انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول (حضوری و غیر حضوری) به چه صورت است؟

اگر از سیم کارت اعتباری همراه اول استفاده می کنید و قصد دارید سیم کارت خود را به فرد دیگری واگذار کنید و یا سیم کارت اعتباری همراه اول شخص دیگری را خریداری کنید لازم است مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول را به نام شخصی که قصد استفاده از سیم کارت اعتباری همراه اول دارد منتقل کنید. هر شخصی حداکثر می تواند تا 10 سیم کارت فعال به نام خود داشته باشد. لازم است سیم کارتی که در گوشی تلفن شما فعال است به نام خودتان باشد همین طور اگر قصد فروش و یا واگذاری سیم کارت اعتباری همراه اول خود را دارید لازم است انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول را به صورت حضوری و یا غیر حضوری انجام دهید تا جلوی هر سوء استفاده احتمالی ا بگیرید.

نحوه انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول

با توجه به اینکه هزینه خرید سیم کارت های اعتباری بسیار کم است بهتر است به جای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول یک سیم کارت اعتباری همراه اول جدید به نام خودتان خریداری کنید ولی در صورتی که قصد دارید به هر دلیلی مانند رند شدن شماره از سیم کارت اعتباری فرد دیگری استفاده کنید بهتر است هرچه سریعتر مالکیت آن را به نام خودتان تغییر دهید. هزینه انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول 2000 تومان می باشد. در ادامه نحوه انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول و شرایط و مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول را حضور شما بیان می کنیم.

تعداد خط فعال مجاز برای هر شخص 10 عدد می باشد. اگر شما بیش از ده خط فعال داشته باشید بعد از اینکه مالکیت خط اعتباری دیگری را به نام خودتان منتقل کردید شماره جدید تا زمان تعیین تکلیف خط بصورت غیرفعال خواهد بود.

تغییر مالکیت سیم‌ کارت اعتباری همراه اولانتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به صورت غیر حضوری ممکن نیست اما برای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به صورت حضوری به همراه شخص انتقال دهنده یا انتقال گیرنده به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی استان محل واگذاری سیم‌کارت مراجعه کنید و با در دست داشتن مدارک زیر، تغییر مالکیت سیم‌ کارت اعتباری همراه اول خود را انجام دهید. در ادامه شرایط و مدارک لازم برای تغییر مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول را معرفی خواهیم کرد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول

مراحل انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به صورت زیر است:

 1. اصل و کپی کارت ملی هر دو طرف
 2. در صورتی که یکی از طرفین دارای شخصیت حقوقی باشد ارائه روزنامه رسمی شرکت، معرفی نامه نماینده ی مربوطه و کارت ملی وی، الزامی می باشد.
 3. چنانچه یکی از طرفین صغیر باشد یعنی به سن قانونی نرسیده باشد حضور ولی قهری (پدریا جد پدری) او، الزامی است. اما اگر از جانب دادگاه دارای حکم رشد باشد، ارائه حکم رشد الزامی است.
 4. فرد انتقال دهنده و انتقال گیرنده سیم کارت اعتباری همراه اول یا وکیل قانونی آن ها باید به صورت همزمان حضور داشته باشند. در صورتی که وکیل برای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول اقدام کند ارائه اصل و تصویر وکالتنامه قانونی او الزامی است.
 5. سند نقل و انتقال سیم کارت اعتباری همراه اول تنظیم و تکمیل می شود.
 6. سند تنظیم شده امضا شده و از طرفین اثر انگشت گرفته می شود.
 7. فرد انتقال گیرنده یا وکیل قانونی او فرم تعهدات را پر می کند.
 8. پرداخت هزینه انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول که مبلغ 2000 تومان می باشد.
 9. ارائه آدرس صحیح و کد پستی ده رقمی انتقال دهنده
 10. لازم است فردی که انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به نام او صورت می گیرد از صحت فعال بودن سیم کارت اطمینان حاصل نماید.
 11. درصورت فوت مشترک، حضور کلیه وراثین و ارائه گواهی انحصار وراثت توسط آن‌ها، الزامی است.
 12. در صورت مفقود شدن شناسنامه تلفن همراه، به منظور اخذ مجوز نقل و انتقال (اقرارنامه تأیید شده) لازم است در تهران به یکی از مراکز تلفن ثابت و در سایر استان‌ها به ادارات امور مشترکان مراجعه کنید.

امیدواریم توضیحات کاملی که برای انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه کردیم برای شما کاربردی بوده باشد و به خوبی با نحوه تغییر مالکیت سیم کارت های اعتباری همراه اول آشنا شده باشید و بدانید که انتقال مالکیت سیم کارت اعتباری همراه اول به چه صورت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. محمدرضا می گوید

  بسته های فعال سیم کارت در صورت انتقال ایا از بین می رود؟

 2. پرویز مسلمی می گوید

  سلام یکیاز سیمکارت هایم دست دخترم هست هنوز به سن 18 سالگی نرسیدهآیا میتونم به اسم دخترم بزنم.