روتین روزانه برای پوست های چرب

پوست شفاف و سالم تاثیر بسیاری در زیبایی دارد و این روزها دغدغه بسیاری از افراد پیدا کردن راهکارهایی جهت داشتن پوست خوب می باشد. بسیاری از افراد دارای پوست چرب هستند که باعث مشکلات پوستی زیادی از جمله آکنه و منافذ چربی باز می باشد. در ادامه میخواهیم به توضیح روتین روزانه برای پوست چرب بپردازیم که انجام آن در دراز مدت به سالم و شاداب بودن پوست شما می انجامد. با روتین پوستی روزانه پوست چرب با مینویسم همراه باشید.

روتین روزانه مراقبت از پوست چرب

روتین روزانه عبارت است از مجموعه اعمال و مراقبت های پوستی که بطور مداوم انجام شده و باعث برطرف شدن انواع مشکلات پوستی و همچنین داشتن پوستی سالم و شاداب میشود.  بخصوص برای کسانی که پوست چرب دارند، روتین پوستی روزانه پوست چرب بسیار لازم بوده و کمک بسیاری به حل مسائل پوستی افرادی که دارای پوست چرب هستند میکند. به طور کلی پایه ی روتین مراقبتی برای انواع پوست، شامل 4 مورد زیر می‌باشد:

  1. شست و شو و پاکسازی
  2. محافظت
  3. آبرسانی
  4. محصولات درمانی

مراحل پاکسازی کامل پوست در منزل که شما را از آرایشگاه بی نیاز می کند

در ادامه میخواهیم به تشریح یک روتین روزانه برای پوست چرب بپردازیم.

مراحل روتین روزانه برای پوست چرب

شست و شو و پاکسازی پوست چرب

  • شوینده 

شوینده مهم ترین بخش در پاکسازی پوست چرب می باشد زیرا عمده مشکل افراد دارای پوست چرب ، ترشح چربی زیاد از غدد چربی پوست می باشد. به این منظور توصیه میشود روزانه دوبار با یک شوینده مناسب پوست چرب ، صورتتان را بشویید. بر خلاف باور عموم شوینده مناسب برای پوست چرب نباید قدرت شویندگی خیلی بالا داشته و تمام چربی پوست را بشوید، زیرا در این صورت پوست مجبور است چربی بیشتری برای جبران چربی از دست رفته تولید کند. میتوانید به این منظور متناسب با پوستتان از ژل شست و شو، فوم و یا پن استفاده نمایید.

  • تونر

تونر یک پاک کننده و ضدعفونی کننده پوست است که توصیه میشود حتما بعد از مصرف شوینده در نوبت شب از تونر جهت پاکسازی عمقی پوست استفاده نمایید و وظیفه دیگر آن تنظیم پوست می‌باشد.

  • محافظت از پوست چرب

برای حفاظت از پوست در مقابل اشعه های نور آفتاب شما نه تنها در هوای آفتابی، بلکه در همه ی محیط ها اعم از خانه باید از ضدآفتاب متناسب با پوستتان استفاده نمایید. و نکته قابل توجه اینکه هر 4 ساعت باید ضدآفتابتان را تجدید نمایید.

  • آبرسانی و رطوبت پوست چرب 

استفاده مداوم آبرسان باعث شادابی و جوانی پوست شما شده و با آبرسانی به پوستتان از چین و چروک پوست صورت جلوگیری می کند و همچنین باعث بهبود درمان آکنه میشود زیرا پوست آبرسانی شده درمان را بهتر قبول می کند و استفاده از آبرسان ربطی به چرب یا خشک بودن پوست شما نداشته و یک نیاز حیاطی برای سلامت پوستتان می‌باشد.

پوست دور چشم غدد چربی ندارند و برای جلوگیری از چین و چروک شدن باید بعد از 25 سالگی، کرم های دور چشم برای مراقبت از پوست این ناحیه استفاده نمایید تا دچار چین و چروک نشوید.

محصولات درمانی پوست چرب 

ما دو دسته محصولات  داریم :

  1. محصولات مراقبتی حاوی مواد فعال که به درمان جوش کمک مینمایند
  2. داروهایی که توسط پزشک تجویز میگردند.

نکته قابل ذکر این است که، محصولات مراقبتی موادی با درصدهای پایین‌تر هستند و موارد دارویی قطعاً اثرات درمانی بیشتری دارند و به همان اندازه امکان دارد که خشکی و عوارض آن‌ها بیشتر باشد.

برخی محصولات مانند اسکراب ها در درجه دوم اهمیت قرار دارند و واجب نیستند و افرادی که پوست چرب دارند، برای لایه برداری و پاکسازی عمیق تر پوستشان می‌توانند هفته ای دوبار اسکراب استفاده نمایند، اسکراب ها سلول های مرده سطح پوست را از بین برده و آن را از پوست جدا می‌کنند.

همچنین روش های خانگی مانند، بخور دادن، شست و شوی صورت با گلاب و… جهت درمان آکنه وجود دارند که برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم پست مرتبط با معرفی بهترین روش های درمان خانگی آکنه را مطالعه نمایید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید