وحشتناک ترین مکان های دنیا (حتی با دیدن عکس آن شوکه میشوید)

در این مطلب 13 تا از مخوف ترین مکان های دنیا من جمله جزیره عروسک ها، جنگل خودشکی در ژاپن، پناهگاه نازی ها در برلین و… را به شما معرفی می کنیم.

بیشتر آدم ها دوست دارند تعطیلاتشان را زیر نور آفتاب، یا روی شن های گرم ساحل بگذرانند. بنابراین وقت گذراندن بین جمجمه مرده ها درون قبرستان و جنگل هایی که در آنها خود کشی شده خیلی گزینه های خوبی به نظر نمی رسند. اما اگر شما هم از معدود آدم ها هستید که وقت گذراندن در ترسناک ترین مکان های دنیا را دوست دارند؛ مطالعه این مطلب از سایت مینویسم را که به معرفی وحشتناک ترین مکان های دنیا اختصاص یافته را از دست ندهید.

مطالب پیشنهادی: شگفت انگیز ترین مکان های واقع در زیر زمین

ترسناک ترین مکان های دنیا به همراه عکس

از جمله مخوف ترین مکان های دنیا می توان به جزیره عروسک ها در مکزیک، ندامتگاه منطقه شرقی فیلادلفیا، شهر روح زده پریپیات در چرنوبیل، جنگل خود کشی در ژاپن و… اشاره کرد. در ادامه می توانید ماجرای 13 تا از وحشتناک ترین مکان ها در جهان را بخوانید.

1. کاتاکامب پاریس

کاتاکامب پاریس

پاریس به شهر نورها معروف است. اما نور چندانی به قبرستان زیر زمینی این شهر که استخوان بیش از 6 میلیون نفر در آن پراکنده شده راه پیدا نمی کند. این قبرستان عمومی و ترسناک در واقع تونلی زیر زمینی و تاریک در زیر خیابان های روشن و رمانتیک شهر پاریس است.

2. برج لندن

برج لندن

اجازه ندهید زرق و برق تاج پادشاهی و زیبایی این قلعه ذهن تان را از تاریخ خونین این کاخ خالی کند. این قلعه همان جایی است که هزاران نفر در آن شکنجه و اعدام می شدند. از جمله معروف ترین کسانی که در این قلعه به خون کشیده شدند شاه هندی و همسرش آن بولین و گای فاوکس هستند.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های توریستی لندن

3. ندامتگاه منطقه شرقی فیلادلفیا

ندامتگاه منطقه شرقی فیلادلفیا

زندان فیلادلفیا یکی از دیگر مکان های ترسناک است که می خواهم به شما معرفی کنم. فکر نمی کنم زندانیان این زندان 132 ساله چندان متوجه ترس حضور در این زندان مخوف شده باشند! البته حالا پس از گذشت این زمان طولانی دیدن چاله های مرگی که انسان ها را در آن حبس می کردند واقعا ترسناک است. البته اگر در حین بازدید فایل صوتی استیو بوکسمی را پخش کنید داستان از آنچه که بوده هم ترسناک تر می شود.

4. پورت آرتور، تاسمانی

پورت آرتور، تاسمانی

یکی از جهنمی ترین زندان های استعمارگری در استرالیا همین جاست! 2000 قربانی در این زندان جان خود را از دست داده اند. البته یکی دیگر از تراژیک ترین داستان های این زندان به سال 1996 بر می گردد که یک تک تیرانداز بی سابقه ترین کشتار دسته جمعی تاریخ استرالیا را در این مکان مخوف رقم زد.

5. شهر روح زده پریپیات در چرنوبیل

شهر روح زده پریپیات در چرنوبیل

بی شک یکی از مخوف ترین جاهای دنیا؛ شهر روح زده پریپیات در چرنوبیل می باشد. وقتی فاجعه هسته ای چرنوبیل در 26 آوریل سال 1986 رخ داد، این شهر اوکراینی نزدیک منطقه هسته ای در زمان منجمد شد. تمام آپارتمان ها، مدارس، بیمارستان ها و حتی پارک های این شهر

مطالب پیشنهادی : ترسناک ترین کشور های برای زندگی

و بدون سکنه در تونل زمان رها شدند تا پس از گذشت دهه ها کم کم از بین بروند!

11111

6. قبرستان یهودی، پراگ

قبرستان یهودی، پراگ

این قبرستان یهودی قدیمی ترین مکان به خاک سپردن یهودی ها در طول تاریخ بوده و قدمت قبرهای آن به سال 1439 برمی گردد. فکر کنید 348 سال قبل مرده ها را در این مکان دفن می کردند. پس طبیعی است که گاهی تا 10 لایه قبر روی هم باشند. همین موضوع باعث شده که این مکان ظاهری شلخته با قبرهای بسیار نزدیک به هم و غیر عادی داشته باشد. جالب است بدانید که نزدیک به 2000 قبر در این مکان روی هم تلنبار شده اند!

7. جزیره عروسک ها

جزیره عروسک ها

جزیره عروسک های با ظاهر و ماجرای مخوفش؛ به یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا تبدیل شده است. جزیره عروسک ها که برای مردم محلی مکزیکوسیتی با نام Isla de las Muñecas شناخته می شود، جزیره ای مرموز با گذشته ای دیوانه کننده است.

