باد معده و نفخ – درمان باد معده با آموزش روش های خانگی

باد معده یا نفخ معده یکی از عارضه هایی است که بسیاری از مردم از آن رنج می برند . اگر به دنبال راهکاری برای درمان باد معده هستید . ادامه این مقاله را مطالعه کنید . راهکار های درمان خانگی زیادی برای رفع یا بهبود مشکل باد و نفخ معده وجود دارد . فقط کافیست یکی از مواردی که گفته شده را امتحان کنید .

درمان باد معده

با استفاده از این ۴ دانه طبیعی می توانید به سادگی نفخ شکم و باد معده را از بین ببرید . این مواد باد معده و نفخ را کم می کنند اما آن را به صورت دائمی درمان نمی کنند . راز درمان واقعی باد معده و نفخ شکم، فقط در تغییر رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی می باشد .

استفاده از تخم زیره برای درمان باد معده

برای درمان نفخ معده می توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری تخم های خرد شده زیرا را در یک استکان آب جوش ریخته و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صاف کنید . روزانه یک استکان ۲ الی ۴ بار در روز بین وعده های غذایی نوشیده شود .

تخم زیره
تخم زیره

استفاده از تخم شوید

در روش دوم ۱ قاشق غذاخوری پودر تخم شوید را در یک استکان آب جوش ریخته و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صاف نمایید . قبل یا بعد از غذا مصرف شود .

تخم شوید
تخم شوید

درمان نفخ معده با تخم رازیانه

۱ تا ۲ قاشق غذاخوری تخم خرد شده رازیانه را در یک استکان آب جوش ریخته و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صاف کنید . می توانید این ماده را قبل یا بعد از غذا میل کنید .

تخم رازیانه
تخم رازیانه

درمان نفخ معده با تخم انیسون

۱ قاشق غذاخوری پودر تخم انیسون را در یک استکان آب جوش ریخته و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صاف نمایید .  بعضی از افراد به انیبسون حساسیات دارند ، حواستان به این قضیه باشد . مواد گفته شده را می توانید از عطاری ها تهیه کنید . امیدوارم که مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.