یخ‌های زیبا را به شربت یا آب اضافه کنید. حالا شما دتاکس واتر خوشمزه‌ای دارید و هم در روزهای گرم تابستانی، مهمانان‌تان را غافل‌گیر خواهید کرد.

6. میوه های منجمد

میوه های منجمد

برای تزئین آبمیوه ها، می توانید میوه های خوش طعم و کوچک را درون قالب های یخ قرار دهید. آب بریزید و آنها را در فریزر بگذارید تا یخ ببندند. این مکعب های میوه‌دار را درون لیوان های آب میوه بیندازید.

7. تکه‌های کوچک چیز کیک

تکه‌های کوچک چیز کیک

قالب‌های خالی یخ را چند دقیقه ای در یخچال بگذارید. بعد از خروج قالب‌ها از یخچال ، کف‌شان را چرب کنید و با یک قاشق در آنها شکلات بریزید. باید کف هر قالب کاملا شکلاتی شود. سپس مواد چیزکیک را که ترکیب کرده‌اید به قالب اضافه کنید. روی ترکیبات هم لایه دیگری از شکلات بریزید.

قالب های یخ حاوی چیزکیک و شکلات را حدود دو تا سه ساعت در فریزر بگذارید. از قالب‌های پلاستیکی یا سیلیکونی برای این کار نیز استفاده کنید. قالب‌های یخ،کمک می‌کنند تا چیزکیک‌ شما به یک اندازه و منظم درست شود.

بیشتر بخوانید : طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با پایه بیسکوئیت

8. ماسک های یخ زده

 ماسک های یخ زده

از آنحایی که یخ ها باعث بسته شدن منافذ پوست می شود شما می توانید آب گوجه یا لیمو را در قالب یخ بریزید و از تکه های یخ زده به عنوان ماسک خانگی استفاده کنید.

9. اسموتی‌های فوری

اسموتی‌های فوری
تهیه اسموتی‌های فوری با قالب های یخ مربعی شکل

اسموتی‌ را آماده کنید و در قالب‌های یخ بریزید. هنگامی که می‌خواهید سرکار، گردش و… بروید، با خالی کردن چند قطعه اسموتی یخ‌زده در قمقمه یا لیوان‌تان، در طول روز یک نوشیدنی خنک در اختیار خواهید داشت.

10. بستنی یخی

بستنی یخی

شاید جالب به نظر برسد که می توانید با استفاده از قالب یخ ، بستنی یخی درست کنید. شیر، شربت را درون قالب بریزید و بعد توی آن یک عدد چوب بستنی بگذارید. با یخ بستن محتویات درون قالب و خارج کردن آن از قالب، یک بستنی یخی چوبی خواهید داشت.

11.سس پستو

سس پستو

سس پستوی ریحان را هم می توانید در قالب های یخ منجمد کنید. از این سس برای پاستا، پیتزا و ساندویچ استفاده می شود.

چگونه میوه و سبزیجات خوب را تشخیص دهیم؟

12.سبزیجات در روغن

.سبزیجات در روغن

می توانید سبزیجات را به روش دیگری نگهداری کنید. سبزیجات را خرد کنید و به همراه روغن درون قالب های یخ بریزید. آنها را می توانید درون آب برنج یا پاستا بریزید تا یخشان باز شود و همراه آنها آبکش کنید.

13.نوشابه

نوشابه

یکی از کاربرد های جالب قالب یخ ، فریز کردن نوشابه می باشد. می توانید نوشابه را درون قالب های یخ بریزید و اجازه دهید یخ بزنند. می توانید از آنها برای خنک کردن نوشابه به جای یخ معمولی استفاده کنید تا نوشابه شما در صورت آب شدن یخ ها طعم آب ندهد.

14. شکلات مغزدار

شکلات مغزدار

شکلات آب شده به روش بن ماری را روی قالب های یخ که چرب کردید بریزید و داخل آنها را با توت فرنگی یا آجیل پر کنید و دوباره روی آن شکلات بریزید و بزارید داخل یخچال تا خود را بگیرد. پس از سفت شدن می توانید از قالب خارج کنید و نوش جان کنید.

15.شکلات های پروتئینی

شکلات پروتئینی

وقتی که کلوچه های پروتئینی با جو و مواد مغذی درست کردید ، نیمی از آنها را بپزید و بقیه را داخل قالب مکعب یخ قرار دهید تا یخ بزند. سپس وقتی هوس خوردن کلوچه کردید ، می توانید یک کوکی را بیرون بیاورید و آن را بپزید.

هوس های غذایی شایع بین مردم چیست؟

16. سبزیجات

سبزیجات

نگهداری سبزیجات خرد شده، یکی دیگر از کاربرد های قالب یخ می باشد. سعی کنید سبزیجات خردشده را درون قالب یخ بریزید و منجمد کنید. هنگامی که خواستید سوپ و آش بپزید، کافی است در چند تکه یخ سبز درون آنها بریزید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید