تزیین خرما مجلسی جدید و شیک (آموزش تزیین خرما با پودر نارگیل، گل محمدی، گردو و …)

تزیین خرما مجلسی یکی از بهترین کارها برای بهتر پیش بردن مجالس شماست. در این پست آموزشی قرار است تزیینات خرما مجلسی را به شما سروران بیاموزیم.

خرما سرشار از مواد معدنی مفید می باشد که در مجالس مختلف برای استفاده در کنار چای طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که خانم های کدبانو ایرانی علاقه زیادی به سفره آرایی دارند، می خواهیم تزیین خرما مجلسی را به شما بیاموزیم تا برای مجالس مختلف، خرما را به زیبایی هر چه تمام تر تزیین کرده و از مهمان هایتان پذیرایی کنید.

تزیین خرما مجلسی شیک

برای اینکه تزیین خرما مجلسی را به شما بیاموزیم، ترجیح دادیم که انواع طرز تزیین خرما مجلسی را در قالب تصاویری با شما به اشتراک بگذاریم. تا انتهای مطلب همراه مینویسم باشید.

تزیین خرما مجلسی جدید

در ادامه چندین عکس با تمام جزییات را با شما به اشتراک می گذاریم تا تزیین خرمای مجلسی شیک را بیاموزید.

تزیین خرما مجلسی شیک
تزیین خرما مجلسی شیک

برای این تزیین خرما مجلسی از حلوا پسته ای، حلوا هویج و حلوا زنجبیلی استفاده می کنند و تکه ای گردو نیز اضافه می کنند تا خرما مجلسی شیک تر شود.

تزیین خرما مجلسی جدید
تزیین خرما مجلسی جدید

برای تزیین خرما مجلسی به صورت تصویر بالا، هر خرما را درون شکلات آب شده می اندازیم و سپس با کنجد، پسته، فندق و گردو تزیین می کنیم. توجه کنید که زمانی که هنوز شکلات سفت نشده از مغزیجات استفاده کنید. همچنین برای برخی از خرماهای بالا نیز از برچسب های خوراکی استفاده شده است.

تزیین خرمای مجلسی
تزیین خرمای مجلسی

جهت اجرای تزیین خرما با پودر نارگیل و گردو به شکل بالا، هر خرما را از وسط باز کرده و با گردو خرد شده، نارگیل خرد شده و پسته خرد شده استفاده می شود و همچنین میتوانید به آن ها کمی ارده کنجد اضافه کرده و سپس درون خرما بریزید.

طرز تزیین خرما مجلسی
طرز تزیین خرما مجلسی

برای این تصویر از تزیین خرما مجلسی نیز کافیست از پسته و فندق و بادام استفاده کرده و به شکل مرتب درون خرما قرار دهید و در آخر یک شاخه خشک از خرما را در وسط ظرف بگذارید و خرما ها را اطراف آن بچینید.

تزیین خرما مجلسی ترحیم
تزیین خرما مجلسی ترحیم

همانطور که از تصویر پیداست خرما ها را در ظرفی چیده و با خلال بادام و خلال پسته تزیین کنید تا تزیین خرما مجلسی جدید و مطابق تصویر بالا آماده شود.

تزیین خرمای مجلسی شیک
تزیین خرمای مجلسی شیک

تزیین بالا نیز بسیار ساده است و مقداری برگ درخت کاج و مقداری گردو لازم داریم. بعد از آنکه درون خرما گردو قرار دادیم، به شکل آناناس میچینیم.

خرما مجلسی ختم
تزیین خرما با کنجد

برای تزیین خرما به روشی که در بالا می بینید، کافیست ابتدا در تمام خرماها گردو قرار دهید و بعد از اینکه دور سینی را چیدید، تعدادی دیگر از خرما ها را که گردو دارند، در شکلات مایع می زنیم و سپس در کنجد می بریم و در سینی می چیینم. سپس بقیه خرماها را با خلال بادام، خلال پسته و غنچه گل محمدی تزیین می کنیم. توجه کنید که فقط یک طرف خرما را در شکلات می بریم و نباید خرما را به طور کامل در شکلات بغلتانیم.

خرما مجلسی تک نفره
خرما مجلسی تک نفره

این نوع خرما نیز به عنوان خرما مجلسی تک نفره است و برای تهیه آن کافیست هر خرما را از وسط باز کرده و با انواع مغز دلخواه و کنجد تزیین کنید. این نوع تزیین خرما مجلسی نیز یکی از پرطرفدار هاست.

تزیین خرما
تزیین خرما

این نوع تزیین خرما مجلسی نیز نوع دیگری از تزیین خرما می باشد که با بادام، فندق، گل محمدی پودر شده و ترافل تزیین شده است.

تزیین خرما مجلسی با خمیر
تزیین خرما مجلسی با خمیر

یکی از انواع تزیین خرما مجلسی، تزیین خرما با خمیر می باشد برای این روش از نوعی خمیر که حاوی کره، پودر قند، آرد، وانیل و نمک می باشد، استفاده کرده و خرما را تزیین می کنند و درون فر قرار می دهند و بعد از اینکه خمیر سرخ شد، از فر خارج می کنند.

تزیین خرما ساده و شیک
تزیین خرما ساده و شیک

برای آنکه خرمای شما به شکل خرماهای موجود در تصویر شود، درون خرما را با خلال بادام، خلال پسته، فندق، بادام هندی، حلوا و کنجد پر کنید.

تزیین خرما ختم
تزیین خرما ختم

برای آخرین نوع تزیین خرما مجلسی نیز از بادام هندی، پسته و فندق استفاده کرده و هر خرما را درون کاغذ مخصوص که در عطاری ها موجود می باشد، قرار دهید.

همچنین بخوانید : طرز تهیه قرابیه خرما و گردو

دستور آماده کردن رنگینک با خرمای له شده

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.