جزیره عروسک ها جزیره کوچکی در مکزیکو سیتی است که گفته می شود ارواح کودکان مرده در آن تسخیر شده اند. این جزیره پوشیده از عروسک هایی است که گفته می شود ارواح بچه های مرده تسخیر شده اند. بازدیدکنندگان جزیره گزارش داده اند که صداهای عجیبی شنیده و عروسک ها را دیده اند که خودشان حرکت می کنند. داستان پشت جزیره عروسک ها غم انگیز است. Isla de las Muñecas هرگز برای تبدیل شدن به یک جاذبه توریستی ساخته نشد. در واقع، تنها پس از غرق شدن یک دختر، شروع به جمع آوری عروسک ها کرد.

بر اساس روایت ها، جسد دختر جوانی در این جزیره پیدا شد. این دختر در شرایطی غرق شد که فقط می توان آن را “شرایط مرموز” توصیف کرد. گفته می شود که صدها عروسک که در درختان جزیره زندگی می کنند، روح این روح گمشده فقیر را حمل می کنند.

8. موزه نسل کشی در پنوم پن

موزه نسل کشی در پنوم پن

بیشتر مکان های تسخیر شده و ترسناکی که تا به حال در این مطلب معرفی کردم قدمتی چند صد ساله دارند. اما این مورد که موزه ای کامبوجی است به طرز غیر قابل باوری جدید است. رژیم خمر سرخ در دوران حکومت استبدادی خود در دهه 1970، 20000 زندانی را در زندان های s-21 شکنجه کرد. جمجمه های قربانیان بیچاره همراه با ابزار شکنجه هنوز در زندان ها و شکنجه گاه ها دست نخورده باقی مانده تا روایتی باشد از نسل کشی خونین این رژیم در کامبوج!

9. تور روح در ادینبرگ

تور روح در ادینبرگ

هیچ شهری مانند پایتخت اسکاتلند نمی تواند دوست داران روح و ترس را مسحور خود کند! تور قلعه این شهر بهترین جا برای دیدن واقعیت ترس و شکنجه جاری در روزهای گذشته این کاخ است. قبرستان ها، شکنجه گاه ها و تونل های زیر زمینی این قلعه خود نشان بارزی هستند از تاریخ خونین و ترسناکش!

10. آئوکیگاهارا موسوم به جنگل خود کشی در ژاپن

آئوکیگاهارا موسوم به جنگل خود کشی در ژاپن

یکی از ترسناک ترین و تسخیر کننده ترین جنگل های دنیا در دامنه کوه های فوجی در ژاپن قرار دارد. این جنگل به خودی خود ترسناک و وهم انگیز است. حالا اینکه بدانید بیش از 100 نفر در این جنگل خود کشی کرده اند چقدر حالتان را بدتر می کند؟

11. پناهگاه نازی ها در برلین

پناهگاه نازی ها در برلین

پناهگاهی که هیتلر در آن خودکشی کرده حالا مسقف بوده و تبدیل به پارکنیگ ماشین در برلین شده است! که اصلا هم جای تعجبی ندارد! اما در برلین پناهگاه های دیگری هستند که از جنگ جهانی دوم به جا مانده و در واقع مکانی برای اقامت و فرار نازی ها بوده اند. سازمان های زیر زمینی نازی ها از این معماری زیر زمینی حمایت کرده  و آنها را سرپا نگه داشته است. این سازه های زیر زمینی می تواند شما را در طول جنگ سرد و جنگ گرم و خونین دوم به دل تاریخ ببرد.

12. قلعه امید خوب در شهر کیپ

قلعه امید خوب در شهر کیپ

قدیمی ترین سازه در آفریقای جنوبی به قلعه ای بر می گردد که استعمار گران هلندی در سال 1666 بنا نهادند. تمام بخش های این قلعه، به خصوص سیاه چاله آن، نمودی از تاریخ سیاه حکمران سابق این منطقه پتر جینسبرت فن نودت است. این حکمران ظالم در حالی مرد که دستور اعدام چهار نفر از سربازانش را داده بود!

13. شهر زیرزمینی درینکویو، ترکیه

شهر زیرزمینی درنکویو، ترکیه

به بدترین و ترسناک ترین کابوس خود خوش آمدید! این شهر زیرزمینی درینیکویو در کاپادونیا ترکیه؛ محلی برای اقامت و پناهگاهی برای بیش از 20000 نفری بوده که از دست مهاجمین دوره بیزانیتن در حال فرار بودند. این سازه شامل تونل ها، خانه ها، اتاق های غذاخوری، کلیساهای کوچک و حتی سرداب هایی برای خنک نگه داشتن نوشیدنی هاست. جالب است بدانید که این سازه زیرزمینی طویله ای برای نگه داری نزدیک 60 میلیون چهار پا هم داشته است.

مطالب پیشنهادی: معرفی مناطق گردشگری استانبول

14. قبرستان ریکولتا، بونس آیرس

رستان ریکولتا، بونس آیرس

این قبرستان زیبا و بزرگ با دارا بودن 14 هکتار مساحت در پایتخت آرژانتین قرار دارد. گربه سیاه در این قبرستان به وفور پیدا می شود و ردیف های قبر با سنگ های مرمر و صلیب عیسی از زیبایی های این قبرستان سلطنتی به شمار می روند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.